5 padomi, kā nezaudēt galvu svētku laikā

Brīvdienas un svētki jau gandrīz klauvē pie durvīm. Varbūt par to jau lika manīt reklāmas televīzijā vai kilometru garais darāmo darbu saraksts. Kolīdz tiek nolikti Helovīna rotājumi, nāk novembris ar Pateicības dienu, kam seko Melnā piektdiena un Kiberpirmdiena, un tad jau klāt ir arī decembris.

Un viss turpinās vēl nebeidzies, jo decembrī viss ir viens aiz otra — reliģiski svētki, Ziemassvētku vecīša apciemojums, svētku ballītes un Jaunā gada apņemšanās. Kā šo rosīgo laiku izbaudīt, nevis mēģināt izdzīvot tajā? Iepazīsties ar mūsu 5 padomiem, kā nezaudēt galvu šī gada svētku laikā!

1.Ietaupi uz Ziemassvētku dāvanām

Saka, ka pasniegt dāvanu ir vēl patīkamāk, nekā saņemt dāvanu. Bet mums visiem ir gan naudas, gan arī laika ierobežojumi. Varbūt ģimenes un draugu lokā varat ļaut, lai dāvanas pasniedz slepenais draudziņš? Tas nozīmē, ka dalībnieki iepriekš izlozē personu, kam pasniegt dāvanu, turklāt dāvanas vērtība parasti tiek noteikta iepriekš. Dāvanu saņems visi, bet katram būs jādomā tikai par vienas dāvanas sagādāšanu — ieguvēji būs visi!

Daudzi vecāki noteikti piekritīs, ka bērniem ir pārāk daudz rotaļlietu. Bet bērniem patīk saņemt dāvanas, un tā ir svarīga svētku sastāvdaļa. Jau iepriekš varat noskaidrot, vai viņi vēlas ko noteiktu. Vai arī varat vienoties ar radiniekiem, lai visi kopā sarūpētu kaut ko lielāku. Starp citu, šī metode labi strādā arī pieaugušajiem.

2.Ziemassvētkiem un citiem svētkiem iepērcies agri. Vai arī vēlu

Novembris ir patiešām bagāts ar dažādiem pirmssvētku piedāvājumiem un izpārdošanām. Gādājamo dāvanu sarakstu sagatavo laikus, lai izmantotu Melnās piektdienas un Kiberpirmdienas lieliskās cenas. Tā kā konkurence tirgū ir patiešām sīva, daudzi tirgotāji savus piedāvājumus patur spēkā visu novembri un pat decembra sākumā. Ja pie saraksta mācēsi pieturēties, gādājot īsto dāvanu un pārsteigumus, varēsi ietaupīt gan laiku, gan naudu.

Visiem zināms — kurš putniņš agri ceļas, agri slauka deguntiņu. Bet arī guļavas nestaigā tāpat vien. Bieži vien vēl pirms pašiem Ziemassvētkiem var uziet pēdējā brīža piedāvājumus, ko izmantot īsi pirms došanās ciemos pie radiem un draugiem. Mēs gan neiesakām svarīgu dāvanu iegādi atlikt uz 23. decembri, bet, ja par kādu biji piemirsis, tev var arī paveikties. Vai varbūt ir laiks sarūpēt kādu mazu pārsteigumu sev pašam?

3.Produktus svētku pusdienām iegādājies laikus

Varbūt šogad tieši tu gatavosi svētku pusdienas? Vai arī ar draugiem plānojat rīkot groziņu vakaru? Jebkurā gadījumā nepieciešamās sastāvdaļas vari sarūpēt jau laikus. Iegādājies produktus, kas uzglabājami ilgi, piemēram, konservus, garšvielas un saldētos produktus. Vēlāk varēsi sagatavot īsāku svaigo produktu sarakstu. Tā tu varēsi izvairīties no kravas auto cienīga pirkumu groza un, būsim godīgi, neizbēgamā skrējiena uz veikalu pēc tam, kad būsi atcerējies to vienu svarīgo lietu, ko aizmirsi nopirkt.

Reizēm maltīti var sagatavot jau iepriekš, bet tas prasa rūpīgāku plānošanu. Ja ēdienu sasaldēt ir viegli un ja tas būs garšīgs arī uzsildīts, kāpēc gan nepagatavot to agrāk, sev ērtā laikā? Ja, izlasot šos ieteikumus, tev vēl neradās idejas par to, ko varētu iegādāties vai sagatavot iepriekš, varbūt vari sākt ar mazumiņu — ēdienkartes un iepirkšanās saraksta plānošanu. Arī tas jau aiztaupīs tev galvassāpes vēlāk.

4.Palikšanu pa nakti plāno iepriekš

Bieži vien svētku laikā mēs esam gatavi pieciest zināmas neērtības, it īpaši, ja runa ir par ģimenes apciemošanu un to, cik daudz kopā pavadīta laika ir par daudz. Kā izvairīties no šādiem uztraukumiem? Plāno iepriekš un skaidri nosaki savas vajadzības (gan sev, gan citiem).

Ir jauki, ja mammai ir lieka gulta, ko uzklāt tev, lai ciemojoties vari palikt pa nakti. Tomēr tā ne vienmēr ir ērtākā iespēja. Varbūt ir vērts rezervēt numuriņu tuvējā viesnīcā, lai izbaudītu abas burvības — laiku kopā ar ģimeni un brītiņu vienam. Izlemjot par to laikus un rezervējot viesnīcu, kamēr tā vēl ir pieejama, tu sev aiztaupīsi liekus uztraukumus un varēsi sabalansēt laiku, ko pavadi kopā ar mīļajiem, un laiku, kurā atpūties viens pats.

5.Izbaudi bezrūpīgas brīvdienas ar ģimeni un draugiem

Sanākt kopā ar ģimeni un draugiem ap svētku galdu ir lielisks veids, kā atpūsties un izbaudīt brīvdienas. Tomēr reizēm tas ir visai izaicinošs pasākums, jo cilvēki mēdz paņemt līdzi gan labās, gan sliktās domas, kas nepavisam nepalīdz pēc trauksmainās tīrīšanas, ēst gatavošanas, plānošanas un braukšanas.

Tāpēc politiku, nesaskaņas un kategoriskus spriedumus noteikti sarunās labāk nepieminēt. Brīnies, kāpēc tētis vēlēšanās izvēlējās tieši to kandidātu? Tevi uztrauc brāļa sievas tērēšanās paradumi? Tev noteikt var būt savs viedoklis un citiem — viņu, bet svētki noteikti nav piemērotākais laiks to iztirzāšanai. Atceries, priecīgu svētku pamatā ir pacietība, laba griba un pozitīvas domas!