Ļaujiet jums ko pavaicāt! Kā jūs domājat — kam ir domāta Sieviešu diena? Lai pasniegtu ziedus? Aizvestu mīļoto uz šiku restorānu? Vai lai dotos romantiskā ceļojumā?

Protams, tas viss ir lieliski, bet nav jāgaida viss gads, lai savu dāmu tā palutinātu... To varat darīt jebkurā jums izdevīgā laikā! 

Kas tad īsti ir pilnvērtīgu iespēju nodrošināšana sievietēm?

Sievietes jūt, ka tiek novērtētas līdzvērtīgi, kad:

-    viņas saņem pienācīgu izglītību;
-    viņām ir tādas pašas tiesības kā vīriešiem (pirmkārt, tiesības izteikties un tapt uzklausītām);
-    viņas netiek diskriminētas ienākumu ziņā;
-    viņas necieš no vardarbības ģimenē;
-    viņas jūtas droši, ejot pa ielu naktī.

Kā redzams, pilnvērtīgas iespējas sievietēm ir kas vairāk, nekā ziedu pušķis. Lai arī pēdējos gados ir sperti plaši soļi nevienlīdzības samazināšanā, līdz uzvarai joprojām ir ejams tāls ceļš, jo īpaši vairākās Āzijas un Āfrikas valstīs. 

Parādīsim jums pāris veidus, kā veicināt pilnvērtīgu iespēju nodrošināšanu sievietēm. Atcerieties, ka viens mazs žests citam var nozīmēt pilnīgi visu!

1. Tīrs ūdens apmaiņā pret izglītību

Tīrs ūdens daudzām nabadzīgās valstīs dzīvojošām meitenēm ir pats vērtīgākais, ko viņas spēj iedomāties. Miljoniem meiteņu nākas kavēt skolu, lai mērotu vidēji 6 km lielu attālumu un atjaunotu tīra dzeramā ūdens krājumus. Jūsu ziedojums var palīdzēt samazināt ūdens sagādē patērēto laiku, ļaujot vairāk laika veltīt mācībām.

2. Palīdzīga roka drosmīgām sievietēm

Vardarbība ģimenēs, cilvēktirdzniecība, bērnu laulības un citi riski diemžēl ir realitāte miljoniem sieviešu, gan jaunām, gan vecām. Jūsu ziedojums var palīdzēt aizsargāt viņas un nodrošināt sieviešu izglītību, konsultācijas, medicīnisko aprūpi, nelielus uzņēmējdarbības aizdevumus, aprīkojumu un citas lietas, kas palīdz pārvarēt grūtības dzīvē.

3. Mikroaizdevums ambiciozām uzņēmējām

Uzņēmējdarbība ir labākā izvēle, ko sieviete var veikt, lai gūtu patiesi pilnvērtīgas iespējas un būtu neatkarīga. Šis pakalpojums palīdz ambiciozām un apzinīgām uzņēmējām iepazīties ar dāsniem cilvēkiem, kas vēlas sniegt palīdzīgu roku, lai viņas sasniegtu savus mērķus.

4. Tā ir arī Mātes diena...

Pirmās nedēļas ir ļoti svarīgs posms jaundzimušā dzīvē. Jūs varat piedalīties vietējās labdarības organizācijas darbā un palīdzēt ar tādām noderīgām lietām kā autiņi, sedziņas, mazgāšanas līdzekļi un jebko citu, kas mātei palīdz kopt un audzināt bērnu. Dažas labdarības organizācijas veido to lietu sarakstu, kas vientuļām māmiņām ir nepieciešamas. Un atcerieties, ka pasaulē vienmēr ir kāda māte, kurai varam palīdzēt! Kā viņas atrast? Tie ir tikai pāris taustiņu klikšķi Google meklētājā.

5. Lai jūsu sievietes zina, ka jums viņas rūp

Cik gan bieži tikai neliels žests var patīkami izmainīt kāda dienu! Padomājiet par sievietēm savā dzīvē un to, kā viņas jums ir palīdzējušas! 
Kāpēc gan nepateikties viņām par to? Nav taču grūti aizsūtīt ziņu skolotājai, kura atbalstīja jūs skolā! Pasakiet paldies mammai, māsai vai meitai, lai viņas zina, ka tiek novērtētas!