Atrast piemērotu mājokli ģimenes vajadzībām ir sarežģīti.

Bieži vien arī cenas ir pālieku augstas un, ja ideālais dzīvoklis vai māja ir atrasta, cilvēki mēdz par to pārmaksāt. Kā no tā izvairīties?

1.    Saproti, ko tu vēlies vēl pirms sāc meklēt

Neļauj emocijām valdīt pār saprātu, jo citādi vēlāk savu izvēli nožēlosi!

Pirms vispār sākt meklēt savu mājokli, tev jāsaprot savas intereses. Ideālā gadījumā tu atrastu mājokli, kas apmierina jūsu ģimenes vajadzības un pat vēl vairāk – piedāvā papildu ekstras par kurām vien esat sapņojuši.

Bet tā kā šādu ideālu situāciju ir retums, jums nāksies saskarties ar izvēlēm. 

Vai izvēlēties māju ar trīs guļamistabām un iespēju ģimenei augt, vai māju ar lielu pagalmu, kas būtu lieliska vieta ģimeniskām pasēdēšanām vasaras vakaros? Vai liela virtuve ir svarīgāka par papildus istabām?

Kad sāksi majokļa meklējumus, tu, protams, atradīsi tādus, kuros iemīlēsies uzreiz, un pat bez zināma iemesla.

Tādēļ jau laicīgi vajadzētu pierakstīt uz lapiņas visu to, ko vēlies savās topošajās mājās. Sadali pa prioritātēm – kas ir tas, kam mājoklī noteikti būtu jābūt, un ko tu vēl gribētu papildus.

Neļauj emocijām valdīt pār saprātu, jo citādi vēlāk savu izvēli nožēlosi! Arī tu, iespējams, pazīsti kādu, kurš iegādājies māju, pat ņēmis kredītu, bet pēc pus gada sapratis, ka tā nebija īstā izvēle.

2.    Pastāsti par savām vajadzībam māklerim

Kad esi skaidri izdomājis, kādu vēlies redzēt savu mājokli, par to noteikti pastāsti savam nekustamo īpašumu māklerim.

Jums jāredz kopīga vīzija, nevis katram sava. Un tikai tad komunikācija būs veiksmīga un laiks netiks iztērēts velti. 

Labs mākleris tev uzdos dažādus jautājumus par to, ko tu meklē un vari atļauties. Viņi rūpīgi izklausīs tavas domas, tādēļ noteikti dalies ar tām!

3.    Izrādi interesi par katru dzīvokli vai māju

Kad dodies apskatīt dzīvokļus vai mājas, pacenties atrast katrā mājoklī ko tādu, kas tev ļoti patīk. Bet tajā pašā laikā mēģini neizrādīt pārlieku lielu interesi.

Citādi, ja uzreiz parādīsi, cik ļoti tev patīk māja, tas var tikt izmantots pret tevi, proti, neviens cenu noteikti nenolaidīs. 

4.    Izvēlies mājokli ar skatu uz nākotni

Mājokļa iegāde ir pietiekami liela investīcija, tādēļ pret to jāattiecas atbildīgi. Ja tev jau ir ģimene, bet vēl nav bērnu, bet jūs viņus plānojat nākotnē, vai jums jau ir bērni, pavisam noteikti nevajadzētu aizmirst par citām iespējām, kuras varbūt tagad nešķiet tik svarīgas.

Visdrīzāk tu vēlies, lai tuvumā būtu bērnudārzs un skola, vai ne? Arī veikalu, sabiedriskā transporta tuvums daudziem ir svarīgs. 

Ja pārvācies uz citu pilsētu, bet pagaidām to īpaši nepazīsti, taču tu esi sabiedriski aktīvs cilvēks, iespējams, vēlies, lai tuvumā būtu kultūras nams, jauniešu centrs, sporta klubs.

Bet neaizmirsti arī par to, ka šīs vietas parasti atrodas pilsētas centrā, kas nozīmē, ka dzīvokļi un mājas tur būs dārgākas. Bet jau atkal – pilsētas centrs arī nozīmē, ka viss atrodas turpat, pāris soļu attālumā.

Tās ir citas ērtības, un tā noteikti varēsi ietaupīt gan naudu par transportu, gan laiku, ko citādi pavadītu ceļā uz darbu, piemēram.

5.    Kad esi gatavs pirkt, dari to uzreiz

Labi mājokļi pazūd ātri. Tādēļ, kad esi pieņēmis lēmumu to iegādaties, un esi par to aprunājies arī ar mākleri, pasaki viņam, ka esi gatavs pirkt mājokli uzreiz. Citādi rīt vairs tādas iespējas var nebūt.
Lai izdodas atrast mājokli!
 

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +