Gada skaistākais laiks – Ziemassvētki jau strauji tuvojas. Diemžēl šie svētki saistās arī ar diezgan lieliem naudas izdevumiem, jo jāpērk dāvanas kā ģimenes locekļiem, tā draugiem un kolēģiem.

Ja par šiem tēriņiem ir padomāts jau laikus, un nauda jau iekrāta, tad ļoti labi. Bet, ja nu ne, tad, lūk, daži padomi, kā ietaupīt, iegādājoties Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem:

Perfekta dāvana – taisīta pašu rokām

Pašu gatavotas dāvanas, kas nāk no sirds, tiek vērtētas visaugstāk.

Bieži vien domājam, ka ideāla dāvana ir dārga, taču tā nebūt nav. Patiesībā pašu gatavotas dāvanas, kas nāk no sirds, tiek vērtētas visaugstāk.

Un kā bērniem, tā pieaugušajiem ir teju vienalga, cik dāvana izmaksā, jo galvenais jau ir mērķis, kādēļ tā tiek dāvināta. 

Ja esi nolēmis svētkos uzdāvināt ko paštaisītu, tad, lai izvēlētos, kas tieši tas būs, Tev vajadzētu padomāt par cilvēku, kuram to dāvināsi – kāds ir viņa raksturs un intereses, kas jauns noticis viņa dzīvē?

Varbūt viņš Tev netieši ir ieminējies par to, ka labprāt vakaros dedzina sveces? Paštaisītas sveces ir varbūt vienkārša, taču jauka dāvana. 

Ja dosies ciemos pie kāda, kurš tikko pārvācies uz citu mājvietu, varbūt vari uzdāvināt kādu paštaisītu mantu kasti vai apavu plauktiņu?

Atkarībā no tā, kādi ir Tavi talanti, un kāds ir cilvēks, kam plāno dāvanu dāvināt, vari izdomāt, kas nepieciešams.

4 dāvanu noteikums

Vai esi par tādu dzirdējis? Ja domā par to, ko dāvināt saviem radu bērniem, tad 4 dāvanu noteikums var palīdzēt.

Bērniem ir jāsaprot, ka viņi nevar iegūt visu, tādēļ, kad pērc mazajiem dāvanu, iegādājies to no šīm 4 kategorijām: nopērc ko tādu, ko viņi vēlas, un to, kas viņiem ir vajadzīgs, iegādājies kaut ko no apģērba vai apaviem un kādu grāmatu. 

Šis 4 dāvanu noteikums patiesībā atgādina arī Tev par to, ka katram no mums ir jābūt pateicīgam par to, kas mums ir, un, ja vēlamies, lai arī bērni saprastu, ka ikviena dāvana ir jānovērtē, tad nevajag pārspīlēt, kā mums tas dažreiz gadās, un pirkt no visa pa mazumiņam, vai tieši otrādi – aizrauties ar ļoti lielām un dārgām dāvanām.

Labāk iegādājies kādu dāvanu no vienas no četrām kategorijām.

Dāvana visai ģimenei

Bez šaubām, Tu drīksti dāvināt arī vienu dāvanu visai ģimenei, nevis katram savu.  Protams, pērkot vienu kopīgu dāvanu, var nākties šķirties no diezgan lielas summas, taču tikai tādā gadījumā, ja tas, ko vēlies uzdāvināt, dārgi maksā. Ir taču ļoti daudz citu alternatīvu. 

Vari uzdāvināt ģimenei vakariņas kādā restorānu, bet tikpat labi vari dāvināt Netflix abonementu uz mēnesi, ja ģimene ir gados jauna, labprāt brīvdienu vakarus pavada pie TV.

Tas noteikti izmaksās mazāk, nekā restorāna apmeklējums.

Lai arī kāda dāvana Tev būtu padomā, uzreiz atrodi arī kādu alternatīvu, un tad attiecīgi izvērtē, kas ģimenei varētu patikt vairāk un ko Tu vari atļauties.

Arī aizdevums var palīdzēt

Ja nu tomēr ietaupīt uz dāvanām neizdodas un naudas pietrūkst, vari izvēlēties tādu aizdevuma formu kā kredītlīnija.

Tā ļauj aizņemties līdz pat 2000 eiro un izņemt visu nepieciešamo naudas summu uzreiz vai pa daļām. Protams, ikviens aizdevums nozīmē arī to, ka tas būs jāatmaksā, tādēļ rūpīgi izvērtē tā nepieciešamību un savu iespēju atmaksāt!