Ferratum Group paziņo par jaunu zelta sponsora partnerību ar STARD 2019. gada FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā

Helsinki, 2019. gada 8. aprīlis. Ferratum ar lepnumu paziņo, ka kopā ar STARD būs šīs komandas zelta sponsors 2019. gada FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā.

Gandrīz 14 gadus Ferratum ir bijis tehnoloģiju izrāviena priekšgalā finanšu pakalpojumu jomā, metot izaicinājumu ikdienai un nepārtraukti ieviešot tehnoloģiskas inovācijas, lai saviem privātajiem un biznesa klientiem piedāvātu jaunus, pilnībā digitālus reāllaika finanšu risinājumus un pakalpojumus.

STARD komanda ir starp labākajām motosporta komandām FIA Pasaules rallijkrosā un ir pazīstama ar mūsdienīgiem un inovatīviem risinājumiem. Domājot ārpus rāmjiem, STARD pielieto revolucionāras tehnoloģijas savu sacīkšu automašīnu attīstīšanā un vadīšanā un nerimstoši uzlabo diagnostikas precizitātes standartus un rezultātu analīzi pēc katrām sacīkstēm, līdzīgi kā Ferratum, kurš nepārtraukti izvērtē un uzlabo savus kredītspējas novērtēšanas algoritmus. Līdz ar to starp Ferratum un STARD ir skaidri redzamas līdzības, kas šo partnerību padara īpaši saderīgu. 

Partnerības ietvaros 2019. gada FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā STARD komanda brauks ar divām jaunām Ford Fiesta RXS Evo 5 superautomašīnām ar Ferratum logo.

Gadu no gada FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta popularitāte tikai aug, un ar to saistītus raidījumus 2018. gadā ir noskatījušies par 22 % vairāk skatītāju nekā 2017. gadā, kopējai auditorijai sasniedzot vairāk nekā 678 miljonus mājsaimniecību.

Par STARD

STARD (Stohl Advanced Research and Development), ko dibinājis tā izpilddirektors Mihaels Sakovičs, ir pētniecības un attīstības nozares uzņēmums, kurš darbojas motosporta, sacīkšu un augsto tehnoloģiju jomā. Stohl Group pieder bijušajam pasaules čempionam rallijā Manfredam Štolam, un visu Stohl grupu var iedalīt trīs lielās un neatkarīgās biznesa nodaļās:

-    STARD (pētniecības un attīstības aktivitātes motosporta, auto un citās jomās); 
-    Stohl Racing (tehniskais un loģistikas motosporta atbalsts, pēcpārdošana); 
-    Stohl Apartments (naktsmītņu bizness).

STARD pievērš uzmanību visas automašīnas un ar to saistīto sistēmu attīstībai un sadarbībā ar citām Stohl Group nodaļām aptver visu procesu kopumu, nodrošinot, ka viss sākot no pirmās idejas, dizaina un prototipa izstrādes līdz pat auto ražošanai nelielās sērijās notiek pašā uzņēmumā.

Stohl Racing piedāvā arī augstākā līmeņa sacensību servisu pārsvarā STARD uzņēmuma radītajiem auto visā pasaulē.

FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā STARD komanda piedalās jau kopš 2015. gada un brauc ar pašu izstrādātu superauto uz Ford Fiesta bāzes.

Par Monster Energy FIA Pasaules rallijkrosa čempionātu 

Monster Energy FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā sacīkstes ir sīvas, īsas un straujas un notiek slēgta tipa trasēs uz dažādiem ceļa segumiem (gan dubļos, gan uz asfalta). Profesionāli autobraucēji vada rallijkrosa superauto ar vairāk nekā 600 BHP (bremžu zirgspēku), turklāt šie auto ātrumu no 0 līdz 60 jūdzēm stundā uzņem mazāk nekā divās sekundēs.

Pasaules rallijkross pirmo reizi notika 2014. gadā, un togad regulārās sacensības tika aizvadītas Argentīnā, Turcijā, Kanādā un Eiropā. Ņemot vērā pasaules rallijkrosa čempionāta pirmo piecu sezonu panākumus un ar sacensībām saistīto pasākumu aktivitāti, 2019. gada kalendārā ir iekļautas 10 sacensības četros kontinentos. Jau tradicionāli sacensības notiks arī dažās no pasaulē vecākajām rallijkrosa trasēm, bet šoreiz tām pievienosies arī divi jauni un aizraujoši izaicinājumi — Jasmarinas trase Abū Dabī un leģendārā Spā-Frankošampas trase Beļģijā. 

Pēc veiksmīgās debijas pērn ātruma festivāls Silverstone Speedmachine šogad notiks 25.–26. maijā. 

Jānis Baumanis izvirzījies priekšā pirmajās sacensībās Abū Dabī

FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta 2019. gada kalendārs:

ABŪ DABĪ, 5.–6. aprīlis, Jasmarinas trase
BARSELONA 27.–28. aprīlis, Katalunjas trase
BEĻĢIJA, 11. –12. maijs, Spā-Frankošampas trase
APVIENOTĀ KARALISTE, 25.–26. maijs, Silverstonas trase
NORVĒĢIJA, 15.–16. jūnijs, Hellas trase
ZVIEDRIJA, 6.–7. jūlijs, Hējes trase
KANĀDA, 3.–4. augusts, Truā-Rivjēras trase
FRANCIJA, 31. augusts – 1. septembris, Loeakas trase Bretaņā
LATVIJA, 14.–15. septembris, Biķernieku kompleksā sporta bāze
DIENVIDĀFRIKA, 9.–10. Novembris, Kilarnijas trase

STARD #codeRX autobraucēju komanda 2019. gada FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā:

Jānis Baumanis, visas sacensības
Jani Pāsonens, Somija, vismaz 5 sacensības
Jere Kalliokoski, Somija, vismaz 2 sacensības; Somijas čempionāts, Nordic X
Pols Vetle Tri, Norvēģija, vismaz 3 sacensības