6 lieliski padomi naudas ietaupīšanai vasarā

Vasara ir gadalaiks, kurā parasti kļūstam īpaši enerģiski un vēlamies vairāk darīt un izbaudīt, tādēļ nauda, kura, iespējams, citos mēnešos tika rūpīgi taupīta, šajā laikā var pazust neizprotamā ātrumā.  

Un ne par velti vasarā gribas vairāk darīt - laiks ir silts, un mājās sēdēšanu gribam aizstāt ar siltiem vakariem ārā kafejnīcās, ceļošanu, aukstiem saldējumu kokteiļiem u.tml. Lai vasara neatņemtu visus mūsu iekrājumus un nopelnīto naudu, esam apkopojuši 6 padomus, kā ietaupīt vasarā!

1. Vairāk laika pavadi ārā, nevis iekštelpās

Nesēdi mājās, ja laiks ārā lutina un saule silda! Dodies pastaigās pa atpūtas takām, mežiem, ezeriem, jūras krastu! Pastaigājies ar suni vai izbrauc ar velosipēdu!

Būšana ārā ne tikai dos vēl lielāku enerģiju, bet arī ļaus uzņemt tik ļoti vajadzīgo D vitamīnu, kā arī ļaus pamainīt vidi pēc tik garās ziemas. Sēžot mājās Tu vari tikai patērēt elektrību pie televizora vai datora, un “iesēņot”, ja par maz kusties.

Labāka izvēle - apmeklē brīvdabas koncertus, pilsētas svētkus, peldies upēs, ezeros, izmanto iespēju palasīt grāmatu siltā vasaras vakarā piemājas tuvākajā parkā.  

Ja vien Tavām aktivitātēm ir vajadzība iegādāties kādas lietas, kā piemēram, jaunu velosipēdu, tad izskati iespēju aizņemties, bet tikai tad, ja tas ir nepieciešams un zini, ka noteikti varēsi atmaksāt. Patēriņa kredīts ir iespēja maksājumu sadalīt vienādās daļās pa mēnešiem, tādejādi nepieļaujot, ka vienā mēnesī stipri vairāk būsi iztērējis. 

2. Sporta zāle vai sports ārā?

Ja laiks lutina, tad Tu vari sevi palutināt ietaupot uz sporta zāles abonamentu un doties rīta vai vakarā skrējienā ārā.

Tieši tāpat var arī doties vingrot uz parku vai kādu zaļu sportam piemērotu vietu. Sporta zāle var būt piemērota, ja es ieinteresēts veikt obligātos spēka treniņus vai aktivitātes, kuras noteikti nevari darīt bez trenera vai attiecīga ekipējuma.

3. Mazdārziņš

Daudzās pašvaldībās un pat Rīgā ir pieejami mazdārziņi, kuros par ļoti minimālu gada samaksu vari īrēt dārziņu. Tajos vari iesēt zaļumus, bietes, lauku gurķus, kāpostus un pat komposta kaudzē izaudzēt gardu un lielu ķirbi.

Ražīgās vasarās nebaidies salasīt ogu un zaļumu ražu saldētavai un ābolus kāram zobam un vitamīnu devai. Papildus bez mazdārziņa iespējām, vari arī audzēt zaļumus uz palodzes, kas ļaus ietaupīt krietni daudz naudiņas pērkot tos veikalā, turklāt vienmēr gatavojot būtu pa rokai. 

4. Pikniks vai kafejnīca?

Ja Tev ir jāizvēlas starp pikniku un kafejnīcu, tad vasarā vairāk būtu jādod priekšrokai tomēr piknikam brīvā dabā - tas ne tikai ļaus ietaupīt naudu, bet arī izjust vieglu vējiņu, brīvības sajūtu un neordinārāku pasēdēšanu.

5. Brīvdabas kino

Izvelc dārzā pagarinātāju, atrodi lielisku filmu datorā vai internetā un uzrīko brīvdabas kino dārzā! Tu neiztērēsi ne centa dototies uz kinoteātri, bet radīsi savu vakara izklaides vietu. Arī brīvdabas kinoteātra našķus sarūpē, lai filmas skatīšanās dotu omulīgāku sajūtu!

6. Atver aizkarus!

Atver aizkarus - ļauj gaismai ienākt visās telpās. Tu ne tikai sajutīsies daudz vasarīgāk un uzlabosi garastāvokli, bet arī ietaupīsi šādā veidā elektrības patēriņu. Vakari vasarā ir gaiši un, ja vien tikpat ilgi ļausi gaismai ienākt telpā, tad nākamā mēneša rēķinam būtu patīkami jāpārsteidz ar ietaupījumu.

Lutini sevi vasarā tik, cik vien iespējams! Meklē arvien vairāk iespējas būt aktīvam, vai vienkārši iziet ārā pasēdēt saulītē vai ēnā- saules siltums mūsu ķermenim dod enerģiju un spēku, kas var vainagoties ar lielāku jaudu doties uz darbu, agrāk piecelties un justies daudz, daudz labāk, nekā drūmajā ziemas periodā!

Sorry, there are errors on the page: