Auto nereti mēdz niķoties pie straujākas temperatūru maiņas. Turklāt ziemā, kad ārā ir mīnusi, par savu auto parūpēties ir īpaši svarīgi.

Šeit būs daži padomi, kā sagatavot savu automašīnu ziemas sezonai, lai braukšana būtu droša un patīkama, un nesagādātu galvassāpes autovadītājam.

Ja laicīgi problēmas novērst nav izdevies, bet naudas jaunam akumulatoram dotajā brīdī nav, izvērtē tādu iespēju kā kredītlīnija.

Pārbaudi akumulatoru!

Šķiet, teju ikvienam auto īpašniekam ik pa laikam par sevi liek manīt akumulators, īpaši, tuvojoties aukstajam laikam.

Akumulators ir auto spēka avots, kas liek visam griezties un kustēties uz priekšu, un nekas, ja akumulators vizuāli izskatās labi. Jāpievērš uzmanība ir dažādiem parametriem, piemēram, tilpumam, blīvumam, slodzes turēšanai u.tml.

Lai novērstu dažādas problēmas, kas var likt atdot prāvas naudas summas, iesakām periodiski veikt elektronisko testu kāda servisa darbnīcā vismaz reizi gadā (pirms ziemas sākšanās). 

Ja nu tomēr laicīgi problēmas novērst nav izdevies, bet naudas jaunam akumulatoram dotajā brīdī nav, izvērtē tādu iespēju kā kredītlīnija, kas ļauj aizņemties līdz pat 2000 eiro, ko atmaksāt var pa daļām, ar ikmēneša maksājumu sākot no 20 eiro.

Pieteikumu izskatīšana notiek vien pāris minūšu laikā, taču pirms tam rūpīgi izvērtē, vai nākamajos mēnešos aizdevumu būsi spējīgs atmaksāt!

Pārbaudi auto riepas!

Regulāra riepu pārbaude ir ārkārtīgi svariga. Tas ir drošas braukšanas pamats. 

Katru gadu jāveic automašīnas riepu protektora pārbaude, turklāt tas jādara gan pirms sezonas sākšanās, gan pēc. Ziemas riepu protektora dziļumam jābūt vismaz 4 mm, bet atceries, ka tās nodilst, un vienas sezonas laikā tās nodilst apmēram 1,5 milimetrus, kas nozīmē, ka ziemas riepas nākamajai sezonai var būt jānomaina.

Eksperti iesaka arī ik pa laikam apskatīt protektoru dziļumu un pievērst uzmanību tam, vai tur nav sakrājušies kādi svešķermeņi, kas braukšanas laikā tur varētu būt iestrēguši. Ja tā, tad tie būtu jāizņem, lai nenāktos riepu mainīt pavisam. 

Pārbaudi tehniskos šķidrumus!

Sagatavo savu automašīnu braukšanai ziemā un jūties droši visu sezonas laiku!

Nu jau ziema ir klāt, bet, ja vēl neesi paspējis pārbaudīt automašīnas tehniskos šķidrumus, tad ir pēdējais laiks to izdarīt.

Viens no šķidrumiem, kurš jāpārbauda, ir tosols. Tas ir dzesēšanas šķidrums, kas nodrošina motora darba temperatūru un vienmērīgu automašīnas apsildi. Ja tosola Tavā auto nav, draud risks kādu rītu iekāpt mašīnā ar aizsalušiem logiem vai bez salona apkures.

Bremžu šķidruma nomainīšana ir ļoti svarīga (jā, arī tā ilgtermiņā noveco, tādēļ ir periodiski jānomaina). Ja tas netiek darīts laikus, tad var rasties priekšlaicīga izdilšana, dažādas ABS sistēmas problēmas un bremzēšanas ceļa pagarinājums, kas ziemā ir īpaši svarīgi.

Noteikti jāpārbauda arī motora eļļas esamība un, ja arī motora eļļa ir, jāpārbauda, vai tā jau nav savu laiku nokalpojusi. Ja tā, tad nenomainot šo eļļu, var tikt apgrūtināts motora aukstais starts, turklāt motora detaļas var netikt pietiekami ieeļļotas.

Svarīgs ir arī logu šķidrums, īpaši temperatūrā no -7 līdz +7 grādiem, kad dubļu un dažādu netīrumu, kas smērē logus, ir īpaši daudz. 

Sagatavo savu automašīnu braukšanai ziemā un jūties droši visu sezonas laiku!