5 pārsteidzoši ieguvumi, ko sniedz draugi

Draudzība ir svarīga dzīves daļa - sākot ar tuviem kolēģiem un beidzot ar draugiem, kuri ir jums līdzās visu mūžu. Pētījumā atklāti daudzi iemesli, kādēļ ir vērts turēt tuvumā draugus. Uzziniet 5 pārsteidzošus ieguvumus, ko sniedz draudzība.

Garīgā veselība             

Ir atklāts, ka cieša draudzība veicina laimes sajūtu, labu veselību un samazina stresa līmeni. No vienas puses ar draugiem var dalīties priekos un kopīgi veidot jaunas, laimīgas atmiņas. Pēc garas darba nedēļas sabiedriskas aktivitātes var būt lielisks veids, kā mazināt saspringumu un koncentrēties uz citām lietām.

No otras puses draugi var būt plecs, uz kura paraudāt grūtos brīžos un mazināt stresa nastu. Daudzos pētījumos ir atklājies, ka cilvēki, kuriem ir spēcīgas sociālās saites, spēj labāk tikt galā ar stresu un stresa situācijām – pat tādām nopietnām lietām, kā slimībām vai saslimšanām.

Fiziskā veselība

Interesanti, ka slimi cilvēki no ciešām draudzības saitēm var gūt vēl vairāk. Pētījumi liecina, ka spēcīgas sociālās saites var uzlabot nopietnu slimību iznākumu un var pat palīdzēt jums dzīvot ilgāk. Vecāka gadagājuma cilvēkiem sociālie kontakti ir ļoti svarīgi, jo tie var palīdzēt atvairīt demenci un citas slimības.

Vispārējā pētījumā ir atklāts, ka cilvēkiem ir mazāka iespēja ciest no sirds un asinsvadu slimībām, diabēta un liekā svara, ja viņu ikdienas dzīvi papildina patiesa draudzība – kas ir milzīgs ieguvums ikvienam, jo īpaši pieaugušajiem. Atslēgas vārds ir patiesa draudzība, jo tāpat kā jebkurās attiecībās, toksiskai un neveselīgai saiknei var būt pretējs efekts – tādēļ atcerieties izvēlēties savas attiecības gudri.

Grūtu laiku pārvarēšana

Dažreiz cilvēkiem savā dzīvē nākas piedzīvot grūtus laikus. Katrs šādu periodu pārvar atšķirīgi, tomēr tuvumā esošs draugs var sniegt zināmu atbalstu. Draudzība var jums dažādos veidos palīdzēt pārvarēt satraukuma pilnus laikus. Piemēram, jūs kaut uz brīdi varat novērst domas no raižu cēloņa, socializējoties un izbaudot aktivitātes kopā ar cilvēkiem. Tāpat draugi var būt jums līdzās, lai vienkārši uzklausītu jūsu problēmas un dotu jums iespēju izteikt visu, kas nodarbina jūsu prātu.

Raugoties no praktiskā viedokļa, draugi var piedāvāt skatījumu no malas, lai palīdzētu jums rast risinājumu savām problēmām. Draugiem, kuri jūs pazīst jau daudzus gadus, būs plašāks priekšstats par jūsu līdzšinējo dzīvi, un viņi var ieteikt, kā rīkoties tālāk. Uzticamiem draugiem – gan seniem, gan jauniegūtiem, var rasties idejas, kuras jums pat nebija ienākušas prātā, , lai tiktu galā, kontrolētu vai pat atrisinātu jūsu problēmas. Dažkārt šāds padoms var būt pat labāks nekā ģimenes locekļa vai laulātā drauga sniegtais, jo padoma sniegšanas brīdī viņi, iespējams, nebalstās uz tik daudziem apzinātiem vai neapzinātiem aizspriedumiem.

Sociālās prasmes

Jūsu sociālās prasmes veidojas agri, vēl esot mājās kopā ar jūsu vecākiem. Vēlāk liela loma jūsu sociālās personības attīstībā un saskarsmes prasmju apgūšanā ir skolai un rotaļām. Pētnieki ir noskaidrojuši, ka šāda mijiedarbība ar citiem – jo īpaši attīstot draudzību caur kāpumiem un kritumiem – lielā mērā ietekmē jūsu spējas saprasties ar citiem cilvēkiem.

Veselīgas attiecības un robežu apgūšana var atstāt pārsteidzošu ietekmi uz jūsu profesionālo dzīvi. Šīs saiknes sagatavo jūs saskarsmei ar cilvēkiem dažādās vidēs visa mūža garumā.

