Cik daudz naudas vispār nepieciešams jebkam?  Bez šaubām nepieciešami aprēķini.

Nekad nezināsi, cik daudz naudas kādam darbam būs nepieciešams, ja neveidosi plānu - vajadzīgās un vēlamās darbības, izmaksas katrai no tām un tad vēl nedaudz “pa virsu”, jo neko taču nevar zināt…

Vannas istabas remonts ir viens no tiem darbiem (un remonts vispār), kur ar izdevumiem var variēt, atkarībā no savām vēlmēm un vajadzībām.

Ja gribi vannas istabas remontu, kur tiek nomainīts absolūti viss, sākot no flīzēm un apgaismojuma un beidzot ar dušu, vannu vai tualetes podu, izmaksas būs daudz lielākas, nekā tad, ja remonta plānos ietilps vien daži nelieli darbi (dušas nomaiņa, flīžu maiņa vai sīko detaļu uzlabošana, kas nolietojušās, lai vannas istaba izskatītos “svaigāka”). 

Varam ierēķināties budžetā, kur pašiem pietiks līdzekļu vai varēs viegli tam iekrāt, varam nonākt pie budžeta, kur nepieciešams kāds ātrais aizdevums vai jākrāj vairāki gadi, lai izdarītu plānoto.

Var gadīties arī situācija, ka uzsākam remontu un pietrūkst līdzekļu, bet šādos gadījumos tas pats ātrais kredīts var būt vienīgais prātīgais glābiņš, lai nebūtu ilgtermiņā jādzīvo pastāvīgā remonta sajūtā. 

Tāpēc jāaprēķina viss, atkarībā no tā, ko vēlies paveikt remonta laikā. Tāpat jāpadomā, kā ietaupīt remonta laikā,  neiztērējot arī nevajadzīgi pārāk daudz. 

Ar ko noteikti jārēķinās:

Viens obligātais izdevums

Izmaksas meistariem (atkarībā no paredzētajiem darbiem, protams). Lai kā arī negribētos visu remontu veikt pašam, ja nav nepieciešamo specifisko zināšanu, labāk tomēr ierēķināt remonta izdevumos meistara darbu.

Tā nodrošināsim kvalitāti par paveikto un nebūs jāraizējas, ka viss darbs jāpārdara otrreiz, ja ar pirmo reizi pašam nesanāks pareizi. Te gan arī jāņem vērā, ka labs meistars nebūs lēts. 

Materiāli

Materiālu izmaksas labāk aprēķināt uzreiz (vismaz cik nu maksimāli smalki iespējams – vienmēr būs kāds papildus pirkums, par ko neesam iedomājušies pirmajā reizē).

Ir vērts sastādīt sarakstu ar lietām, ko vēlamies izdarīt remontējot vannas istabu un tad doties uz kādu būvmateriālu vai/un santehnikas veikalu, lai paskatītos, salīdzinātu cenas un saprastu izmaksas. Var salīdzināt arī interneta veikalos atrodamās cenas, lai ieekonomētu laiku staigāšanai pa veikaliem. 

Izvēlēties materiālu kvalitāti rūpīgi

Nav nepieciešamas pašas dārgākās flīzes/ūdenskrāni/caurules, kādas veikalā pieejams, taču pašas lētākās arī diezin vai būs vērts pirkt.

Izvēloties jāpievērš uzmanība cenai (koncentrējoties uz vidējo) un nodrošinātajam kvalitātes garantam. Ja nepieciešamo remontam iegādājies pats, ir vērtīgi paskatīties internetā – kādas ir atsauksmes par vienu vai otru produktu, remonta gaidu izmantojot vienu vai otru tehniku un tā tālāk.

Cilvēki mēdz ar šo dalīties gana bieži un aktīvi, tāpēc ir vērtīgi izmantot visu sev pieejamo informāciju, lai iegūtu labāko rezultātu, turklāt nepārmaksājot. 

Saproti, kur var taupīt, bet kur noteikti nevajag

Griesti vannas istabā var būt vienkārši – tur nav nepieciešams pārāk elegants un sarežģīts risinājums. Sienu apdarei jābūt praktiskai, jo vannas istabā pastāvīgi ir mitrums. Ventilācijai arī jābūt praktiskai un vienkāršai, jo jānodrošina laba gaisa apmaiņa telpā.

Taču, lūk, uz grīdas izvēli ietaupīt noteikti nevajag. Laba hidroizolācija nodrošinās, sliktākajā gadījumā, no kaimiņu nopludināšanas. Grīdai jābūt gan praktiskai, gan siltai un patīkamai, viegli tīrāmai. Šeit der izvēlēties rūpīgāk un pieslēgt labu meistaru šim darbam.