Gada ienākuma deklerācija iesniegšana ir lieliska iespēja, kura jāizmanto!

Iedzīvotājiem vēlaizvien ir iespēja iesniegt gada ienākumu deklarācijas, lai saņemtu iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu par izglītības, ārstniecības un citiem attaisnotajiem izdevumiem.

Fiziskās personas, kuras vēlas saņemt atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu par 2016. gada ienākumu deklarāciju, var to izdarīt no 2017. gada 1. marta līdz pat 2020. gada 16. jūnijam. Kā arī visa 2017. gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2014. un 2015.gadu.


VID aicina iedzīvotājus iesniegt deklarāciju elektroniski

VID aicina iedzīvotājus iesniegt deklarāciju elektroniski, izmantojot VID EDS. Iesniegt deklerāciju elektroniski ir daudz ērtāk un ātrāk, jo tajā automātiski tiek atspoguļota VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju. Proti, nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm, par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem.

Laiks, kas nepieciešams deklarācijas aizpildīšanai ir ne vairāk kā 10 minūtes. Ikviens var pieslēgties un lietot EDS, izmantojot savas internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti vai VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" izsniegto elektronisko paraksta viedkarti (e-parakstu).   

Personām, kuras vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, deklarācijas pielikumā jānorāda tikai summa, kas iztērēta par attiecīgajiem pakalpojumiem, un jāpievieno attaisnojuma dokumenti (čeki vai kvītis), tos iepriekš nofotografējot vai ieskenējot.

Plašāka informācija pieejama VID mājaslapā sadaļā "Gada ienākumu deklarācija".

Jautājumu un neskaidrību gadījumā VID aicina iedzīvotājus:

  • zvanīt uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu "Nodokļi";
  • konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā;
  • iesūtīt savu jautājumu rakstiski VID mājaslapā "Uzdot jautājumu VID".

Ieiet VID EDS sistēmā: https://eds.vid.gov.lv/login/

Vēlos aizņemties

Maksa par kredīta izņemšanu: X
Naudas tūlītēja saņemšana: 0€
Aizdevuma noformēšanas maksa: 0€
Komisija par papildu naudas izņemšanu: 0€
Dienas procentu likme: X

Minimālais maksājums pēc 30 dienām: 0€?

**Ja tiek izņemta summa 600€ apmērā, GPL ir 58.53%, procentu likme gadā ir 47% un kopējā atmaksājamā summa ir 752.67€ Šis piemērs ir balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atmaksāts 12 maksājumos. Aizdevumam nav citi papildu procenti. Piemērs balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atdots laikā. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt! Pakalpojumu piedāvā Ferratum Bank p.l.c. Adrese: ST Business Centre 120, The Strand Gzira, GZR 1027, Malta. Reģistrācijas numurs: C- 56251. **  Minimālais atmaksas termiņš ir 3 mēneši. Maksimālais atmaksas termiņš ir 60 mēneši.