Nedēļas nogale ir ideāls laiks atpūtai brīvā dabā – īpaši, ja laika apstākļi lutina. Taču dažkārt var aptrūkties ideju, kā pavadīt kvalitatīvu laiku ar ģimeni un draugiem, neiztērējot lielas naudas summas. Turpinājumā piecas idejas lieliskām brīvdienām siltā laikā. 

Izbraucieni ar velosipēdiem

Viens no variantiem, kā aktīvi pavadīt brīvdienas, ir doties izbraucienos ar velosipēdu. Tas arī gandrīz neko neizmaksā – protams, ja velosipēds ir jau iegādāts. Pieejama arī velosipēdu noma, kas ļauj izbaudīt velo priekus pat tad, ja paša sapņu braucamais vēl atrodas veikalā.

Uzaicini ģimeni un draugus kopīgā izbraucienā, lai izbaudītu sportiskas aktivitātes un kopā būšanas prieku. 

Došanās pārgājienos 

Vēl viena izklaide, kuru īstenošanai nav vajadzīgi patēriņa kredīti, ir došanās pārgājienos – tie visiem ir pilnīgi bez maksas. Viss, kas nepieciešams, ir ērtu apavu pāris! Var doties pastaigā pa tuvējo parku vai mežu, var izvēlēties arī garākus un sarežģītākus maršrutus. Viss atkarīgs no vēlmēm un iespējām.  

Svaigais gaiss un miers ļauj atpūsties no ikdienas rūpēm un uzkrāt spēkus jauniem dzīves izaicinājumiem.

Daudzu iecienīti ir arī divu vai vairāk dienu pārgājieni ar nakšņošanu teltīs. Sēdēšana pie ugunskura vakarā, kopīgas maltītes pagatavošana, sarunas un dziesmas, sniedz neaizmirstamus iespaidus ikvienam.

Protams, garākiem pārgājieniem arī rūpīgāk jāsagatavojas – jāpiemeklē piemērots aprīkojums (ne tikai apavi, bet arī soma, telts, guļammaiss un citas nepieciešamās lietas), jāizplāno maršruts, jāsaskaņo tas ar citiem pārgājiena dalībniekiem. 

Pikniki

Iesaiņojiet pusdienas un nogādājiet tās uz skaistu vietu, kur kopīgi tās varēsiet izbaudīt. Piknikam piemērotu ēdienu klāsts ir neierobežots – galvenais, lai tas būtu vienkārši servējams un apēdams. Ja vēlaties ņemt līdzi atdzesētus dzērienus vai ātri kūstošus pārtikas produktus, jāpadomā par piemērotu aukstuma somu, kas ļauj izbaudīt komfortu visa piknika laikā. 

Arī iespējas uzrīkot pikniku ir plašas – sākot no dārza un tuvējā parka, beidzot ar pļavu, mežu vai jūras krastu. Daudzviet ir ierīkotas arī speciālas ugunskura vietas ar soliem un galdiņiem. Lai arī kādu piknika formātu izvēlētos, atcerieties, ka piknika galvenā ideja ir būšana pie dabas labā kompānijā. 

Peldēšanās

Viena no aktivitātēm, kas noteikti jāiekļauj siltā laika aktivitāšu sarakstā, ir peldēšanās. Turklāt tam nepieciešama tikai piemērota ūdenstilpne. Peldēšanās sniedz ne tikai karstā laikā tik ļoti nepieciešamo veldzi, bet ir arī veids, kā pavadīt laiku kopā ar sev tuviem cilvēkiem un gūt pozitīvas emocijas.

Kas būtiski – šāds laika pavadīšanas veids patīk visiem – gan lieliem, gan maziem. 

Došanās vērot saullēktu vai saulrietu

Agrā celšanās ne visiem ir pa prātam, taču došanās vērot saullēktu un tā iemūžināšana fotogrāfijās, ir brīnišķīga pieredze. Atrodiet saullēkta vērošanai piemērotu vietu. Parūpējieties arī par piemērotu apģērbu, jo agrie rīti pat vasarā mēdz būt ļoti dzestri. 

Arī saulrieta vērošana ir lieliska, turklāt daudziem arī vieglāk īstenojama – nav jāpārvar nepatika pret agro celšanos. Vērot saulrietu vienmēr ir jautri, taču vislabāk šī dabas izrāde izdosies tad, ja pie debesīm būs mākoņi. Protams, jāpadomā arī par šai aktivitātei piemērotu vietu – piemēram, randiņam piestāvēs kaut kas romantisks. 

Siltā sezona ir laiks, kad izbaudīt būšanu brīvā dabā, darot lietas, kas sagādā patiesu prieku.

Izvēlies sev tīkamo nodarbi un pavadi lielisku nedēļas nogali viens pats, ar ģimeni vai draugiem!