5 padomi, kas var palīdz koncentrēties mācībām!

Ir atkal klāt rudens, un tas nozīmē, ka ir laiks uzvilkt siltāku jaku un likt lietā lietussargu. Karsts kakao, silti kamīni un daudzkrāsainās no kokiem krītošās lapas padara rudeni par vienu no gada skaistākajiem un omulīgākajiem periodiem. 

Rudens nozīmē arī atgriešanos skolā. Nu, tad kā Tev iet mācībās? Vai Tu spēj pastāvīgi koncentrēties tām, vai arī Tavas smadzenes joprojām darbojas brīvlaika režīmā? 

Piedāvājam piecus padomus, lai palīdzētu Tev koncentrēties un mācītiem produktīvāk:

1. Ieiešana zonā 

Viens no labākajiem palīgiem, ieejot “mācību zonā”, ir mūzika. Gan YouTube, gan Spotify ir desmitiem dažnedažādāko stilu, tempu un noskaņu skaņdarbi, kas visi ir radīti, lai Tev palīdzētu koncentrēties. Vienkārši meklēšanas laukā ieraksti “mūzika mācībām” (“study music”) un izvēlies sev tīkamāko.

Šķiet, ka mācībām vislabāk izvēlēties instrumentālo mūziku no kinofilmām, skaņdarbus no filmām, New Age mūziku, klasisko mūziku un ambiento mūziku. Iesakām izvairīties no “ballīšu himnām”, Top 40 un vokālajiem skaņdarbiem, jo to liriskais saturs var novērst uzmanību. 

“Baltais troksnis” – tā ir saskanīga, elektroniski radīta dūkoņa vai cita veida “skaņas siena” (piemēram, lietus skaņa) – ir vēl viens lielisks skaņas avots, kas var palīdzēt “bloķēt” uzmanību novēršošo.

2. Atmosfēras radīšana 

“Atmosfēras radīšana”, veicot pirmsmācību “rituālus”, var palīdzēt “pārslēgt ātrumus” un dot smadzenēm ziņu, ka grasāties mācīties.

Atmosfēras radīšana var ietvert pārliecināšanos par darbavietas tīrību un sakārtotību, kā arī par visu mācībām nepieciešamo materiālu esamību.

Tā var būt arī pārliecināšanās par pareizā apgaismojuma esamību, kas dažiem varētu nozīmēt žalūziju atvēršanu, lai telpā iespīdētu saules gaisma, bet citiem – žalūziju aizvēršanu un sveču iedegšanu. 

Noteikti arī nodrošiniet, ka pa rokai ir arī Tavas iecienītās uzkodas, ūdens un tēja vai kafija. Visbeidzot, vēl viens iedarbīgs līdzeklis, kā noskaņot prātu uz mācībām, var būt degošs smaržkociņš vai ēteriskās eļļas.

Dažiem cilvēkiem ir vieglāk koncentrēties citu cilvēku sabiedrībā. Dažiem šķiet, ka mājās ir pārāk daudz kā, kas novērš uzmanību, un viņiem ir grūti panākt, ka mājas no “darbistabas” pārtop “guļamistabā”.

Šī iemesla dēļ lieliska vieta mācībām var būt kafejnīca vai bibliotēka, kur ir maz kā, kas novērš uzmanību, un kur nav vilinājuma kaut ko atlikt uz vēlāku laiku vai kārtot apkārt esošās lietas!

3. Visa uzmanību novēršošā atslēgšana  5 padomi, lai palīdzētu koncentrēties mācībām pēc vasaras brīvlaika

Tieši tā! Ir laiks atslēgties no Facebook, atslēgt visus paziņojumus, brīdinājumus un skaņas savā tālrunī, ieskaitot vibrāciju. 

Likvidējot visu, kas varētu novērst uzmanību, mazinās iespēja novērst uzmanību dažādos virzienos, lai tā vietā iespertu pa pēcpusi savai vēlmei darāmo atlikt uz vēlāku laiku.

Ja Tu dzīvo kopā ar citiem cilvēkiem, dari viņiem zināmu, ka Tev mācīšanās laikā ir vajadzīgs pabūt netraucētam(-ai) ´x´ stundu(-as).

4. Uzticēšanās savam iekšējam pulkstenim 

Ir svarīgi zināt, kurā dienas laikā Tev strādājas vislabāk. Vai Tu esi rīta cilvēks, vai arī lielākā enerģija Tev ir vakaros? 

Cikos Tu ej gulēt un mosties? Lemjot par mācībām vispiemērotāko laiku, uzticies savam iekšējam pulkstenim.

5. Noskaņošanās mācībām 

Visbeidzot, ir ārkārtīgi svarīgi, lai, gatavojoties mācībām, rastos noskaņojums mācīties. Tas nozīmē neļaušanos negatīvām atrunām.

Ir pilnībā normāli atrast kaut kādu noteiktu izaicinājumu – tā ir daļa no mācīšanās un pilnveides. Tā vietā, lai tiektos uz perfekciju un aizrautos ar sevis kritizēšanu, koncentrē uzmanību uz savas pilnveides apzināšanos un izvērtēšanu.

Atceries, ka esi šeit, lai mācītos. Galu galā ir taču tā, ka tad, ja Tu visu zinātu, skolā nemaz nebūtu jāmācās. Tāpēc esi iecietīgs(-a). Esi pacietīgs(-a) un apzinies, ka Tu progresē neatkarīgi no tā, vai tas notiek pamazām, vai strauji. 

Veiksmi Tev! Ja pēc vasaras brīvlaika Tev ir nepieciešama palīdzība, lai atkal ieietu sliedēs vai tiktu galā ar izdevumiem, kas ir saistīti ar mācību atsākšanu, apmeklē Ferratum mājas lapu. Mēs ar prieku palīdzēsim!