5 paņēmieni, kas palīdzēs izlemt, cik daudz tērēt saderināšanās gredzenam

Bildinājums ir notikums, kas maina dzīvi. Nervus kutinošo sajūtu “vai atbilde būs jā” ātri vien nomaina neziņa “vai gredzens patiks”... Cik tad atvēlēt saderināšanās gredzenam? Tas noteikti ir tavs personīgais lēmums. Bet mēs esam apkopojuši 5 padomus, kas palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu, izvēloties savām finansēm atbilstošāko saderināšanās gredzenu.

1.Alga un saderināšanās gredzens

Bieži skandēts likums vēsta, ka saderināšanās gredzena vērtībai vajadzētu būt līdzvērtīgai vienas līdz trīs mēnešalgu apmēram. Kas ir šī aprēķina pamatā? Teiksim, mēnesī tu nopelni 2000 eiro, un nu ir pienācis brīdis, kad esi gatavs uzdot lielo jautājumu. Visbiežāk sastopams ieteikums gredzenam atvēlēt divkāršu mēnešalgas summu, tas būtu 4000 eiro. Tiktāl viss būtu skaidrs.

Bet nedrīkstam aizmirst, ka gredzens ir romantisks jūsu abu simbols, tāpēc ir jāņem vērā arī otras pusītes domas šajā jautājumā. Varbūt tu zini, ka otrā pusē tiek gaidīts ekskluzīvs gredzens? Vai arī partneres gaume ir piezemētāka un viņai noteikti nepatiktu kaut kas uzkrītošs? Zinot tādus sīkumus, tu vari precīzāk aprēķināt, kādu gredzenu ar savu algu vari atļauties.

2.Novērtē savus tēriņus reālistiski

Tagad nedaudz atkāpsimies no jau aplūkotā likuma un paraudzīsimies tieši uz tavu situāciju. Vai savu regulāro tēriņu segšana tev sagādā grūtības? Ja tā ir, būtu prātīgi atmest visus izdomātos likumus un saprast, cik tad daudz tu patiesi vari atļauties.

Vērtē saderināšanās gredzenu kā jebkuru lielu pirkumu, jo galu galā, atmetot visu romantiku, tas tiešām nav nekas vairāk kā tikai liels pirkums. Daudzi juvelieri saderināšanās gredzeniem piedāvā atlikto maksājumu plānu — tā tev var būt laba ideja. Neaizmirsti izlasīt arī sīko druku, lai pārliecinātos, ka sākotnējā summa nebūs būtiski jāpārmaksā.

3.Saglabā čeku!

Pērkot ideālo saderināšanās gredzenu, neaizmirsti sagatavoties arī sliktākajam scenārijam. Varbūt gredzens nebūs īstais, vai varbūt vienkārši vēl nav pienācis īstais laiks nākamajam solim. Lai kā arī būtu, prātīgāk būs iegādāties gredzenu pie juveliermeistara, kurš gredzenu pieņemtu atpakaļ vai piedāvātu iespēju to samainīt. Un tas ir jānoskaidro pirms pirkuma veikšanas!

Čeka oriģinālu un pirkuma apliecinājumu noteikti glabā drošā vietā. Un nav nemaz neprātīgi papildtēriņus, piemēram, par gravējumu, atstāt vēlākam. Pat izmēra pieregulēšana (it īpaši, ja tā tiek veikta citur, nevis gredzena iegādes vietā) var nozīmēt, ka gredzenu atpakaļ vairs nepieņems. Tāpat kā ar jebkurām citām lielām investīcijām ir svarīgi parūpēties par savu kā pircēja tiesību aizsardzību.

4.Neaizmirsti par kāzu tēriņiem

Tavi sapņi ir piepildījušies un atbilde bija . Apsveicam! Vērtējot, cik daudz vari atļauties saderināšanās gredzenam, neaizmirsti, ka nākamie tēriņi būs patiešām iespaidīgi: kāzas. Daudzas sievietes un arī vīrieši sapņo par ideālo kāzu dienu. Protams, nevajag steigties notikumiem pa priekšu un sākt rēķināt, cik būs jāmaksā par svinību vietu un noformējumu.

Tomēr tās visdrīzāk būs nākamās lielās izmaksas pēc saderināšanās, tāpēc šo faktu gluži vienkārši vajadzētu atcerēties. Saderināšanās gredzena aprēķinos zināmā mērā vajadzētu iekļaut arī nākamā gada tēriņu plānus — ņemt vērā iespējamās kāzas un citus lielākus pirkumus, piemēram, jaunu māju jaunajam pārim.

5.Vai gredzens ar briljantiem patiešām ir vajadzīgs?

Visbeidzot noteikti rūpīgi pārdomā, kādu gredzenu vēlies pasniegt, uzdodot svarīgo jautājumu. Tieši jau neviens nav teicis, bet bieži vien tiek pieņemts, ka īstais noteikti būs briljantiem rotāts gredzens. Briljantu saderināšanās gredzenu vēsture nesniedzas simtiem gadu senā pagātnē. Patiesībā tā ir visai jauna parādība, kas gadu gaitā ir ļoti veiksmīgi reklamēta.

Taču pēdējā laikā lielāku popularitāti gūst arī dažādas alternatīvas, piemēram, krāsaini dārgakmeņi, kā smaragdi vai rubīni. Vai pat baltais safīrs, kurš izskatās tikpat labi kā briljants, tikai bez dārgās cenas šiltes. Lai arī kāds būtu tavs lēmums, ja vien neesi simtprocentīgi pārliecināts, būs prātīgi noskaidrot, ko vēlas tava otrā pusīte. Varbūt izvēlieties gredzenu kopā? Tikai tad noteikti nosaki cenas griestus un neļauj otrai pusītei lieki sacerēties.