Biežāk uzdotie jautājumi par Kredītlimitu

Ja neskaidri jautājumi par Kredītlimita aizdevumu, jautā Ferratum Bank speciālistiem

• Kas ir kredītlimits?
Kredītlimits ir aizdevuma veids, kas darbojas līdzīgi banku kredītkartēm. Izvērtējot atmaksas iespējas, mēs nosakām tev pieejamo maksimālo kredītlimita summu, kuru tu vari izņemt visu uzreiz vai izmantot pa daļām, kad tas nepieciešams. Dienas procentu maksa tiek aprēķināta tikai par izmantoto summu. Pirmās 30 dienas procenti netiek piemēroti. Kredītlimits ir beztermiņa pakalpojums, tu to vari izmantot neierobežotu laiku.

• Kad kredītlimitam pirmās 30 dienas ir bez procentiem?
Pirmās 30 dienas bez procentiem iegūst klienti, kuri šo aizdevumu izmanto pirmo reizi. Viņi 30 dienu laikā kredītlimitu var atmaksāt bez procentiem (atdot tik, cik aizņēmušies) vai arī ilgākā laika posmā saskaņā ar maksājumu grafiku (šajā gadījumā netiek piemēroti procenti par pirmajām 30 dienām).
 

• Kur es varu uzzināt sev pieejamo kredītlimita summu?
Sev pieejamo kredītlimita summu tu varēsi uzzināt pēc tam, kad Ferratum Bank mājaslapā būsi aizpildījis kredītlimita pieteikumu. Pēc tavas maksātspējas izvērtēšanas mēs noteiksim pieejamo summu, un tu to varēsi apskatīties savā klienta profilā. Pirmajā reizē maksimālā summa ir 1000 EUR, bet, atkārtoti aizņemoties un laikus atmaksājot aizdevumu, tā var palielināties līdz 1200 EUR (balstoties uz maksātspējas vērtējumu, klientam var tikt piešķirts mazāks kredītlimits). Šo summu tu vari izmantot pa daļām vai visu uzreiz un atmaksāt pēc elastīga maksājumu grafika.
 

• Kā pieteikties papildu summai?
Atceries, ka kredītlimita gadījumā aizņemties atkārtoti tu vari arī tad, ja tu jau esi sācis to izmantot. Aizņemies tik reižu, cik vēlies, līdz ir sasniegts tavs maksimālais kredītlimita apjoms. Atlikušo summu vari apskatīt savā klienta profilā. 
Izmantotā summa ir jāatmaksā pa daļām, katru mēnesi veicot minimālo maksājumu, kas var būt 30 EUR vai 10% izlietotās kredītlimita summas + dienas procentu likme (0.2483% par katru izmantoto dienu). Kopējais mēnešu skaits aizdevuma atmaksai ir atkarīgs no izmantotās summas un atkārtotas naudas izņemšanas. 
Atmaksājot kredītlimitu ātrāk, dienas procentu likme tiek aprēķināta tikai par izmantotajām aizdevuma dienām.
 

• Cik ilgi es varu atmaksāt kredītlimitu?
Izmantotā summa ir jāatmaksā pa daļām, katru mēnesi veicot minimālo maksājumu, kas var būt 30 EUR vai 10% izlietotās kredītlimita summas + dienas procentu likme (0.2483% par katru izmantoto dienu). Kopējais mēnešu skaits kredīta atmaksai ir atkarīgs no izmantotās summas un atkārtotas naudas izņemšanas.
 

• Kāda summa man būs jāatmaksā?
Kopējo atmaksājamo summa veido kopējā izmantotā kredītlimita summa + 0.2483% par katru dienu, kad aizdevums tiek izmantots, neskaitot pirmās 30 dienas (jaunajiem klientiem), kad dienas procentu likme netiek piemērota. 
 

• Kad minimālais maksājums ir 30 EUR un kad 10% + 0.2483%?
Minimālā maksājuma apmērs ir saistīts ar izmantoto kredītlimita summu un iepriekš veikto maksājumu skaitu. Ja izmantotais apjoms ir 279 EUR vai lielāks, tad minimālais maksājums pirmajos mēnešos būs 10%, tomēr pēc vairāku maksājumu veikšanas tas samazināsies līdz 30 EUR. Ja būsi izņēmis mazāk par 279 EUR, tad minimālais ikmēneša maksājums būs 30 EUR, bet, ja 29 EUR vai mazāk, tad aizdevums jāatmaksā viena mēneša laikā (ar nosacījumu, ka kredītlimits tiek izmantots tikai vienu reizi).
Minimālā maksājuma apmērs ir saistīts ar izmantoto kredītlimita summu un iepriekš veikto maksājumu skaitu. 
- Izmantoti 279 EUR vai vairāk => pirmajos mēnešos 10%
- Izmantoti 279 EUR vai vairāk => pēc vairāku maksājumu veikšanas 30 EUR 
- Izmantots mazāk par 279 EUR => 30 EUR
- Izmantots 29 EUR vai mazāk => nav ikmēneša maksas, jo jāatmaksā viena mēneša laikā (ar nosacījumu, ka kredītlimits tiek izmantots tikai vienu reizi)


• Vai es varu atmaksāt vairāk nekā tikai minimālo maksājumu?
Tu vari atmaksāt arī vairāk nekā minimālo ikmēneša summu, bet paturi prātā, ka, atmaksājot pirms rēķinā norādītā datuma, pārskaitītā nauda netiek uztverta kā rēķina apmaksa (vai daļa no rēķina apmaksas), bet tiek novirzīta izsniegtās kapitāla pamatsummas dzēšanai. Rēķina apmaksa ir jāveic norādītajā termiņā, un jāpārskaita pilna tajā norādītā summa. 
 

• Kāpēc es kredītlimita rēķinā redzu vairākas atmaksājamās summas?
Rēķinā tiek norādītas divas summas: 
1. Kopējā summa atmaksai – atklāj tavu kopējo parādsaistību apmēru rēķina saņemšanas brīdī. Šī summa nav obligāti jāatmaksā attiecīgajā mēnesī, tā ir informatīva, lai tu varētu sekot līdzi kopējam parādsaistību apjomam.
2. Minimālā summa atmaksai – šī summa parāda obligāto minimālo maksājumu par attiecīgo mēnesi – tik tev noteikti ir jāsamaksā. Taču tu vari maksāt arī vairāk, tādējādi samazinot kopējās parādsaistības.
 

• Vai es varu apmaksāt visu kredītlimitu ātrāk nekā norādītajā termiņā?
Jā, tu vari atdot arī ātrāk, atmaksājot visu izmantoto kredītlimita summu. Šajā gadījumā dienas procentu likme tiek aprēķināta tikai par izmantotajām aizdevuma dienām.
 

• Ja aizdevumu atdodu ātrāk, vai kopējā atmaksājamā summa ir mazāka?
Jā, atmaksājot kredītlimitu ātrāk, mēs aprēķinām dienas procentu likmi tikai par izmantotajām aizdevuma dienām.

Vēlos aizņemties

Maksa par kredīta izņemšanu: X
Naudas tūlītēja saņemšana: 0€
Aizdevuma noformēšanas maksa: 0€
Komisija par papildu naudas izņemšanu: 0€
Dienas procentu likme: X

Minimālais maksājums pēc 30 dienām: 0€?

**Ja tiek izņemta summa 600€ apmērā, GPL ir 58.53%, procentu likme gadā ir 47% un kopējā atmaksājamā summa ir 752.67€. Šis piemērs ir balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atmaksāts 12 maksājumos. Aizdevumam nav citu papildu procentu. Piemērs balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atdots laikā. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt! Pakalpojumu piedāvā Ferratum Bank p.l.c. Adrese: ST Business Centre 120, The Strand Gzira, GZR 1027, Malta. Reģistrācijas numurs: C- 56251. **  Maksimālais atmaksas termiņš ir 60 mēneši.