Labu ieradumu veicināšana un mērķu izvirzīšana

Kompānija, kurā jūs uzturaties, var ietekmēt jūsu dzīves ceļu. Atrašanās starp cilvēkiem, kuri veicina veselīgus paradumus, piemēram, uzņemt pilnvērtīgu uzturu, trenēties un atturēties no atkarību izraisošām vielām, var radīt priekšnosacījumus tam, ka arī jūs ievērosiet veselīgu un pozitīvu dzīvesveidu. Uztura un treniņu eksperti uzsver ieguvumus, ko sniedz treniņu biedrs vai kāds, ar kuru dalīties savos uztura un svara zaudēšanas mērķos. Pastāv lielāka iespējamība, ka jūs pieturēsieties pie labiem ieradumiem, ja atskaitīsieties kādam, kurš attiecībā pret jums rīkojas tāpat.

Arī veselīga konkurence var būt tieši tas virzītājspēks, kas jums nepieciešams, lai sasniegtu savus personiskos mērķus. Varbūt jūsu labākajam draugam ir bijis veiksmīgs ceļojums fitnesa pasaulē, vai arī viņi ir centušies sasniegt jaunas virsotnes savās darbavietās. No garīgā viedokļa apkārtējie cilvēki atstāj uz mums ietekmi, un sociālās aprindas, kurās uzturamies, var pacelt mūsu pašnovērtējumu un dzīves mērķus vēl nebijušos augstumos.

Liela nozīme ir draudzībai visa mūža garumā

Kā jau iepriekš minēts, draudzība sākas tad, kad mēs agrīnā vecumā sākam mijiedarboties ar citiem cilvēkiem. Svarīgi ir arī citi pagrieziena punkti pēc skolas gaitu pabeigšanas, un tāpat arī draudzības, kuras veidojat. Interesantā pētījumā, ko veikusi Psiholoģijas zinātņu asociācija, ir atklāts, ka pastāv lielāka varbūtība, ka pusaudža vecuma zēniem, kuriem ir bagāta sociālā dzīve, pieaugot būs veselīgs ķermeņa masas indekss un zemāks asinsspiediens.

Pakāpeniski kļūstot vecākam, draudzības nāk, iet un mainās. Tomēr dzīvi caurvij nemitīga vajadzība pēc mijiedarbības ar citiem cilvēkiem. Kļūstot arvien vecākam, jums var būt grūtāk iegūt draugus, tāpēc turpiniet būt aktīvs neatkarīgi no tā, vai atrodaties savā kompānijā, nododaties sporta aktivitātēm vai vaļaspriekiem, vai atrodaties darbā. Vai izjūtat vēlmi iegūt jaunus draugus? Uzņemieties iniciatīvu (bet neesiet uzbāzīgs) attiecībās ar cilvēkiem, kuri atrodas jums apkārt, un noteikti ieplānojiet laiku, lai iepazītu viņus vai uzturētu izveidotās draudzības saites.

Sociālie plašsaziņas līdzekļi var palīdzēt atjaunot draudzību

Līdz ar digitālā un sociālo plašsaziņas līdzekļu laikmeta sākšanos, daudzi cilvēki prāto, kā tas ietekmē mūsu draudzības saites. Raugoties no pozitīvās puses, draugi vēl nekad agrāk nav bijuši tik viegli sasniedzami – interešu grupas vietnē Facebook un forumi ir lielisks veids, kā sazināties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem no visas pasaules. Atrodoties tiešsaistē, izmantojiet veselo saprātu, jo ne viss ir tā, kā šķiet. Tomēr saglabājiet atvērtu skatu uz lietām un priecājieties par iespēju sarunāties ar cilvēkiem, kurus jums citkārt nebūtu iespējas satikt.

Sociālie plašsaziņas līdzekļi ir lielisks veids, kā atjaunot saikni ar seniem draugiem un paziņām. Vai esat domājis par savu treniņu biedru no skolas laikiem? Jums ir iespēja ar viņiem sazināties tiešsaistē vien ar dažu klikšķu palīdzību. Atcerieties ievērot vispārēju pieklājību, vēršoties pie cilvēkiem, kuri no jums negaida nekādu ziņu.

Par laimi, lielākā daļa cilvēku priecājas saņemt ziņu no seniem draugiem, un jums pat ir iespēja atjaunot senu draudzību. Atcerieties par pamata vērtībām un satiecieties ar saviem senajiem draugiem klātienē, uzaicinot viņus uz tasi kafijas vai nodoties kādām kopīgām interesēm. Pētījumos atklāts arī tas, ka atjaunot ciešu draudzību ar seniem draugiem ir iespējams ātrāk, nekā iepazīt pilnīgi jaunu cilvēku.