Vajadzība pēc aizdevuma mūsdienās nav retums. Daudzi cilvēki vismaz reizi savā dzīvē ir izmantojuši banku vai nebanku aizdevēju pakalpojumus.

Taču kā saprast, kurš no šiem veidiem ir tev piemērotāks? Kur labāk vērsties? Ferratum Bank sagatavojis tev ceļvedi, kas ļaus uzzināt galvenās atšķirības starp nebanku un banku kredītiem, to saņemšanu un citiem aspektiem. 

Ja cilvēkiem pirms aptuveni 10 gadiem pavaicātu, ar ko viņiem saistās vārds “kredīts”, lielākā daļa noteikti minētu bankas, kas tobrīd arī bija populārākās finanšu institūcijas, kuras tos piešķīra.

Taču mūsdienās grūti atrast kādu cilvēku, kurš nebūtu dzirdējis par naudas aizdevumiem internetā jeb ātrajiem kredītiem vai sms kredītiem.

Tos izsniedz nebanku kredītiestādes, un to Latvijā ir diezgan daudz. Abi kredītdevēji atšķiras dažādos veidos. Viens no tiem ir piedāvātie aizdevumi.

Aizdevumi bankās un nebanku kredītiestādēs

Ja salīdzinām šos divus aizdevumu veidus, tad redzams, ka to galvenās atšķirības meklējamas piedāvāto summu apjomā, termiņā, uz kādu aizdevumu iespējams noformēt, kā arī iemeslā, kādēļ cilvēki aizņemas naudu. 

Uz bankām visbiežāk dodamies tad, ja mums ir nepieciešamas lielākas summas, kuras var atdot ilgākā laikā posmā.

Iemesls tam var būt nepieciešamība pēc studiju kredīta, hipotekārā kredīta mājokļa vai auto iegādei, studējošā kredīta u.c. 

Savukārt nebanku kredītiestādes piedāvā aizdevumus krietni mazākā apjomā un uz īsāku termiņu, kas var būt, sākot no 30 dienām līdz pāris gadiem (piemēram, kredītlīnija).

Pazīstamākie šo aizdevumu veidi ir aizdevums internetā, sms kredīts, kredītlīnija un arī patēriņa kredīts

Viena no izteiktām atšķirībām abos aizdevumu veidos ir to pielietošanas mērķis. Ja uz banku ejam ar skaidru un arī nopietnu nolūku, kam nauda tiks tērēta, piemēram, studijām, auto utt., tad ātrie kredīti parasti ir piemērotāki daudzpusīgākiem tēriņiem, kurus persona var noteikt, vadoties pēc savām vajadzībām. 

Protams, aizņemties vajadzētu tikai tādā gadījumā, kad nauda patiešām ir ļoti nepieciešama un nav citu iespēju, kā problēmu atrisināt.

Visbiežāk aizdevumus internetā izmanto neplānotu problēmu risināšanai, piemēram, kad nepieciešama nauda medicīnisko pakalpojumu saņemšanai, auto remontam, kad līdz algai atlicis nedaudz, taču nepieciešams apmaksāt rēķinus utt.

Šim aizņemšanās iemeslam vienmēr ir jābūt pārdomātam un arī jāizvērtē savas iespējas summu atmaksāt!

Pieteikšanās aizdevumam

Lai saņemtu kredītu bankā, visbiežāk uz turieni dodamies personīgi, aizpildot vajadzīgos dokumentus. Ir gadījumi, kad pieteikumu var iesniegt arī elektroniski, taču klātienes vizīte parasti ir nepieciešama tik un tā.

Izskatīšana aizņem vairāk laika, kā arī var būt nepieciešams galvotājs vai ķīla, atkarībā no kredīta veida uz tā noformētāja. 

Pieteikšanās nebanku aizdevēja kredītam ir krietni vienkāršāk. To var izdarīt internetā vai, izmantojot aplikāciju/sms.

Parasti pieteikumu izskata pāris minūtēs, atkarībā no laika un dienas. Kad aizdevums apstiprināts un veiktas visas nepieciešamās darbības klienta profila aktivizēšanai, nauda tiek ieskaitīta personas bankas kontā.

Protams, ja konts nav tajā pašā bankā, kuru norādījusi kredītiestāde, pārskaitījums var aizņemt ilgāku laiku.

Lai arī aizdevuma saņemšana pie nebanku kredītdevējiem ir krietni vienkāršāka un ātrāka, mūsdienās nav viegli izlemt, kuras kompānijas pakalpojumus izmantot.

Ferratum Bank iesaka izvērtēt aizdevējus pēc to pakalpojumiem, noteikumiem, summām, termiņiem, kā arī, protams, atsauksmēm un uzticamības.

Pievērs uzmanību tam, vai kredītiestāde ir Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedrs.

Atceries – aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt aizdevumu! 

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +