Pastāv dažādi vedi, kā ietaupīt ziemai tuvojoties

Tā kā mēs tuvojamies skaistā un krāsainā rudens beigām, gaisa temperatūra kļūst arvien zemāka, savukārt dienas – īsākas. Par laimi mums vēl ir dažas nedēļas, lai sagatavotos gaidāmajai ziemai.

Ziema protams ir tāds gada laiks, kurā mēs visi pamanām, ka mūsu gāzes un elektrības rēķinu summas ievērojami pieaug, jo tiek vairāk izmantots mākslīgais apgaismojums un sildītāji.

Neraugoties uz intensīvāku elektrības patēriņu, pastāv naudas ietaupīšanas veidi arī ziemā. Piedāvājam sešus noderīgus padomus:

1.    Siltināt mājokli 

Vabūt arī nav jāpārspīlē ar mājokļa siltināšanu, bet pirmais, kas ir jādara, lai sagatavotos ziemai, ir nodrošināt, lai aukstums neiekļūtu jūsu dzīvoklī vai mājā. Siltinājumu parasti nodrošina pie durvju un logu apmalēm.

Piemontējot metāla apmali pie parādes un sētas durvju apakšdaļas, aukstums neiekļūs pa apakšējo spraugu. Durvju apmales nav dārgas, un tās var iegādāties jebkurā metālizstrādājumu veikalā.

Lai nosiltinātu plaisas un spraugas ap logiem, var nopirkt silikona tūbiņu būvmateriālu veikalā. Siltinot visas iespējamās vietas, jūs ne tikai nodrošināsieties pret auksta gaisa ieplūdi telpās, bet arī uzturēsiet tajās siltumu ilgāk.

2.    Mājās gatavoti sezonas ēdieni 

Šim nākamajam padomam ir trīskārtējs labums; varat ietaupīt naudu, iegādājoties sezonas pārtikas produktus, gatavojot ēdienu mājās, nevis ieturot maltīti ārpus mājas, kā arī izmantot krāsns siltumu, kas izplatās pa visu māju.

Sezonas augļu un dārzeņu iegāde un gatavošana ir lielisks naudas ietaupīšanas veids. Kartupeļi, āboli, ķirbji, burkāni un citi sakņu dārzeņi ir pieejami sezonā un ļoti daudzpusīgi izmantojami ēdienu gatavošanā.

Jūs varat gatavot zupas, sautējumus un daudzus citus ēdienus, kas ir lieliski piemēroti aukstajiem mēnešiem.

Pēc cepeškrāsns izmantošanas, kad tajā ir cepti veselīgi pīrāgi, dārzeņi vai kanēļa smalkmaizītes, atveriet cepeskrāsns durtiņas un ļaujiet siltumam izplatīties pa telpu.

3.    Saģērbieties siltāk 

Atcerieties, kad kā bērns gribējāt ieslēgt sildītāju, vecāki mēdza teikt „Ja tev auksti, varbūt uzvelc svīteri”? Lai nu kā, mēs jums sakām to pašu!

Kad esat mājās, mēģiniet ierobežot sildītāju izmantošanu. Tas ir pirmais elektrības rēķinu summas pieauguma iemesls šajā gadalaikā. 

Ja guļat gultā vai dīvānā un skatāties televizoru vai lasāt, paņemiet segu un aplieciet to ap kājām vai pleciem.

Ja esat T-kreklā bet vēlaties ieslēgt sildītāju, jo kļūst vēsi, tā vietā uzvelciet svīteri. Vai staigājat pa māju ar basām kājām?

Uzvelciet zeķes, lai kājas būtu siltumā. Ja kājas ir siltumā, jūs pamanīsiet, ka siltāk ir visam ķermenim.

4.    Atveriet aizkarus 

Vēl viens lielisks enerģijas un naudas taupīšanas veids ir žalūziju un aizkaru izmantošana.

Kad spīd saule, izmantojiet tās siltumu un atveriet žalūzijas vai aizkarus, lai telpās iespīdētu saules gaisma. 

Vakaros aizveriet žalūzijas un aizkarus, lai saglabātu siltumu telpās. Aizkaru izmantošana nodrošina papildu siltumizolācijas slāni jūsu dzīvoklim vai mājai.

5.    Sasildiet telpu 

Pat ar vairākām apģērba kārtām ir reizes, kad tomēr ir nepieciešams ieslēgt sildītāju. Izmantojot sildītāju, mēģiniet pareizi izmantot tā siltumu.

Tas nozīmē, ka jums jāaizver durvis telpā, kurā atrodaties, lai siltums neaizplūstu uz citām telpām. 

Sildītāji ir vairāk piemēroti nelielu zonu apsildei. Jūs arī pamanīsiet, ka sildītāju var izmantot mazāk.

Piemēram, aizverot durvis, sildītāju var būt nepieciešams lietot tikai 30 minūtes norobežotā telpā, nevis vairākas stundas plašā apsildes zonā.

6.    Lietojiet LED spuldzes 

Ziemā, kad dienas ir īsākas un tumšākas, mēs lietojam daudz vairāk elektrības. Gudrs enerģijas un naudas ietaupīšanas veids ir LED spuldžu lietošana.

Jā, LED spuldzes ir dārgākas par parastajām spuldzēm, bet tās krietni samazinās jūsu elektrības rēķina summu, jo tās patērē aptuveni 20% no enerģijas, ko patērē parastās spuldzes. Tās arī daudz ilgāk kalpo. 

Turklāt Ziemeļvalstīs ļoti iecienīta ir sveces gaisma, kas palīdz radīt mājīgu un aicinošu atmosfēru. Tā ne tikai izskatās skaisti, bet arī nodrošina siltumu un apgaismojumu.

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +