Ceļošana ne vienmēr ir ļoti dārga. Bieži dzirdēti stāsti, ka par niecīgiem līdzekļiem var apceļot pasauli

Ceļot taču ir tik lieliski – jaunas vietas, jaunas sajūtas, piedzīvojumi, atmiņas, draugi, ģimene, cilvēki, kontakti, iepazīšanās – uzskaitījumu varētu turpināt vē ilgi. Protams, katrs no ceļošanas iegūst kaut ko savu. Tas atkarīgs gan no tā, kā izvēlamies ceļot, gan ko apskatīt, kā izbaudīt ārvalstu pieredzi. Kādam ceļošana ar autostopiem, meklējot couchsurfing (nakšņošanu pie laipniem svešiniekiem) iespējas šķiet pati labākā un dzīvākā ceļošanas pieredze. Kamēr kādam tomēr prasās pēc laba, komfortabla lidojuma un vismaz pāris zvaigžņu viesnīcas. 
    


Tomēr ne vienmēr pietiek līdzekļu, lai ceļotu tur, tādā veidā un komfortā, kā to vēlētos. Bet vēlme ceļot no tā nemazinās. Un tad nu labākais variants – atrast iespēju, kā ceļot, bet nedaudz ietaupot uz tām lietām, kur to varam izdarīt. 


"Ne vienmēr vajadzīga piecu zvaigžņu viesnīca, lai ceļojums būtu izdevies"

1. Nav nekas jauns, ka ne sezonas laikā, ceļojumi ir daudz lētāki (biļešu, viesnīcu, kafejnīcu ziņā), nekā īstās tūrisma sezonas laikā. Un lai gan laika apstākļi nebūs tie paši jaukākie, cilvēku daudzums un svinību jauda (atkarībā no izvēlētās valsts), nebūs pašā plaukumā, tomēr būsim pabijuši un apskatījuši to valsti, uz kuru jau tik ilgi vēlējāmies aizceļot. Un galu galā – ceļojam taču, lai gūtu jaunus iespaidus un sajūtas, ne īpaši piemērojoties tūrisma sezonai. 

2. Izdevīgas aviobiļetes. Ja vēlamies ceļot, rūpīgi izvēlamies aviobiļetes. Viena iespēja – pēdējā brīža lēmums, kad biļetes iegādājamies patiešām pēdējā brīža – pašas lētākās. Tomēr tad var arī nepaveiktais, un ceļojums, ko esam plānojuši mēnesi, izjūk, jo biļetes budžeta ietvaros nopirkt nav iespējams. Otrs variants – iegādāties biļetes jau krietni iepriekš, tā patiešām nodrošinoties, ka sanāks iegādāties lētāk, nekā nedēļu vai divas pirms plānotā ceļojuma. Trešais – ja patīk ceļot, bet īsti neplānojam, ik pa laikam apmeklējam aviokompāniju mājas lapas, brīvā brīdī paskatoties piedāvājumus – var gadīties, ka atrodam īpaši lētas biļetes uz savu sapņu galamērķi – un tad jau vien atliek sapakot somu!

3. Kad esam jau devušies ceļā, arī varam ietaupīt ceļošanas procesā. Viens – ēdiens. Iespējams, visas maltītes varam neieturēt dārgākajās kafejnīcās pilsētas centrā, jo tur vienmēr cenas būs atbilstošas tūristu pieplūdumam – augstākas. Arī nomaļākās ēstuvēs ēdiena kvalitāte, visticamāk, būs līdzvērtīga, toties cena – zemāka. No otras puses – ja dodamies uz kādu specifisku valsti – vismaz vienai eksotiskai maltītei nevajadzētu taupīt un atļauties sevi un savas garšas kārpiņas palutināt. 


4. Vietējā transporta, objektu apmeklēšanas ieejas kartes un cita veida maksājumus izvēlamies uz vietas. Lai gan tūrisma kantoru mājaslapās tiek piedāvāts iegādāties pilnu piedāvājuma paketi, bieži vien izdevīgāk var sanākt iegādāties šādus sīkumus uz vietas, ielūkojoties un atrodot īpašas atlaides un piedāvājumus. 

5. Tomēr pats galvenais veids, kā ietaupīt ceļojot, ir veikt izpēti pirms ceļojuma – kur, ko, kā, cik maksā, cik lēti/dārgi ir dažādi pakalpojumi, lai jau zinām ar kādām aptuveni izmaksām rēķinoties ceļojot, un uz ko varēsim ietaupīt. 

Vēlos aizņemties

Maksa par kredīta izņemšanu: X
Naudas tūlītēja saņemšana: 0€
Aizdevuma noformēšanas maksa: 0€
Komisija par papildu naudas izņemšanu: 0€
Dienas procentu likme: X

Minimālais maksājums pēc 30 dienām: 0€?