5 lietas, kuras nav vērts pirkt jaunas

Jauns nozīmē labāks, vai ne? Ne vienmēr. Nereti ir vērts iegādāties lietotas mantas, ja tās darbojas tikpat labi kā jaunas. Un, protams, tas jums arī izmaksās mazāk. 

Piedāvājam piecus piemērus, kad lietota manta var būt tikpat laba kā jauna: 

1. Preces zīdaiņiem/bērniem

Bērni izaug tik ātri. Apģērbs, kas bērnam derēja vēl pirms sešiem mēnešiem, pēkšņi vairs neder; rotaļlietas, ar kurām reiz bērni laimīgi spēlējās bieži vien tiek atmestas kā nederīgas, kad tirgū parādās interesantākas, jaunākas mantas, vai kad bērni no tām izaug.

Bieži vien tas nozīmē, ka lieta ir tikpat kā neizmantota vai nenolietota. 

Kāpēc gan neiegādāties lietotas mantas, kuras ir gandrīz kā jaunas, par nelielu daļu no to pilnās cenas? Tirgū iespējams atrast gandrīz visu, kas jums varētu būt nepieciešams bērna pirmajos dzīves gados – lietotas mantas, kas ļaus jums ietaupīt daudz naudas.  

2. Mēbeles/dzīvokļa iekārtas

Ja jūs plānojat atjaunot vai pārkārtot savu māju vai dzīvokli, ir vērts pameklēt lietotas mēbeles. Daudzās lielākajās pilsētās cilvēki bieži pārvācas, kas nozīmē, ka ir pieejams liels daudzums lietotu mēbeļu, jo ne vienmēr, mainot dzīvesvietu, ir iespējams paņemt līdzi visu.

Atrast var jebko – sākot ar gultām, lampām un galda piederumiem, līdz trauku mazgājamām mašīnām un kafijas automātiem. 

Ar nedaudz krāsas, elektrisko slīpmašīnu vai par smilšpapīra loksni iespējams pārveidot ēdamgaldus, naktsskapīšus un krēslus, piešķirot mēbelēm savu personīgo pieskārienu vai pielāgojot tās pārējām mēbelēm. 

3. Grāmatas

Jaunu grāmatu iegāde nav lēta, it īpaši ja izlasāt grāmatu ik pārnedēļu. iegādājieties grāmatas lietoto grāmatu veikalos par nelielu daļu no to pilnās cenas. 

Ja jūs esat biežs lasītājs, jūs zināsiet, ka grāmata var būt piederējusi kādam tikai pāris nedēļas pirms nokļūšanas lietoto grāmatu veikalā, un tāpēc tā joprojām būs ļoti labā stāvoklī. 

Un, ja jūs meklējat konkrētu grāmatu, lietotas grāmatas iespējams iegādāties arī tiešsaistes grāmatu veikalos, piemēram, AbeBooks un Amazon.

4. Elektronikas preces

Ikreiz, kad tiek tirgū izlaists jauns iPhone, Android, vai Macbook, cilvēki nekavējoties steidz nomainīt savas esošās viedierīces ar jaunāko modeli, pat ja esošā ierīce darbojas lieliski. Tas nozīmē, ka jūs varat atrast lietotus datorus, kameras, telefonus, skandas un citas elektroierīces par labu cenu un nevainojamā darba kārtībā. 

Laba doma ir meklēt lietotas augstākās klases preces, kuras bieži vien iespējams atrast un iegādāties par lielisku cenu. 

5. Automašīnas

Šajā ziņā ir sarežģītāk. Kaut arī daudzi brīdina par lietotu automašīnu iegādi saistībā ar iespējamām neatklātām automašīnas problēmām un ar tām saistītām izmaksām, ja jūs zināt, ko meklēt vai jums ir uzticams draugs vai mehāniķis, kurš var palīdzēt, lietotas automašīnas iegāde var būt laba izvēle.  

Realitātē, iegādājoties jaunu automašīnu, tās vērtība ievērojami samazinās ar brīdi, kad tā izripo no auto tirgotāja salona!

Tāpēc jūs varat mēģināt atrast lielisku automašīnu, piemēram, bijušo nomas auto vai auto ar mazu nobraukumu, kas piederējusi tikai vienam iepriekšējam īpašniekam, par lielisku cenu.

Taču ņemiet vērā…

Lietotu preču iegāde var būt gudra izvēle, un tā var jums ietaupīt daudz naudas, taču kompromisus drīkstas pieļaut tikai attiecībā uz cenu, nevis kvalitāti.

Sorry, there are errors on the page: