Ne mazums vien cilvēku sastopas ar problēmu, ka pirms svētkiem ir grūti ietaupīt naudu. Bieži vien pat negribas skatīties konta atlikumā, lai nekristu panikā par to, cik daudz ir iztērēts visā gatavošanās procesā.

Bet kā tad ietaupīt? Ieskaties šajos 8 padomos, lai varētu sagatavoties svētkiem. Starp citu, reizēs, kad steidzami nepieciešama nauda un zini, ka to varēsi laicīgi atmaksāt, apsver tādu risinājumu kā ātrie kredīti.

1.    Seko līdzi akcijām 

Gandrīz pirms katriem svētkiem dažādos veikalos, kā arī tirdzniecības centros sākas svētku atlaides.

Iesakām tev sagaidīt šīs atlaides, nevis pirkt kāroto preci uzreiz, kad to ieraugi. Pirms svētkiem vairāki veikali izdod piedāvājumu katalogus vai arī šo informāciju publicē savās mājaslapās.

Atliek tikai apskatīt šos katalogus un salīdzināt, kuros veikalos būs izdevīgāk iegādāties preces.

2.    Iepērcies internetā 

Daudzi cilvēki nemaz nezina, ka iepērkoties internetā, var ietaupīt. Tieši internetā pieejamās preces biežāk tiek pārdotas ar atlaidi.

Turklāt tās ir tādas pašas vai ļoti līdzīgas veikalā pieejamajām precēm. Taču, iepērkoties internetā, ir jārēķinās ar to, ka preču piegāde prasīs laiku, tāpēc iegādi nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi.

3.    Saki “nē” spontāniem pirkumiem

Atlaidēm ir gan plusi, gan mīnusi. Pluss ir tāds, ka tās ļauj ietaupīt naudu, mīnuss – tās pamudina iegādāties preces, kuras mums nav nemaz vajadzīgas.

Nereti mēs saprotam, ka esam iegādājušies ko lieku, tikai tad, kad esam mājās un pārskatām iepirkumu maisu.  

4.    Pārdod nevajadzīgās lietas

Iespējams, ka tev mājās ir lietas, kuras tu vairs neizmanto un kuras nav vajadzīgas. Kāpēc gan lai tās nepārdotu? Tas būs daudz labāk kā vienkārši izmest tās laukā.

Noteikti ir cilvēki, kuriem šīs lietas būs noderīgas. Un īstais laiks, lai pārdotu, ir tieši pirmssvētku laiks – tie būs papildus ienākumi dāvanām. 

5.    Iegādājies krājkasīti

Viens no vienkāršākajiem veidiem kā ietaupīt, ir naudas likšana krājkasītē. Katru mēnesi atliec noteiktu summu priekš nākamajiem svētkiem. Tie var būt pāris eiro, kas ikdienā tev neko nemainīs.

Ja svētkiem būsi sācis gatavoties laicīgi, tad krājkasītē būs iekrāta pietiekama naudas summa, lai svētkiem varētu pienācīgi sagatavoties. 

6.    Izmanto iepirkumu sarakstu 

Lai izvairītos no liekiem tēriņiem, sastādi iepirkumu sarakstu vēl pirms dodies uz veikalu. Sarakstā iekļauj tikai tās lietas, kas patiešām vajadzīgas.

Turēšanās pie saraksta izslēgs iespēju iegādāties kaut ko lieku. Pati svarīgākā lieta, kas jāatceras – nedodies uz veikalu izsalcis. 

7.    Izmanto klienta karšu priekšrocības 

Pat, ja ikdienā neizmanto klienta kartes, pirmssvētku laiks ir īstais brīdis, lai iegūtu visu, ko tās sniedz. Pirms svētkiem daudzi veikali piedāvā īpašas atlaides gan atsevišķiem produktiem, gan kopējam pirkumam.

Tomēr, ja ikdienā aktīvi izmanto klientu kartes, tad par pirkumiem vari norēķināties, izmantojot naudu, kas jau iepriekš ir uzkrājusies kartē.

8.    Dodies mazāk ārpus mājas

Katra izklaide prasa tēriņus, tāpēc iesakām pirmssvētku laikā mazāk doties ārpus mājas. Taču, ja tomēr gribas laiku pavadīt kaut kur citur, ne zvilnot uz dīvāna, tad iesakām apmeklēt dažādus bezmaksas pasākumus.

Ja labi pameklēsi, tad noteikti atradīsi sev tīkamu izklaidi. Tas pats attiecas uz ēšanu ārpus mājas. Ja līdz šim esi iecienījis ēst ārpus mājas, tad mēģini ēdienu pagatavot paša spēkiem.

Noteikti sanāks tikpat gardi kā restorānā un daudz, daudz lētāk.