Svinībām būtu jābūt tām, kas atjauno pozitīvo emociju krājumu.

Jautājums ir – kas ir tas vai tie notikumi, kas veido pozitīvās emocijas. Katram savi? Varbūt. Tomēr kopējās, lielās vērtību līnijas vairumā gadījumu sakrīt.

Ļauj vaļu fantāzijai, lai radītu ko jaunu pozitīvās noskaņās! Ikdienišķas lietas var pasniegt neparasti, un šis nebūs stāsts par klasiskām svinībām.

Pārsteidz ar ielūgumu

Laba kompānija katram ir sava. Un nevaicājiet, kāpēc! Tās ir grūti skaidrojamas sajūtas, kas mums liek justies labi kādu noteiktu cilvēku klātbūtnē.

Tātad – aicini viesos savu kompāniju! Un jau šinī brīdī ir vērts sākt domāt par to, lai svinības būtu lieliskas. Izdomā kādu neparastāku veidu, kā uzaicināt draugus. 

Katram pašam ir ideju pilna galva, tomēr viens variants ierosmei - lieliem burtiem uz papīra lapas uzraksti ielūguma tekstu, nofotografējies kopā ar to (uztaisi “pašiņu”) un nosūti draugiem Watsapp(ā).

Uzkodas

Kur ballīte, tur uzkodas. Kaut kas dzirdēts, vai ne? Galda klājumu var pasūtīt kādam profesionālim vai veidot pats. Kā būtu, ja pats? Vai vismaz kombinēt abus iepriekš minētos variantus?

Ēdienam nav jābūt dārgam un ekskluzīvam, tas var būt kaut kas no ikdienas ēdienkartes, bet ar īpašāku noformējumu. Domā – rozēs sagriezti redīsi un zaļas gurķu spirāles? Arī tas, bet turpināsim meklēt ko neparastāku. Velti ko īpašu saviem draugiem, piemēram, pie ēdieniem pieliec uzrakstus “Silvestra gurķīši”, “Siera sacepums Samantai”, “Ķiploku grauzdiņi Arnolda gaumē”.

Kustības

Saka, ka ikdienā mums pārāk maz esot kustību un fizisko aktivitāšu. Kāds noteikti iebildīs tādam mājienam, bet neatkarīgi no tā svinībās tomēr vajag izkustēties, jo viena vienīga sēdēšana pie svinību galda noved līdz garlaicībai.  Risinājums – dejas un atrakcijas, bet ne ar vienu nevajag pārspīlēt. 

Tev jābūt padomā kādām kustību nodarbēm, kas neprasa īpašu māku vai sagatavotību. Piemēram, uz grīdas novieto divas reklāmavīzes, ko citādi būtu izmetis no savas pastkastes, un kādu četru metru (var tuvāk, var tālāk) attālumā noliec divus kartupeļus. Kurš pirmais ar kāju tos ieripinās mērķī – uz reklāmavīzes? Izklausās vieglāk nekā izdarīt. Smaids un draugu komentāri garantēti.

Plāno norises vietu

Ja vien vietas pietiek, itin jauki svinības vari organizēt savās mājās. Ja vēl tām piederīgs ir pagalms – pavisam lieliski! Neparastāk un interesantāk būs, ja izdomāsi un atradīsi citu vietu svinībām, bet tad tas jādara pēc iespējas laicīgāk vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, nolūkotā svinību vieta var būt ļoti pieprasīta un tādēļ aizņemta tev vispiemērotākajā laikā. 

Otrkārt, finanšu apmērs, kas būs jāatvēl par izklaides vietas izmantošanu, būtu savlaicīgi jāzina tev un tavam maciņam. Samaksu par banketu zāles vai viesu mājas izmantošanu parasti neizdodas nokaulēt zemāku. Tāds ir cenrādis, un viss. Ja saproti, ka atbalstam būtu noderīgs aizdevums, arī tas jāplāno pārdomāti, lai laicīgi vari atdot aizņēmumu. 

Citas, neierastākas svinību vietas izvēles, ir atkarīgas no tavām un tavu draugu interesēm. Varbūt tuvumā ir kāds muzejs, kurā organizēt izzinošu tūri nenopietnās noskaņās? Varbūt nav iebildumu doties uz kādu vietu Latvijas laukos ar iespēju baudīt vietējos labumus? Šķēršļu trases un izlaušanās istabas arī var iekļaut svinību aktivitātēs. Varbūt pārgājiens vai makšķerēšana? Variantu ir daudz. Meklē savu interešu virzienā un tu atradīsi!