Bieži vien cilvēkiem izveidojas paradumi. Nereti tie izveidojas pat neapzināti.

Ir tādi paradumi, kas pozitīvi ietekmē pašu cilvēku, piemēram, došanās ikvakara pastaigā, regulāra sekošana līdzi saviem tēriņiem, veselīga dzīvesveida ievērošana. Taču ir arī tādi, kas ietekmē negatīvi, un līdz ar to cilvēkam var rasties dažādas problēmas. 

Ir arī tādi paradumi, kas Tevi var iedzīt parādos, tāpēc no tiem būtu jātiek vaļā pēc iespējas ātrāk.

Raksta turpinājumā uzzināsi 4 paradumus, kas var iedzīt parādos. Ja arī Tu mēdz kādu no tiem piekopt, tad sāc jau laicīgi ko mainīt, lai nenonāktu situācijā, kad esi kādam paradā.

1.    Impulsīva tērēšanās

Viens no sliktākajiem paradumiem, kas var novest pie parādiem, ir impulsīva tērēšanās. Cilvēki bieži vien dodas uz veikalu, jo tiem ir garlaicīgi, vēlas pakavēt laiku, līdz ar to arī nopērk lietas, kas, iespējams, nav nemaz tik ļoti vajadzīgas.

Ja ir daudz brīvā laika, tad vislabākais veids būtu atrast kādu citu nodarbi, kas neprasa liekus tēriņus. Vēl pirms doties uz veikalu  var sastādīt sarakstu ar tām lietām, kuras ir janopērk. Ja pieturēsies pie saraksta, izslēgsi iespēju nopirkt ko nevajadzīgu.

2.    Pārāk bieža ēšana ārpus mājas

Kuram gan nepatīk doties ārpus mājas, lai baudītu kādu maltīti? To, protams, var un vajag darīt, taču normas robežās. Kā jau zināms, tad ēšana ārpus mājas prasa lielākus līdzekļus, nekā tad, ja gatavo un ēd mājās.

Ja esi pieradis katru dienu ēst ārpus mājas, tad pastāv liela varbūtība, ka nonāksi parādos. Centies neēst tik bieži ārpus mājas. Ja iespējams, tad pusdienas vari pagatavot mājās pats un pēc tam ņemt tās līdzi uz darbu. Kā arī sāc plānot citas ēdienreizes un pēc iespējas vairāk gatavo mājās. Ja neesi labs pavārs, tad ņem lietā kādu pavārgrāmatu, vadies pēc tās un Tev noteikti sanāks gardas maltītes.

3.    Iekrājumu neveidošana

Dzīvē bieži vien gadās situācijas, kad steidzami nepieciešami naudas līdzekļi. Piemēram, ja pasliktinās veselība, ir nepieciešama nauda gan ārsta apmeklējumam, gan medikamentiem. Tāpat arī ar auto remontu, mēs nevaram paredzēt, kurā brīdī saplīsīs mašīna un tā būs jāved uz servisu. Šādas situācijas var minēt vēl un vēl. Tāpēc ir ļoti būtiski, ja ir izveidoti kaut vai nelieli iekrājumi šādām situācijām.

4.    Sāncensība

Nereti cilvēki vēlas līdzināties citiem cilvēkiem. Mūsdienās šo faktu ir pastiprinājuši sociālie tīkli, kuros varam vērot dažādu slavenu cilvēku ievietotās fotogrāfijas no ceļojumiem, kā arī ikdienas dzīves. Skatoties šīs bildes, cilvēki mēdz sevi salīdzināt ar viņiem. Rodas vēlme dzīvot tikpat labi, kā viņi – braukt ceļojumos, valkāt dārgu apģērbu, braukt ar jaunu automašīnu. Šī sāncensība rada tikai un vienīgi liekus tēriņus un bieži vien cilvēkus noved parādos.

 

Tomēr var būt arī tā, ka nav iespējams tik viegli atbrīvoties no šiem paradumiem, it sevišķi, ja tos esi piekopis vairākus gadus.

Ja šo paradumu dēļ, Tev ir radušās finansiālas grūtības, tad kredītlīnija varētu palīdzēt. Protams, aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas aizņēmumu atmaksāt. Tāpat neazimrsti, ka ikviens aizdevums būtu jāizmanto tikai, lai to tērētu nozīmīgiem, vajadzīgiem mērķiem.

Ja summa, kas Tev ir nepieciešama, nav pārāk liela, tad labāk būtu aizņemties no kāda radinieka vai sev tuva drauga. Šādi aizņemsies bez lieka riska un atdosi parādu, kad varēsi, nevis, kad termiņi liks.