Par nepieciešamību veidot naudas uzkrājumu tiek runāts daudz, taču par spīti daudzajiem padomiem, izveidot stabilu uzkrājumu ne visiem ir pa spēkam.

Iekrājuma veidošana prasa gan apņēmību, gan arī ikdienas paradumu maiņu, tāpēc dažreiz viss nerit tā, kā cerēts.

Lai palīdzētu saprast, kādēļ iekrājumi veidojas tik lēni, esam sagatavojuši populārākos šķēršļus ceļā uz stabilu uzkrājumu. 

Papildu naudas līdzekļi tiek izmantoti dzīves līmeņa uzlabošanai

Kāda ir Tava pirmā doma, saņemot nodokļu atmaksu vai prēmiju darbā? Vai vēlies iegādāties jaunas luksus lietas? Impulsīva iepirkšanās ir viens no bīstamākajiem ieradumiem, kas kavē izveidot uzkrājumu. Turklāt neparedzēti ienākumi to var tikai pastiprināt.

Tā vietā, lai papildu ienākumus vērtētu kā iespēju uzlabot savu komfortu, daudz gudrāk ir tos izmantot, lai papildinātu savu uzkrājuma kontu. 

Iekrājumam tiek novirzīti tie līdzekļi, kas paliek pāri

Viens no veiksmīgas finanšu pārvaldības likumiem skan ‘’maksā sev vispirms’’. Un tam ir arī pamatots iemesls – ja uzkrājumam paredzēto summu neatliksi uzreiz algas dienā, ļoti iespējams, to neizdarīsi vispār. 

Īstā pieeja ir šāda – izvēlies, kādu summu ik mēnesi vēlies novirzīt uzkrājuma veidošanai un pārskaitījumu uz krājkontu veic uzreiz, tiklīdz saņem algu. Lai to izdarīt būtu vēl vienkāršāk, pieslēdz automātisko maksājumu internetbankā. 

Pārliecība, ka uzkrājuma veidošana patiesībā nemaz nav vajadzīga

Viens no iemesliem, kādēļ ar iekrājuma veidošanu neveicas tā, kā cerēts, ir pārliecības trūkums – dažkārt var šķist, ka labāk ir ‘’dzīvot tagad’’. Taču patiesībā, ir grūti baudīt tagadni, ja visu nepamet sajūta, ka naudas nepietiks visu svarīgo mērķu sasniegšanai.

Uzkrājuma veidošana patiešām ir labs veids, kā sagatavoties lielāku ieceru īstenošanai, piemēram, ceļojumam vai mājokļa remontam. 

Tā vietā, lai koncentrētos tikai uz pagātni, domā par to, ko vēlies īstenot nākotnē. Tas motivēs veidot uzkrājumu un ļaus gūt pārliecību, ka naudas krāšana ir lielisks instruments pat vislielāko mērķu sasniegšanai. 

Dažkārt lielāku plānu īstenošanai noderīgs var būt arī naudas kredīts – īpaši situācijās, kad nav iespējams gaidīt, līdz tiks sakrāta nepieciešamā naudas summa.

Aizdevums ļauj saņemt vajadzīgo naudas summu uzreiz, atmaksu veicot pakāpeniski – sev vēlamajā laikā. Taču jāpatur prātā, ka kredīts ir atbildība, kas prasa rūpīgu attieksmi un savas maksātspējas izvērtēšanu. 

Slikti ieradumi

Tavi paradumi nosaka dzīves kvalitāti. Tas attiecas ne vien uz profesionālo, bet arī personīgo dzīvi. Prasme ietaupīt nerodas vienā naktī – tas ir ieradums, kas attīstās laika gaitā. Kamēr neiemācīsies, kā ietaupīt nevis šad un tad, bet regulāri, turpināsi cīnīties pats ar sevi un savu motivāciju. 

Atbalsta trūkums

Ja Tu pavadi laiku ar cilvēkiem, kuriem sekmīga naudas pārvaldīšana nav stiprā puse, galu galā Tu vari pārņemt viņu ieradumus. Ja Tu esi naudas taupītājs,  bet Tavs dzīvesbiedrs ir tērētājs, jums var nākties pārvarēt daudz domstarpību. Labs variants ir atrast kādu līdzīgi domājošo un kļūt par atbildības partneri viens otram- tas nozīmē, ka sniedzat savstarpēju atbalstu ceļā uz izvirzītajiem mērķiem. 

Dzīve bez finansēm mūsdienās nav iedomājama – tas ir instruments, kas palīdz apmierināt vajadzības, kā arī sekmē dzīves kvalitātes uzlabošanos. Iemācoties sekmīgi pārvaldīt finanses un kā arī pārvarēt šķēršļus ceļā uz iekrājuma veidošanu, varēsi justies drošāk par savu nākotni un īstenot arī lielākās ieceres.