Ikviens no mums, dodoties iepirkties, vēlas atrast izdevīgākos un labākos piedāvājumus. Tomēr, pat tad, ja tev ir ļoti plaša pieredze iepirkšanās jomā, vienmēr var noderēt daži padomi no Ferratum Bank, kas palīdzēs pirkt gudrāk un ietaupīt vairāk. 

1.    Kontrolē sevi, esot veikalā

Pirmkārt, izvairies no impulsīviem pirkumiem! Jautā sev – vai man tas ir vajadzīgs, kas mainīsies, ja es to nenopirkšu, vai es varu to atļauties utt.?

Tāpat ieteicams ierobežot skaidras naudas daudzumu, kuru tu nēsā sev līdzi. Lai arī tās izmantošana bankas kartes vietā var palīdzēt ietaupīt un tērēt prātīgāk, neņem vienmēr līdzi visu naudu, kas tev ir.

Tāpat pirms iepirkšanās nepieciešams izveidot sarakstu ar lietām, kas tev jānopērk, neatkarīgi no tā, vai dodies uz pārtikas, apģērbu vai kādu citu veikalu. 

2.    Nedodies pirkt pārtiku, kad esi izsalcis.

 Lai arī šī ir sen zināma gudrība, daudzi joprojām to neuztver pietiekami nopietni. Taču tas patiešām strādā – neej uz veikalu, pirms neesi paēdis, jo tad pastāv augsts risks, ka nopirksi produktus, kurus tev nemaz nevajag.

Tāpat, esot pārtikas veikalā, pievērs uzmanību atlaidēm un akcijām. Ja iespējams, iegādājies produktus lielākos iepakojumos, jo tā varēsi ietaupīt. Protams, ja zini, ka nevarēsi šādu apjomu izlietot, netērē naudu. 

3.    Par lielākiem pirkumiem domā jau iepriekš

Lai arī, protams, ne vienmēr ir iespējams paredzēt, kad pēkšņi sabojāsies veļas mašīna vai ledusskapis, ieteicams plānot apjomīgāku pirkumu veikšanu jau iepriekš, iekrājot tiem naudu.

Ja konkrētajā brīdī tas nav iespējams, vai arī konkrētā lieta ir negaidīti saplīsusi, izņēmuma gadījumos var noderēt kredītlīnija.

Taču atceries, ka tas tiešām ir paredzēts neplānotām situācijām un vajadzīgiem pirkumiem, apzinoties, ka aizdevumu varēsi atmaksāt laikā, nesabojājot savu budžeta plānu. 

4.    Izpēti detaļas

Neatkarīgi no tā, vai tu iegādājies jaunu vannas istabas paklājiņu, džemperi, mikseri, pārtikas produktus vai pat kādu pakalpojumu, svarīgi ir pievērst uzmanību detaļām.

Ja pērc drēbes, izpēti tādas vietas kā vīles, malu apšuvumus utt., lai izvērtētu, vai tās veidotas kvalitatīvi. Rūpīgi aplūko apģērbu, ko iegādājies – vai tas nav netīrs, saplēsts utt.

Pērkot pārtikas produktus, uzmanība jāpievērš sastāvdaļām – vai tur ir kaitīgās E vielas, palmu eļļa utt. Tāpat, protams, apskati derīguma termiņu, lai pēc tam nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami pārsteigumi. Atceries, ka detaļām ir nozīme. 

5.    Izmanto atlaižu priekšrocības, taču neesi pārgalvīgs

Jā, gan parastie, gan interneta veikali mēdz piedāvāt visai izdevīgas akcijas un atlaides, kas ļauj preces iegādāties pat ar 75% atlaidi (vismaz tā viņi saka).

Taču pirms veic pirkumu, ir prātīgi veikt izpēti internetā, salīdzinot preci dažādos veikalos. Tu redzēsi, vai cena patiešām ir izdevīgāka, nekā citur. 

6.    Ietaupi kādam mērķim

Lai arī, protams, kvalitātei vajadzētu būt svarīgākai nekā kvantitātei, dažreiz mēs esam spiesti iegādāties lētākas preces, lai varētu ietaupīt. Taču tas nenozīmē, ka par to jāskumst.

Šādi mums nav jārīkojas visu laiku, bet tikai izņēmuma gadījumos, kad patiešām nepieciešami papildus līdzekļi. Savukārt vēlāk priecāsimies, jo būsim iekrājuši naudu, piemēram, festivāla biļetei. 

7.    Esi radošs

Padomā par veidiem, kā tu varētu izbaudīt lietas, samazinot savas izmaksas. Piemēram, ja gribi dzirdēt kādas grupas koncertu, vari pirms tam mēģināt pieteikties tur brīvprātīgo darbā.

Tāpat, ja organizē kaut ko kopā ar draugiem, piemēram, dodies ekskursijā, tev ir iespēja iegūt grupas atlaidi. 

8.    Noskaidro savas tiesības

Mēdz gadīties, ka, atgriežoties mājās no veikala, ieraugām, ka tosteris, kuru nopirkām, ir bojāts, apģērbs ir saplīsis utt.

Lai zinātu, ko šādos gadījumos darīt, izpēti patērētāju tiesības, kā arī garantijas noteikumus, ja tāda tiek piemērota. 
 

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +