Lai uzlabotu savu finansiālo stāvokli, mums rūpīgi jāseko līdzi saviem tēriņiem. Protams, ja līdzekļu patiešām trūkst kam ļoti vajadzīgamam, aizdevums var palīdzēt, taču tie tāpat ir jāatmaksā.

Iespējams, mēs iegādājamies tādas lietas, bez kurām pavisam noteikti varētu iztikt. Lūk, 8 nevajadzīgas lietas:

1.    Recepšu grāmatas

Protams, recepšu grāmatas ir skaistas un vizuāli pievilcīgas, taču tās maksā diezgan dārgi. Mūsdienās tās sāk zaudēt savu aktualitāti, jo internetā var atrast tādas pašas un vēl daudzas citas receptes.

Arī internetā receptes ir papildinātas ar vizuāliem materiāliem, turklāt internetā tu vari izlasīt atsauksmes par konkrēto recepti un pārliecināties vai to ir vērts izmēģināt arī savā virtuvē.

2.    Avīžu un žurnālu abonēšana

Mūsdienās lielākā daļa žurnālu un avīžu ir pieejamas arī interneta vidē. Turklāt, lai tās lasītu, tev nav jāmaksā ne centa, vai arī to abonēšanas maksa ir salīdzinoši maza.

Lasīt internetā ir izdevīgāk arī tādā gadījumā, ja tev no konkrētā žurnāla vai avīzes numura interesē tikai pāris raksti. Līdz ar to nebūs jāiegādājas viss numurs un nebūs jāmaksā par rakstiem, kuri tevi neinteresē.

Ja lasi internetā, tev mājās neveidojas lielas makulatūras kaudzes, kuras aizņem daudz vietas.

3.    Zīmola apģērbi 

Ne vienmēr dārgu zīmolu apģērbi ir labāki par parastajos veikalos pieejamajiem. Turklāt Latvijā tiem ir apmēram 300% liels uzcenojums. Padomā, vai tiešām vēlies tērēt tik lielu naudu tikai par zīmolu?

Ja tev ir svarīgi tikai, lai apģērbs pildītu savu funkciju, tad iesakām izvairīties no iepirkšanās zīmolu veikalos.

4.    Grezni, dārgi svētku tērpi

Paredzēts pasākums, kuru gaidīji visu gadu? Uzreiz rodas jautājums par to, kā apģērbties? Noteikti vēlēsies izskatīties vislabāk, nopērkot pašu dārgāko un greznāko apģērbu.

Taču padomā - vai tas ir vajadzīgs? Cik reizes pēc gaidītā pasākuma tu vēlreiz uzvilksi šo apģērbu? Iespējams, ka tas stāvēs skapī un krās putekļus.

Ja tomēr vēlies izskatīties grezni, iznomā apģērbu - tas būs daudz lētāk un labāk.  

5.    Akcijas preces

Veikalā ir grūti paiet garām precēm, kuram klāt pievienoti spilgti plakāti ar lielu akcijas uzrakstu. Bieži vien mēs iegādājamies preces tikai tādēļ, ka tām ir akcija, nevis tāpēc, ka tās tiešām mums ir vajadzīgas.

Ir svarīgi, pirms iegādāties preci, padomātu, vai tu viņu iegādātos arī bez atlaides. Neapdomīga akcijas preču iegādāšanās var novest pie tā, ka būs nepieciešams sms kredīts, lai līdz nākamajai algas dienai varētu izdzīvot. 

6.    Smalka virtuves tehnika

Mēs katrs esam redzējuši reklāmas, kas tā vien vilina iegādāties dažādu virtuves tehniku, kas atvieglo ēst gatavošanu. Un, kad attiecīgā virtuves ierīce ir iegādāta, pāris nedēļas mēs to izmantojam un pēc tam noliekam tālākajā plauktā.

Ik pa reizei pārcilājam, lai noslaucītu sakrājušos putekļus. Tāpēc ir rūpīgi jāpadomā, vai šī virtuves tehnika patiešām mums ir vajadzīga. Varbūt tev pilnībā pietiek tikai ar nazi, lai pagatavotu savus iecienītos ēdienus?

7.    Pašam sava krūze kafijas

Ja esi pieradis rīta kafiju iegādāties un malkot pa ceļam uz darbu, tad ieteiktu nopirkt sev termokrūzi un kafiju gatavot mājās. Tā nauda, ko ik rītu tērē kafijas iegādei, laika gaitā sastāda krietnu naudas summu. 

8.    Vannas sāls

Ne tikai vannas sāls, bet arī citi vannas piederumi – eļļas, burbuļi, smaržīgās ziepītes – maksā naudu. Protams, ka šīs lietas ir ļoti jaukas, taču kdienas steigā  bieži vien nemaz neizmantojam, un gadās tā, ka tās stāv neizsaiņotas vairākus mēnešus.