Kā ietaupīt naudu, iepērkoties tiešsaistē

Iepirkšanās tiešsaistē ir kļuvusi vieglāka un vienkāršāka. Savā ziņā patērētāji gūst labumu no šī ērtuma un plašākās izvēles. Tomēr tiešsaiste var arī veicināt līdzekļu pārtērēšanu. Iepazīstieties ar mūsu padomiem un ieteikumiem naudas ietaupīšanai, iepērkoties tiešsaistē.

Pajautājiet sev: vai man tas ir vajadzīgs?

Pirmkārt un galvenokārt, jums vajadzētu sev pajautāt, vai tas, kas atrodas jūsu tiešsaistes iepirkumu grozā, jums ir patiesi nepieciešams. Pastāv globāla kustība, kas palīdz atbrīvot mūsu dzīvi no liekā  un kas ietver pretošanos vēlmei iegādāties lietas, kas tā arī paliks neizmantotas. Vai, jūsuprāt, tas ir kas tāds, ko lietosiet regulāri?

Vēl viena problēma ir tā, ka daudzi cilvēki tiešsaistē ierauga kaut ko sev tīkamu – bet aizmirst, ka viņiem mājās jau ir kas līdzīgs. Varbūt jūs esat atradis lielisku džinsu pāri, pēc kura tīkojat, bet, iespējams, tie jūs piesaista tādēļ, ka tas ir jūsu tipiskais stils. Pirms sniedzaties pēc kredītkartes, apdomājiet, vai jums jau ir kāda līdzīga prece. Ja jums rodas šaubas par kādu tiešsaistes pirkumu: nogaidiet līdz nākamajai dienai. Ja nākamajā dienā jūs to joprojām vēlēsieties, tad tas, visticamāk, būs pirkums, kuru jūs novērtēsiet.

Neiekrītiet izpārdošanu un īpašo piedāvājumu tīklos

IZPĀRDOŠANA ar lieliem burtiem, ar procentuālo atlaižu zīmēm pa visu ekrānu. Tieši tā viņi tevi ievelk savos tīklos. Dažreiz šie īpašie piedāvājumi ir patiesi lieliski darījumi, un jums tos vajadzētu izmantot. Citkārt uzņēmumi piešķir atlaides precēm, kuras iepriekš ir pārmērīgi sadārdzinātas – tādēļ 25% procentu atlaide patiesībā var atbilst 5% atlaidei.

Ir daudz gadījumu, kad jūsu vietējais veikals var piedāvāt konkurētspējīgākas cenas, nekā tiešsaistes veikals. Esiet vērīgs un pacentieties noskaidrot tipiskās cenas dažādām precēm. Pēc tam, kad jūs zināsiet, kādas ir vispārējās pārdošanas cenas dažādām precēm, jūs varēsiet veikt uz izpratni balstītus cenu salīdzinājumus.

Vai ir kādas citas vietnes, kas piedāvā līdzīgas preces? Atveriet dažus pārlūkprogrammas logus un salīdziniet piedāvājumu. Gluži tāpat, kā tas ir reālos veikalos, lielajās sezonas izpārdošanās mēdz būt lielākas atlaides. Tuvojoties vasaras noslēgumam, jums būs lielākas iespējas atrast īpašus cenu piedāvājumus vasaras precēm, utt.

Lielie mazumtirgotāji izmanto apjomīgu datu daudzumu –  esiet tam gatavs

Žurnāls Atlantic ir izpētījis, kādas viltības mazumtirgotāji izmanto attiecībā uz jums, patērētāju, lai jūs iztērētu vairāk. Piemēram, 60% tiešsaistes mazumtirgotāju ir atklājuši, ka bezmaksas piegāde ir viens no labākajiem mārketinga rīkiem. Ja jūs saņemat bezmaksas piegādi par, piemēram, 100 iztērētiem eiro, ir viegli novirzīties no sākotnējā plāna. Tā rezultātā jūs varat iztērēt vairāk, nekā bijāt plānojis, lai tikai sasniegtu šo bezmaksas piegādes slieksni.

Tādi milzīgi mazumtirgotāji kā Amazon, ir slaveni ar sarežģītiem algoritmiem un personalizētu cenu noteikšanu. Pēdējais no minētā varētu izklausīties kā kaut kas labs. Tomēr patiesībā tas nozīmē to, ka cena tiek optimizēta, pamatojoties uz patērētāju datiem un pat jūsu personiskajiem iepirkšanās paradumiem. Viņu galvenais mērķis vienmēr ir panākt, lai jūs iepirktos un tērētu vairāk. Šeit ir vērts atgriezties pie mūsu pirmā padoma: vai man tas ir vajadzīgs? Un arī, vai tā vispār ir laba cena?

Pārbaudiet savus ikmēneša izdevumus un nosakiet budžeta ierobežojumus

Tā kā iepirkšanās tiešsaistē ir tik vienkārša, mums ir grūtāk aptvert, cik daudz naudas mēs tērējam. Iepērkoties veikalā, jūs sniedzaties pēc skaidras naudas (tas patiesībā ir labs veids, kā apzināties, ko jūs pērkat) vai arī izņemat no maka savas maksājumu kartes. Tiešsaistē, jo īpaši izmantojot tādas tiešsaistes maksājumu iespējas, kā PayPal, mēs varam vienkārši noklikšķināt tā vietā, lai atvērtu savus makus. Cik lielus papildus izdevumus tas jums rada katru mēnesi?

Iekļaujiet iepirkšanos tiešsaistē savā ikmēneša budžetā un nosakiet stingrus ierobežojumus. Tas var palīdzēt jums vairākos veidos – iespējams, pastāvēs mazāka iespēja, ka jūs iegādāsieties preces, kas jums pašlaik nav nepieciešamas (24 spuldzīšu paka un neona pagarinātāji, kuriem ir īpašais piedāvājums), un dot jums vairāk iespēju atvēlēt naudu to lietu iegādei, kuras jūs patiešām vēlaties iegūt savā īpašumā.