Biežāk uzdotie jautājumi

Vai es varu saņemt aizdevumu?

Aizdevumus mēs piešķiram no 19 gadu vecuma. Lai pieteiktos, tev jābūt ar labu kredītvēsturi, maksātspējīgam, un tev nepieciešams bankas konts kādā no Latvijas Republikas kredītiestādēm un mobilais telefons. Pēc tam, kad mūsu mājas lapā www.ferratum.lv būsi aizpildījis pieteikumu, 10 minūšu laikā tas tiks izvērtēts, un ar tevi sazināsies mūsu klientu apkalpošanas speciālists.

Kādai summai es varu pieteikties?

Jaunie klienti kredītlīnijā var saņemt  no 500€ līdz 2000€.

Cik ātri aizdevums tiks ieskaitīts manā kontā?

Pēc tam, kad būs pārbaudīta pieteikumā norādītā informācija un izvērtēta tava kredītvēsture un spēja atmaksāt aizdevumu, kā arī nepieciešamības gadījumā tu būsi veicis bankas konta identifikāciju, ar tevi sazināsies Ferratum Bank operators, un pozitīvas atbildes gadījumā nauda uz tavu bankas kontu tiks pārskaitīta nekavējoties.

Pieteikumi tiek apstrādāti, lēmumi par aizdevumu piešķiršanu tiek pieņemti un nauda uz klientu kontiem tiek pārskaitīta tikai Ferratum Bank darba laikā:
no pirmdienas līdz piektdienai 08:00–20:00 
sestdien 09:00–18:00 
svētdien 10:00–18:00 

Cik ātri saņemsi aizdevumu savā kontā – atkarīgs no bankas, kurā tev ir konts. Ferratum Bank pārskaitījumu veic 10 minūšu laikā. 

Kā veikt ID maksājumu jeb konta identifikāciju?

ID maksājums jeb bankas konta identifikācija ir jāveic tikai vienu reizi, pirmo reizi piesakoties Ferratum Bank aizdevumam. Pēc konta identificēšanas uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi, tu saņemsi PIN kodu piekļuvei klienta profilam. Bankas konta identifikācija jāveic 24 stundu laikā no aizdevuma pieteikuma nosūtīšanas brīža, pārskaitot 0.01 EUR no pieteikumā norādītā bankas konta uz Ferratum kontu Citadele banka.


Veicot identifikācijas maksājumu, mērķa laukā norādi:
[Personas kods]. Apstiprinu savu datu patiesumu un piekrītu Ferratum Bank (EVP4510001617135) vispārējiem aizdevuma līguma noteikumiem

Vai varu saņemt papildu aizdevumu?

Papildu aizdevumam vari pieteikties tad, ja tev ir atvērts kredītlimits un neesi izmantojis visu tā summu.

Vai ir nepieciešams galvotājs?

Lai saņemtu Ferratum Bank aizdevumu, tev nav nepieciešams ne galvotājs, ne ķīla.

Vai jābūt oficiāliem ienākumiem piesakoties aizdevumam?

Lai pieteiktos aizdevumam, tev jābūt regulāriem ienākumiem. 

Kas man jānorāda, lai apmaksātu rēķinu?

Veicot aizdevuma rēķina apmaksu, precīzi norādi maksājuma mērķi!

Tajā obligāti jāmin:
- Ferratum Bank EVP numurs (EVP4510001617135); 
- savs personas kods; 

Piemēram: EVP4510001617135; 101010-12012

Kā rīkoties, ja aizdevumu gribu atmaksāt pirms termiņa?

Ja vēlies, aizdevumu vari atmaksāt ātrāk, nekā norādīts maksājumu grafikā. Pirms tam lūdzam sazināties ar mūsu klientu apkalpošanas servisu, lai varam aprēķināt precīzu atlikušo summu. 

Kā es varu pagarināt aizdevuma apmaksu?

Kredītlimitam pagarināšana nav iespējama.

Ko darīt, ja es nevaru atmaksāt naudu paredzētajā termiņā?

Kredītlimita atmaksa jāveic pēc grafika. Ja ir radušās problēmas, lūdzam sazināties ar mūsu klientu apkalpošanas servisu. 

Ko man darīt, ja neesmu saņēmis rēķinu?

Savus rēķinus tu vari apskatīties arī savā klienta profilā. Ja arī tur nav rēķina par nākamo maksājumu, aicinām sazināties ar klientu apkalpošanas servisu, un mēs informēsim tevi par veicamajiem maksājumiem. Rēķina nesaņemšana neatbrīvo no maksājumiem, kas paredzēti maksājumu grafikā.

Kas ir Paysera LT?

Paysera LT ir starptautiska licencēta maksājumu platforma, kas nodrošina drošus un ātrus naudas pārskaitījumus no Ferratum Bank uz tavu bankas kontu. Veicot maksājumu, maksājuma mērķa laukā noteikti norādi arī mūsu EVP sistēmas konta numuru: EVP4510001617135.

Kas ir klienta profils?

Klienta profilā Ferratum Bank klienti var redzēt sava aizdevuma statusu, pieejamās summas un aizdevumu vēsturi. Esošie klienti tajā var pieteikties papildu aizdevumam, un nav nepieciešams atkārtoti aizpildīt pieteikumu un veikt ID maksājumu.

Kas ir PIN kods?

PIN kods ir parole, kura jāievada, ieejot savā Ferratum Bank klienta profilā, lai sistēma varētu tevi identificēt.

Ja esi aizmirsis savu PIN kodu, to atjaunot vari, www.ferratum.lv noklikšķinot uz „Ieiet Klienta profilā” un pēc tam uz „Aizmirsi PIN kodu?”.  Tad ievadi savu telefona numuru, un jaunā parole tev tiks nosūtīta uz e-pastu. Ja, piesakoties aizdevumam, tu nenorādīji nekādu e-pasta adresi, PIN kods tiks nosūtīts īsziņā.

Kā es saņemšu PIN kodu?

Pēc pieteikuma nosūtīšanas un ID maksas (0.01 EUR) veikšanas uz tavu e-pastu tiks nosūtīta vēstule ar PIN kodu. Tas notiks piecu minūšu laikā vai ātrāk pēc ID maksas saņemšanas – laiks atkarīgs no tā, cik ātri tiks saņemts ID maksājums tava konta identifikācijai.

Ko man darīt, ja esmu aizmirsis savu PIN kodu?

Ja esi aizmirsis savu PIN kodu, to atjaunot vari, www.ferratum.lv noklikšķinot uz „Ieiet Klienta profilā” un pēc tam uz „Aizmirsi PIN kodu?”. Tad ievadi savu telefona numuru, un jaunā parole tev tiks nosūtīta uz e-pastu. Ja, piesakoties aizdevumam, tu nenorādīji nekādu e-pasta adresi, PIN kods tiks nosūtīts īsziņā.

Kā es varu mainīt savus datus?

Personas datus vari mainīt savā klienta profilā, noklikšķinot uz „Labot profilu”. Atvērsies pieteikuma forma, kurā vari veikt nepieciešamās korekcijas. Lai sistēma atcerētos jauno informāciju, pēc datu ievadīšanas noklikšķini uz „Saglabāt izmaiņas”.

Kas ir kredītlīnija?

Kredītīnija ir aizdevuma veids, kas darbojas līdzīgi banku kredītkartēm. Izvērtējot atmaksas iespējas, mēs nosakām tev pieejamo maksimālo kredītlimita summu, kuru tu vari izņemt visu uzreiz vai izmantot pa daļām, kad tas nepieciešams. Dienas procentu maksa tiek aprēķināta tikai par izmantoto summu. Kredītllīnija ir beztermiņa pakalpojums, tu to vari izmantot neierobežotu laiku.

Kur es varu uzzināt sev pieejamo kredītlīnijas summu?

Sev pieejamo kredītlimita summu tu varēsi uzzināt pēc tam, kad Ferratum Bank mājaslapā būsi aizpildījis kredītlimita pieteikumu. Pēc tavas maksātspējas izvērtēšanas mēs noteiksim pieejamo summu, un tu to varēsi apskatīties savā klienta profilā. Maksimālā summa ir 2000€. Šo summu tu vari izmantot pa daļām vai visu uzreiz un atmaksāt pēc elastīga maksājumu grafika.

Kā pieteikties papildu summai?

Atceries, ka kredītlīnijas gadījumā aizņemties atkārtoti tu vari arī tad, ja tu jau esi sācis to izmantot. Aizņemies tik reižu, cik vēlies, līdz ir sasniegts tavs maksimālais kredītlimita apjoms. Atlikušo summu vari apskatīt savā klienta profilā. 

Izmantotā summa ir jāatmaksā pa daļām, katru mēnesi veicot minimālo maksājumu, kas var būt 20 EUR vai 5% izlietotās kredītlimita summas (0.1287% par katru izmantoto dienu). Kopējais mēnešu skaits aizdevuma atmaksai ir atkarīgs no izmantotās summas un atkārtotas naudas izņemšanas. Atmaksājot kredītlimitu ātrāk, dienas procentu likme tiek aprēķināta tikai par izmantotajām aizdevuma dienām.

Cik ilgi es varu atmaksāt kredītlīniju?

Izmantotā summa ir jāatmaksā pa daļām, katru mēnesi veicot minimālo maksājumu, kas var būt 20 EUR vai 5% izlietotās kredītlimita summas + dienas procentu likme (0.1287% par katru izmantoto dienu). Kopējais mēnešu skaits kredīta atmaksai ir atkarīgs no izmantotās summas un atkārtotas naudas izņemšanas.

Kāda summa man būs jāatmaksā?

Kopējo atmaksājamo summu veido kopējā izmantotā kredītlimita summa + 0.1287% par katru dienu, kad aizdevums tiek izmantots.

Kad minimālais maksājums ir 20 EUR un kad 5%?

Minimālā maksājuma apmērs ir saistīts ar izmantoto kredītlimita summu un iepriekš veikto maksājumu skaitu.
Ja izmantotais apjoms ir 207 EUR vai lielāks, tad minimālais maksājums pirmajos mēnešos būs 5%, tomēr pēc vairāku maksājumu veikšanas tas samazināsies līdz 20 EUR. Ja būsi izņēmis mazāk par 207 EUR, tad minimālais ikmēneša maksājums būs 20 EUR, bet, ja 19 EUR vai mazāk, tad aizdevums jāatmaksā viena mēneša laikā (ar nosacījumu, ka kredītlimits tiek izmantots tikai vienu reizi).

Minimālā maksājuma apmērs ir saistīts ar izmantoto kredītlimita summu un iepriekš veikto maksājumu skaitu. 
- Izmantoti 207 EUR vai vairāk => pirmajos mēnešos 9%
- Izmantoti 207 EUR vai vairāk => pēc vairāku maksājumu veikšanas 20 EUR 
- Izmantots mazāk par 207 EUR => 20 EUR
- Izmantots 19 EUR vai mazāk => nav ikmēneša maksas, jo jāatmaksā viena mēneša laikā (ar nosacījumu, ka kredītlimits tiek izmantots tikai vienu reizi)

Vai es varu atmaksāt vairāk nekā tikai minimālo maksājumu?

Tu vari atmaksāt arī vairāk nekā minimālo ikmēneša summu, bet paturi prātā, ka, atmaksājot to pirms rēķina izrakstīšanas, pārskaitītā nauda netiek uztverta kā rēķina apmaksa (vai daļa no rēķina apmaksas), bet tiek novirzīta izsniegtās kapitāla pamatsummas dzēšanai,  kā arī ņem vērā to, ka maksājums sedz dienas procentu likmes uzskaitīto summu. Rēķina apmaksa ir jāveic norādītajā termiņā, un jāpārskaita pilna tajā norādītā summa.

Ja aizdevumu atdodu ātrāk, vai kopējā atmaksājamā summa ir mazāka?

Jā, atmaksājot kredītlimitu ātrāk, mēs aprēķinām dienas procentu likmi tikai par izmantotajām aizdevuma dienām.
 

Kādā valodā tiek noslēgts aizdevuma līgums, un kā to var saņemt?

Vispārējais aizdevuma līgums tiek noslēgts latviešu un angļu valodā. Ja starp abām teksta redakcijām ir nesakritības, par noteicošo uzskata dokumentu angļu valodā. Ar Vispārējiem Aizdevuma līguma noteikumiem un Vispārējiem Kredīta līguma noteikumiem, attiecināmiem uz klientiem Latvijā, klients var iepazīties mājas lapā www.ferratum.lv kā arī savā klienta profilā.

Vai noslēgtie līgumi kaut kur tiek glabāti?

Rēķini un aizdevuma noteikumi, kuri ir noslēgti pēc 29.05.2014., pieejami tavā Ferratum klienta profilā.

Vai man ir atteikuma tiesības?

Jā. Tev ir tiesības vienpusēji atkāpties no aizdevuma līguma 14 kalendāro dienu laikā no tā noslēgšanas brīža. Ja tu nolem izmantot atteikuma tiesības, tev par to ir jāpaziņo Ferratum, nosūtot rakstisku paziņojumu uz adresi: Ferratum Bank p.l.c., ST Business Centre, 120, The Strand, Gzira, GZR 1027, Malta.

Paziņojumā jāiekļauj:
a) savs vārds,
b) personas kods,
c) iemesls, kāpēc vēlies pārtraukt līgumu,
d) apņemšanās bez nepamatotas kavēšanās ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc paziņojuma nosūtīšanas atmaksāt visu naudas summu, ko esi parādā Ferratum Bank,
e) tavs paraksts,
f) datums un vieta, kurā paziņojums ir parakstīts.

Četrpadsmit dienu termiņš tiek ievērots gadījumā, ja paziņojums tiek nosūtīts šī termiņa ietvaros. 
Tev ir jāatmaksā visa summa, kas saistīta ar izsniegto aizdevumu. Papildus tam tev ir jāveic arī maksa par aizdevuma izmantošanu par visu aizdevuma izmantošanas laiku līdz tā atmaksai saskaņā ar Ferratum Bank noteikto un speciālajos aizdevuma līguma noteikumos noteikto aizdevuma procentu likmi par vienu aizdevuma izmantošanas dienu.

Kā pieteikt izziņu par manām kredītsaistībām?

Lai pieteiktu izziņu par tava aizdevuma stāvokli vai citu informāciju, kas attiecas uz aizdevumiem, raksti iesniegumu brīvā formā uz e-pastu info@ferratum.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un iestādi, kurai nepieciešams sagatavot izziņu. Izziņa tiek sagatavota 5 darba dienu laikā un nosūtīta pa pastu uz klienta adresi, kas norādīta, slēdzot līgumu ar Ferratum Bank.