Neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā dzīvojam, pavasari gaida ikviens. Kā šo visa pamošanās laiku izmantot vislietderīgāk? Iepazīsties ar mūsu pieciem ieteikumiem vienkāršām āra nodarbēm!

1.    Dārza darbi domu sakārtošanai

Esi kādreiz runājis ar dārznieku? Tad jau būsi dzirdējis, ka dārzu veidošana līdzinās zinātnei. Tomēr pat iesācēji, rūpējoties par augiem, var iegūt ļoti daudz, un, kas zina, varbūt tu kļūsi par ekspertu vēl pirms būsi to pamanījis! Ļaujot rokām iegrimt zemē mēs atgriežamies pie pašiem pamatiem, un daudziem tā ir īsta relaksācija. 

Ja tavs dārzs ir tukšs, tagad ir īstais laiks iestādīt tajā kādu puķi. Tikai noteikti jāatceras — vienmēr ir vērts aprunāties ar ekspertu! Visdrīzāk vietējā dārza piederumu veikalā vai dārzniecībā būs zinoši cilvēki, kas varēs palīdzēt tavu jauno apņemšanos vainagot ar panākumiem. Neaizmirsti, ka daudz informācijas ir pieejama arī tiešsaistē un pat uz augu etiķetēm. Tev jau ir kas padomā? Pievērs uzmanību, ka ir augi — ēnmīļi, un augi — saulmīļi, turklāt noteikti jāiegaumē, ka arī to prasības pēc laistīšanas atšķiras.

Un neuztraucies, ja dārzā tev nav lielu plašumu un daudz vietas! Arī augi podiņos uz terases, balkona vai palodzes izskatās vienkārši lieliski! To stādīšanu podos gan būtu ieteicams veikt ārā, ja vien iespējams. Lai arī cik uzmanīgi mēs būtu, neviens nevēlas slaucīt uz grīdas izkaisītu zemi. 

2.    Pavasara piknika prieki

Kopīga maltīte ir lielisks iemesls satikties ar ģimeni un draugiem, it īpaši, ja ārā laiks ir tik jauks! Šai aktivitātei būs vajadzīga tikai sega, uz kā apsēsties, garda maltīte un draugi, ar kuriem tajā dalīties.

Plānojot pikniku ir jāņem vērā vairākas lietas, un svarīgākās no tām būtu: kā saglabāt ēdienu svaigu, neaizmirst galda piederumus un atcerēties par dzērieniem.

Ambiciozi pavāri burtiski jebkuru ēdienu, kurš nav jāsaglabā īpaši karsts vai auksts, var pielāgot ēšanai ārā. Ja laiks ir silts, piknikotāijem pie sirds un vēdera vislabāk ies viegla maltīte, piemēram, salāti un maizītes. Turklāt atveldzēties var arī ar spirdzinošu zupu, piemēram, spāņu iecienīto gaspačo.

Daudzviet ir iespējams ēdienu pasūtīt. Kāpēc gan to neizmantot? Tad ēdienkartē atliks tikai izvēlēties to, ko kārojas. Šādā gadījumā gan noteikti jāpārliecinās, ka varat precīzi norādīt piegādes vietu. Tāpēc pikniks, kas notiek turpat pie mājām, varētu būt laba doma. Ēdiena piegādi varētu veikt uz mājām, bet baudīt maltīti varēsiet vietējā parkā vai pat dārzā.

3.    Relaksējoša pastaiga

Ja vēl neesi devies ārā, visdrīzāk tomēr esi vismaz apsvēris tādu domu. Kaut gan līdzīgi kā tas ir domai sākt sportot, varbūt lielāku uzmanību esi pievērsis režīma plānošanai vai pastaigu grafika izstrādei.

Lai dotos ieelpot svaigu gaisu, nav jāiespringst! Pastaiga var būt neplānota un gluži spontāna ideja. Turklāt tajā var doties gan vienatnē, gan kompānijā. Viss, kas tev būs nepieciešams, ir laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un laiks. 

Ja vēlies ko interesantāku, vari uzmeklēt kādas pastaigu takas vai publiskos parkus. Bet tas nav obligāts pienākums! Tu vari arī vienkārši paklaiņot pa tuvējo apkārtni. Tikai neaizmirsti, ka jāpārvietojas pa ietvi, un noteikti uzmanies no automašīnām. Palūkojies sev apkārt ar citām acīm — tu noteikti atklāsi ko jaunu vai vienkārši izbaudīsi mirkli.

4.    Radošums saulītē

Šī nu būs visvienkāršākā no pavasara nodarbēm. Ko tev patīk darīt? Daudzi no mums daļa sava laika pavada ierakušies telefonā vai datorā. Ja tavas nodarbes lielākoties ir saistītas ar kādu no ekrāniem, vai vispār pastāv iespēja to mainīt? Pamēģini vismaz pacensties savu nākamo piedzīvojumu ieplānot neizmantojot Google (kaut vai tikai sākumā). Vai arī iecerētos mērķus pieraksti blociņā.

Doties ārā ir lieliska iespēja izbaudīt abas pasaules — gan reālo, gan virtuālo. Ja esi māksliniecisks, vari uzstādīt molbertu kādā īpašā vietā un nodoties gleznošanai — arī tas var būt veids, kā baudīt sauli. Varbūt tavs noteikti jāizlasa grāmatu saraksts jau pārvērties paprāvā kaudzītē? Izklāj segu vai iegulies zvilnī un atgūsti nokavēto! Vai arī tev padomā ir kāds jauns hobijs? Aiziet! Ārā tu vari pat adīt un tamborēt!

Patiesībā iespējas ir teju neierobežotas. Tikai pārliecinies, ka laikapstākļi ir gaidāmi labi. Citādi tavu jauno hobiju aizskalos spirdzinošais pavasara lietutiņš. Ja nu laika prognozes nav pārliecinošas, iespējams, palīdzēs liels lietussargs.

5.    Gūsti enerģiju sportojot ārā

Brīva daba un sportošana sader kā cimds ar roku. Vienalga, vai trenējies kādām sacensībām, vai vēlies iemēģināt roku kādā jaunā nodarbē, pavasaris pilnīgi noteikti ir īstais laiks sportam. Vai atceries, kādu prieku bērnībā sagādāja vienkārša bumbas paspārdīšana? Nedaudz futbola un jautrības palīdzēs tev atcerēties savas bērnu dienas!

Katrā valstī ir aktuālas savas spēles un rotaļas, un reizēm tām nav nepieciešams pilnīgi nekāds aprīkojums. Patiesībā spēlēt kādu spēli ir labs risinājums, kas var sagādāt prieku gan lieliem, gan maziem. Piemēram, tautasbumba, pīles un mednieki vai riņķa mešana. Piemēram, zāles boulings šobrīd Apvienotajā Karalistē bieži tiek spēlēts arī telpās, turklāt tā vēsture sniedzas līdz pat Senajai Ēģiptei. Mūsdienās zāliena spēles ir pieņēmušas daudz un dažādu formu, kā mölkky, kas ir cēlies no Somijas. Varbūt vēlies izmantot nūju? Tad iemēģini roku kroketā!

Neatkarīgi no tā, ko izlemsi, vienmēr drošību liec pirmajā vietā un neaizmirsti — galvenais ir saglabāt vienkāršību un gūt prieku! Galu galā pavasaris ir arī piemērots laiks jaunai nodarbei vai hobijam. Varbūt tu jau sen sapņo par siltumnīcu vai vēlies doties izbraucienā ar motociklu? Uzzini, kā mūsu individuālais aizdevums var palīdzēt tev doties ārā!