Ko jūs atbildētu, ja mēs teiktu, ka jums jau šodien varētu būt vairāk naudas arī bez lielākas algas?

Ļoti bieži mūsu ikdienas tēriņi ir visai neapdomīgi. Un te mēs runājam par it kā sīkumiem, kas patiesībā pamatīgi iedragā mūsu budžetu.

Lētie pirkumi parasti ir maldinoši, jo īpaši tāpēc, ka līdz mēneša beigām tādu nevajadzīgu, lētu pirkumu jau ir sakrājies visai daudz. Ko tikai ar to naudu nevarētu iesākt...

Tāpēc mēs esam sagatavojuši pāris padomus, kā ietaupīt 2019. gadā:

Iegādājieties kafijas automātu, lai ietaupītu 5 EUR par kafiju dienā

Kafijas automāts un līdz ar to arī neliels darbiņš katru dienu ir lielisks paņēmiens, kā ietaupīt uz ikdienas rituālu. Turklāt jūs varat izmēģināt jaunu kafiju vai pagatavot gardu kokosriekstu–mandeļu piena kafiju!  

Esiet aktīvāks

Pastaiga ne tikai uzlabos jūsu veselību, tā ir arī lieliska alternatīva sabiedriskajam transportam un personīgajai automašīnai. Protams, ne visur var nonākt ar kājām, jo īpaši, ja dzīvojat patiešām lielā pilsētā.

Pastaiga parasti saistās ar kaut ko jauku un patīkamu, bet, ja līdz darbam ceļā jāpavada stunda, pastaiga vairs neliekas tik saistoša.

Risinājums? Brauciet ar velosipēdu! Reizēm tieši velosipēds var jūs nogādāt no punkta A punktā B visātrāk.

Atmetiet kaitīgos ieradumus

2019. gads ir īstais laiks atmest smēķēšanu. Lai arī tas izklausās vienkāršāk, nekā tas patiesībā ir, šāds mērķis noteikti atmaksāsies. Papildus nezaudētajiem dzīves gadiem jūs arī ietaupīsiet savu naudu.

Atlieciet malā naudu, ko katru dienu izdodat par cigaretēm. Tas jums atgādinās, cik daudz tērējat, lai bojātu savu veselību. 

Vairāk gatavojiet

Sāciet vairāk gatavot mājās un mazāk apmeklēt restorānus. Tas būs veselīgāk un ļaus jums atslābties, turklāt jūs to varat darīt vienatnē, ar draugiem vai ar mīļoto. Būsiet pārsteigts, bet, ja esat zinātkārs, drīz vien jau varēsiet pagatavot visai neparastus ēdienus.

Plānojiet savus tēriņus

Vai kādreiz esat aizdomājies, kāpēc uzņēmumam ir vajadzīgs grāmatvedis? Vai kādreiz esat aizdomājies, kāpēc lielos uzņēmumos katrai nodaļai tiek atvēlēts savs budžets?

Mēs nekad nedrīkstam zaudēt kontroli pār savu naudu, pretējā gadījumā nauda sāks kontrolēt jūs. Vienmēr pārliecinieties, ka bezatbildīgi netērējat naudu tam, ko jums patiesībā nemaz nevajag.

Izvairieties no maksājumiem ar karti

Ja patiesi vēlaties kontrolēt savu naudu, jūs visdrīzāk arī gribēsiet to redzēt. Ir viegli pārtērēties, ja viss, ko redzat, ir plastikāta karte. Ja jūs redzētu, cik daudz patiesībā tērējat, jūs visdrīzāk iztērētu mazāk un nepirktu to, ko jums nemaz nevajag.

Noslēgumā

Patērētāju sabiedrība grib, lai mēs nepārtraukti kaut ko pirktu. Visur ir redzamas reklāmas, un mēneša beigās varam tikai pabrīnīties, kā bez jebkādas lielas aktivitātes esam iztērējuši tik daudz. Pacentieties ietaupīt uz to, kas jums nav nepieciešams, lai iekrātu tam, ko jums patiesi vajag!