Teju ikviens ir saskāries ar finansiālām grūtībām. Un bez šaubām katrs vēlas tās atrisināt, turklāt pēc iespējas ātrāk.

Dažkārt izvēlamies tādu iespēju kā naudas kredīts, bet tas ir īstermiņa risinājums, uz kuru nevar paļauties. Tas neatrisina naudas problēmas.

Ja saskaries ar to, ka lielāko daļu ienākumu iztērē jau pāris dienas pēc algas ienākšanas Tavā kontā, tad avanss var palīdzēt tikt gala ar šo problēmu. 

Avanss tiek definēts kā naudas summa, ko mēs aizņemamies. Un jāteic, ka, lai arī šķiet, ka tā ir mūsu pašu nopelnītā nauda, ko mums izsniedz darba devējs vēl pirms algas, avanss tomēr ir un paliek aizdevums.

Tikai ņemot avansu mēs aizņemamies no sevis, daļu no saviem nopelnītajiem ienākumiem. Interesanti ir arī tas, ka, lai arī sabiedrības viedoklis avansa jautājumā mēdz atšķirties, ir daudz un dažādi uzņēmumi, kuriem viens no darba specifikas noteikumiem paredz ikmēneša avansa izmaksas. Nereti darbinieki pie šīs konkrētās nianses arī pierod un atzīst, ka avanss ir kā drošības spilvens. 

Taču otra sabiedrības daļa iemācās iztikt ar algas ienākumiem mēneša vienā noteiktā datumā un vajadzība pēc avansa neeksistē. Cik cilvēku, tik viedokļu, tāpēc turpinājumā mēģināsim sasprast, vai Tev būtu jāizmanto šāda iespēja.

Avanss - palīgs, lai pārvaldītu savas finanses

Lai arī domas šajā jautājumā mēdz krasi atšķirties, katram ir jāizvērtē individuāli, vai avanss var palīdzēt, vai gluži otrādi – tās ietekme ir negatīva un ved Tevi finasiālās krustcelēs. 

Nereti gadās tā, ka kādā pasākumā, tuvāko draugu ballītē vai pat ceļojumā Tu neplānoti esi iztērējis naudu, par kuru Tev bija jādzīvo vēl atlikušais mēnesis. Šīs sajūtas nebūt nav patīkamas un bieži vien izraisa pat bailes. Taču jāatzīst, ka avansa saņemšana var palīdzēt izdzīvot atlikušo mēnesi, bet tajā pašā laikā ir arī jāapzinās, ka būs jābūt taupīgiem. 

Un patiešām – daļai cilvēku avanss palīdz vieglāk pārvaldīt savu naudas plūsmu. 

Pirms avansa izvērtē, kāda būs ienākumu gala summa un vai Tu finansiāli tiksi galā ar maksājumiem

Jāteic, ka, lai arī sākotnēji avanss var šķist kā izcils palīgs, lai atrisinātu radušās finansiālās problēmas vai segtu kāda pirkuma maksu, kas Tev attiecīgajā brīdī liekas nozīmīgi, ir nepieciešams apzināties paņemtā avansa sekas. Ir jāapzinās, ka nākošie ienākumi būs mazāki, jo avanss jau ir izmaksāts. 

Reizēm tas rada arī zināmas grūtības, jo no ienākošās algas var pietrūkt ikmēneša maksājumiem un citiem svarīgiem tēriņiem. Un bieži vien rodas situācijas, ka iztērētā avansa summa dienā, kad ienāk alga, būtu vairāk noderējusi.

Ir svarīgi padomāt un paskatīties uz priekšu, izvērtēt.

Pirms avansa ņemšanas apdomā, kam Tu izmanto šo iespēju

Ikvienam ir svarīgi saprast, ka pirms avansa ņemšanas ir nepieciešams rūpīgi pārdomāt tā vajadzību. Ceļojuma izmaksas, ballīte, jaunu pirkumu veikšana un citi nesvarīgi tēriņi nav uzskatāmi par būtisku iemeslu, lai lūgtu savu darba devēju izsniegt avansu. 

Diemžēl neviens nav pasargāts no neplānotām un neparedzētām izmaksām, taču svarīgi vispirms ir vairākas reizes apdomāt, vai ir kāda cita iespēja, kā ar radušos situāciju tikt galā. Ja risinājuma nav un Tu neesi atradis citu iespēju, tad nekas cits neatliek kā lūgt avansu. Bet atceries, ka ar nākamā mēneša algas ienākumiem, kas avansa dēļ būs mazāki, arī būs jātiek galā.