Finanšu kļūdas, kuras pieļauj pat pieredzējuši eksperti

Finanšu pratība ir viena no tām prasmēm, kas būtu jāapgūst katram. Taču tas ne vienmēr ir tik vienkārši - kad ir runa par finansēm un to plānošanu, kļūdas mēdz pieļaut pat eksperti. Kādas ir tipiskākās finanšu plānošanas kļūdas? Par to turpinājumā! 

Koncentrēšanās tikai uz īstermiņa mērķiem

Viena no tipiskākajām kļūdām, ko pieļauj daudzi, ir koncentrēšanās tikai uz īstermiņa mērķu izvirzīšanu un īstenošanu, aizmirstot par ilgtermiņa plāniem. Taču koncentrējoties tikai uz šo brīdi un nerēķinoties ar tām izmaksām, kas radīsies nākotnē, var nākties saskarties ar diezgan lieliem finansiāliem sarežģījumiem. 

Protams, dažādu ieceru īstenošanai vai neplānotu situāciju risināšanai var noderēt, piemēram, kredītlīnija, taču, neplānojot savas finanses, var rasties problēmas ar tās atmaksu. 

Automātiska apdrošināšanas polišu atjaunošana

Dzīves ritms mūsdienās daudziem ir ļoti saspringts, tādēļ daudzi atkal un atkal izvēlas tos pašu apdrošināšanas kompāniju pakalpojumus pat neizvērtējot, vai līdzvērtīga apdrošināšanas polise kaut kur nav pieejama lētāk. 

Patiesībā tas attiecas uz teju visiem pakalpojumiem – lai taupītu laiku, cilvēki mēdz izvēlēties zināmāko, ierasto vai vienkārši pirmo, ko ierauga. Taču tas bieži vien nozīmē arī krietni pārmaksāt. 

Neapdomīgi ieguldījumi

Finanšu līdzekļu ieguldīšana ir lielisks veids, kā tikt pie papildu līdzekļiem, taču jāpatur prātā, ka tajā nepastāv nekāda drošība. Tādēļ pirms ieguldīt savus brīvos līdzekļus, nopietni jāizvērtē visi iespējamie riski. Ikviens vēlas nopelnīt pēc iespējas vairāk, taču – jo lielākas peļņas iespējas, jo lielāks zaudējuma risks.

Tieši tādēļ ir svarīgi saglabāt piesardzību un paturēt prātā – ja kaut kas izklausās pārāk labi, lai tā būtu patiesība, nepiekrīti tam. 

Nesekošana līdzi bankas kontu un kredītkaršu pārskatiem

Lai justos droši par savu finansiālo situāciju, ir svarīgi regulāri sekot līdzi naudas plūsmai – cik un kam tiek tērēts. 

Izpratne par to, kur paliek nauda, palīdz nodrošināt, ka  pietiek visam svarīgākajam. Tas palīdz arī ieviest nepieciešamās korekcijas un veiksmīgāk sasniegt lielākus finanšu mērķus. 

Pārāk ātra nekustamā īpašuma pārdošana

Daudzi, kuriem ir nekustamais īpašums, kurā paši nedzīvo, izlemj to pārdot, turklāt – pēc iespējas ātrāk. Taču tas ne vienmēr ir pareizi – ņemot vērā nekustamā īpašuma tirgus svārstības, sasteidzot šo lēmumu, var nākties ciest pamatīgus zaudējumus. 

Ieguldījumi drauga biznesā

Drauga biznesa finansiāla atbalstīšana ne vienmēr ir tik laba ideja, kā sākotnēji varētu šķist. Daudzi izvēlas ieguldīt pieklājības pēc, taču jārēķinās, ka tas ir ļoti liels risks ieguldīto arī zaudēt – īpaši, ja jau sākumā ir skaidrs, ka biznesa plāns diez vai nesīs cerēto peļņu. 

Labu padomu ignorēšana

Daudzi, atskatoties atpakaļ, atzīst, ka ir pārāk daudz vērtīgu padomu, kurus viņiem vajadzēja ņemt vērā, nevis ignorēt.

Lielākā daļa no tiem ir saistīti ar personīgā budžeta plānošanu, mērķu izvirzīšanu, efektīvu naudas ieguldīšanu un citām svarīgām lietām, kas būtiski ietekmē finansiālo situāciju gan tagad, gan nākotnē. Šī iemesla dēļ ir vērts ieklausīties padomos un analizēt, ko vērtīgu no tā var paņemt sev. 

Finanses ir instruments, ar ko saskaras ikviens. Taču ne visi prot ar to rīkoties efektīvi, lai nodrošinātu sev vēlamo dzīves līmeni un īstenotu visas ieceres. Ir labi mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām – tas palīdzēs būt veiksmīgākam un iegūt lielāku kontroli pār savām finansēm. 

Sorry, there are errors on the page: