Kā parūpēties par dzīvokļa drošību?

Daudzi tieši vasarā dodas atvaļinājumos. Ir cilvēki, kas dodas ceļojumos uz ārzemēm vai arī paliek tepat Latvijā, taču dodas atpūsties uz laukiem, tādējādi pilsētas dzīvokļi tiek atstāti tukši. Ir svarīgi rūpēties par sava dzīvokļa drošību, lai, atgriežoties no atvaļinājuma, nebūtu nepatīkamu pārsteigumu. Raksta turpinājumā minēti vērtīgi padomi, kā parūpēties par savu dzīvokli prombūtnes laikā.

 

  • Atslēdz elektroierīces no elektrības padeves

Daudzi cilvēki ikdienā atstāj vairākas elektroierīces pieslēgtas pie elektrības padeves, piemēram mobilos telefonus, rūterus. Taču arī dodoties uz darbu, vajadzētu atslēgt visas ierīces no elektrības padeves. Viens no biežākajiem ugunsgrēka izraisītājiem ir tieši elektroierīču īssavienojums. Tāpēc, ja dodies tālākā ceļojumā, noteikti pārliecinies, ka viss ir kārtībā un ierīces ir atslēgtas.

 

  • Aizver logus un aizslēdz durvis

Vasarā ļoti bieži tiek atvērti logi vēdināšanas režīmā. Dažkārt pat aizmirstas tos aizvērt. Tomēr, kad atstāj dzīvokli, noteikti pārliecinies, ka logi ir pilnībā aizvērti, kā arī durvis - aizslēgtas. Arī balkona durvīm jābūt ciet. Ja dzīvo pirmajā stāvā, tad logiem jāpievērš īpaša uzmanība. Papildus tam vari arī aizvērt aizkarus, lai kāds nelabvēlis neredzētu, kas notiek dzīvoklī.

 

  • Uzstādi signalizāciju

Viens diezgan drošs veids, kā pasargāt savu dzīvokli, ir signalizācijas uzstādīšana. Izpēti tos uzņēmumus, kas piedāvā uzstādīt signalizāciju un izvēlies sev piemērotāko variantu. Signalizācija lieti noderēs, ja būsi devies ceļojumā prom no Latvijas. Arī ikdienā Tev būs mierīgāks prāts, jo zināsi, ka ar Tavu dzīvokli viss ir kārtībā. Ja nu tomēr kāds kramplauzis būs iekļuvis Tavā dzīvoklī, uzreiz saņemsi par to ziņu, kā arī atbildīgie dienesti būs informēti un ātrāk varēs palīdzēt.

 

  • Atslēdz ūdens un gāzes padevi

Dzīvokļa appludināšana ir viens no biežāk sastopamajiem drošības riskiem, it īpaši daudzstāvu dzīvokļu mājās. Ja applūst dzīvoklis, var krietni sabojāt gan savas telpas, gan arī kaimiņu, līdz ar to var nākties šķirties no lielas naudas summas, lai segtu zaudējumus, kā arī veiktu nepieciešamo remontu. Tāpēc, lai nesabojātu savu atpūtu, pirms dodies prom no mājām, atslēdz ūdens padevi. Ieteicams atslēgt arī gāzes padevi.

 

  • Apdrošini dzīvokli

Ne visi cilvēki apdrošina savus mājokļus. Protams, tas prasa arī papildus līdzekļus, taču tas dos arī sirdsmieru. Apdrošināšana Tev segs zaudējumus, ja tādi būs radušies. Tāpēc labāk ir apdrošināt ne tikai savu dzīvokli, bet arī citus nekustamos īpašumus, kas Tev pieder.

 

  • Informē savus tuviniekus

Pirms dodies ceļojumā, informē savus tuviniekus vai draugus par saviem plāniem. Vari arī iedot kādam no tuviniekiem dzīvokļa atslēgas, lai kādu dienu viņi var aizbraukt un pārbaudīt, vai ar dzīvokli viss ir kārtībā.

 

  • Uzmanies ar sociālajiem tīkliem

Mūsdienās sociālie tīkli ir kļuvuši par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Daudzi cilvēki savos sociālajos tīklos publicē gandrīz visu no savas ikdienas. Cilvēkiem īpaši patīk padalīties ar to, ka ir devušies atpūtā. Taču ar šo vajadzētu uzmanīties. Centies īpaši nepublicēt, ka esi devies prom no mājām. Mūsdienās zagļi ir kļuvuši vēl gudrāki. Arī viņi lieto sociālos tīklus un seko līdzi cilvēkiem. Līdz ar to, ar sociālo tīklu palīdzību viņi daudz ātrāk var noskaidrot, ka Tu neesi mājās.