Lai sasniegtu personīgo izaugsmi, īstenotu potenciālu un dzīvotu dzīvi, ar kuru lepojies, ir jāpārkāpj savas komforta zonas robežām

Neviens nevar noliegt to, cik patīkama ir rutīna, jo īpaši brīžos, kad esam pārstrādājušies vai izjūtam stresu. Rutīna var palīdzēt gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. Sistemātiski izplānota diena var uzlabot mūsu produktivitāti, atvieglot lēmumu pieņemšanas procesu un kopumā likt mums justies komfortabli.

Komforta nozīme 

Taču cilvēku pieeja komfortam ir interesanta. Pat tad, ja tavi ieradumi nav vislabākie, piemēram, tu neapmeklē sporta zāli, neraugoties uz to, ka vēlies iegūt labu fizisko formu, vai tu nepildi savu apņemšanos vairāk ceļot, bieži cilvēki turpina piekopt šādus paradumus, jo tas ir komfortabli.

Diemžēl mūsu komforta zona ierobežo mūs. Tajā mēs pieņemam visu mums pazīstamo un samierināmies ar esošo situāciju. Ja mēs apzināti nemaināmies, laika gaitā mēs atmetam apņemšanos piepildīt savus sapņus un vēlmes.

Kā nesamierināties ar esošo situāciju? 

Lai sasniegtu personīgo izaugsmi, īstenotu potenciālu un dzīvotu dzīvi, ar kuru lepojies, ir jāpārkāpj savas komforta zonas robežām un jāpiedzīvo diskomforts, kas vēlāk sniegs prieku, pēc kura tiecies.

Mēs esam mācīti domāt, ka diskomforts ir slikts un mums no tā vajadzētu izvairīties. Padomā par muskuļu sāpēm, ko izjūti pēc treniņa, vai uztraukumu, ko sajūti, ierodoties citā valstī – šīs sajūtas vari izbaudīt tikai, ja piedzīvo diskomfortu.

Lai kļūtu par tādu personību, kāda vēlies būt, tev jāpierod pie diskomforta

Komforta zonas robežu pārvarēšana 

Komforta zonas pārvarēšanai nebūtu jāraisa tevī panika, bet, lai sasniegtu izaugsmi, ir svarīgi katru dienu darīt kaut ko tādu, kas liek tev sajust diskomfortu.  

Iepazīsties ar pieciem vienkāršiem ieteikumiem, kas palīdzēs tev pārvarēt savas komforta zonas robežas:

1.    Dodies mājup pa citu ceļu

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā izrauties no rutīnas, ir doties mājup no darba pa citu ceļu. Izvēloties citu ceļu, zudīs paredzamības faktors, tu ieraudzīsi jaunas lietas un būsi jaunā vidē, un pat gūsi iedvesmu.

2.    Saki „jā” uzaicinājumiem

Vienu nedēļu apņemies teikt „jā” katram uzaicinājumam, ko tev izsaka citi, un uzzini, kur tie tevi aizvedīs. Piedāvājums no kolēģiem pēc darba doties uz bāru vai ielūgums uz ballīti – vienkārši saki „jā". Papildus daudzām socializēšanās priekšrocībām, šādi pasākumi var atvērt jaunas durvis, ļaut iegūt jaunas intereses un draugus.

3.    Izvēlies to variantu, kas liks tev izjust vislielāko diskomfortu

Saistībā ar lēmumu pieņemšanu, piemēram, par to, kādu filmu skatīties vai uz kuru restorānu doties, mēģini pārāk ilgi nedomāt, bet pieņem lēmumu impulsīvi. Tā tu savā dzīvē ielaidīsi spontanitāti un iespēju atkāpties no tik ļoti pazīstamā.

Vai tu parasti pieņem lēmumus, balstoties uz to, vai jutīsies komfortabli? Ja atbilde ir „jā”, pamēģini vienu nedēļu izvēlēties to variantu, kas liks tev pārkāpt komforta zonas robežu vistālāk.

4.    Maini savu vidi

„Pārmaiņas ir tikpat vērtīgas cik brīvdienas.”

Vides maiņa var palīdzēt izrauties no rutīnas un visa pazīstamā, kā arī sniegt iedvesmu. 

Pārkārto dzīvokli, māju vai darba vietu. Pamēģini strādāt kafejnīcā vai koplietošanas darba telpās. Nekas tā neļauj izrauties no rutīnas kā ceļošana. Dodies uz jaunu pilsētu un izbaudi to, ka atrodies nebijušās situācijās.

5.    Sajūti bailes, bet rīkojies neatkarīgi ne no kā

Sjūzena Džefersa (Susan Jeffers) savā bestsellerā „Sajūti bailes, bet rīkojies neatkarīgi ne no kā” (Feel The Fear And Do It Anyway) norāda, ka viens no labākajiem veidiem, kā izkāpt no savas komforta zonas, ir sajust bailes, bet rīkoties neatkarīgi no tām. Kad jūti, ka sirds sāk sisties straujāk, domājot par kādu notikumu vai lēmumu, skaiti no 3 līdz 1 un vienkārši rīkojies. Iedomājies situāciju, kad ienirsti baseinā – vispirms tu saņemies, tad aizskaiti līdz 1 un lec iekšā. 

Nervozitāte un sajūsma ir satraukuma stāvokļi, un starp tiem iespējams vienkārši manevrēt, ja nepadodamies baiļu ietekmei. Nākamajā reizē, kad izjūti uztraukumu, pārliecini sevi, sakot, ka esi priecīgi satraukts(-a), un tad rīkojies.

Sāc dzīvot jau šodien!

Laiks iepazīt nezināmo. Baudīt dzīvi ar pilnu krūti. Kas tu vēlies būt un kur tu vēlies doties?

Vadošais starptautiskais mobilo finanšu pakalpojumu sniedzējs un celmlauzis finanšu tehnoloģiju jomā Ferratum ar ātriem, vienkāršiem un inovatīviem mobilo aizdevumu risinājumiem jau kopš 2005. gada saviem klientiem sniedz iespēju īstenot savas ieceres. 

Ferratum Money piešķir finanšu līdzekļus tiem, kuri dara, tiem, kuri satricina pasauli, meklē piedzīvojumus un atklāj jauno, tiem, kuri peld pret straumi un dejo paši savā ritmā. 

Neatkarīgi no tā, kādam mērķim tev ir nepieciešams aizdevums, Ferratum Money var tev palīdzēt. Mūsu aizdevumi tiešsaistē ir ātrākais un ērtākais veids, kā iegūt papildu finanšu līdzekļus tad, kad tas ir nepieciešams.

Aizpildi pieteikumu mūsu tīmekļa vietnē. Pieteikums nav juridiski saistošs un ir bezmaksas, turklāt lēmumu saņemsi dažu minūšu laikā. Bez papīru kaudzēm, bez lieka stresa.