Kā personīgie kredīti var ietekmēt naudas aizņemšanās iespējas biznesa vajadzībām?

Tātad tu esi nolēmis pieteikties kredītam biznesa uzsākšanai. Apsveicam! Šis ir satraucošs brīdis, kad šķiet, ka viss vēl tikai priekšā, un daudz no tā visa būs jauns un nepiedzīvots. 

Taču par spīti priekam, tev ir jāņem vērā šķēršļi, kas var gadīties ceļā. Kā zināms, aizdevuma saņemšana biznesam nemaz nav tik vienkārša, kā arī konkurence ir pietiekami liela.

Pirms sāc pildīt pieteikumu, ņem vērā faktorus, kas var ietekmēt tavas iespējams saņemt kredītu vai arī nodrošināt tev izdevīgus nosacījumus. 

Viens no šiem faktoriem ir tava personīgā kredītvēsture. 

Mēs visi zināms to, cik svarīgi ir rast līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi, kā arī iemācīties šos abus aspektus nošķirt. Taču, ja esi neliela biznesa uzsācējs, nereti ir neiespējami to izdarīt.

Dažkārt tu pats kļūsti par biznesu. Tas nozīmē to, ka dažādas grūtības, kurām tu dzīvē ej cauri, var ietekmēt uzņēmējdarbību un otrādi. 

Taču, pienācīgi sagatavojoties, tu vari izanalizēt savas iespējas un saņemt labāko aizdevumu, kāds piemērots tieši tavam biznesam. 

Kādēļ kredītvēsturei ir nozīme?

Daži uzņēmēji uzskata, ka viņu personīgā kredītvēsture nespēj ietekmēt biznesu, jo nav ar to saistīta. Galu galā labs biznesmenis neļauj privātajai dzīvei jaukties kopā ar uzņēmējdarbību, vai ne?

Taču diemžēl tā nav taisnība. Lielākā daļa aizdevēju izpēta personas kredītvēsturi, lai izlemtu, vai piešķirt kredītu biznesa uzsākšanai vai turpināšanai, vai nē. 

Būtībā tava kredītvēsture tiešā veidā parāda to, cik labi to proti apieties ar naudu, pārvaldīt savas finanses un cik uzticams tu esi kā klients, kas noformē aizņēmumu.

Ja tu nespēj kontrolēt personīgo ienākumu un izdevumu plūsmu pietiekami labi, kredīta izsniedzējs var secināt, ka tu, attiecīgi, arī nevarēsi tik galā ar biznesa finansiālo daļu. 

Kādas sekas var būt tam, ja tev ir negatīva kredītvēsture? Sliktākajā gadījumā, tev var atteikt aizdevuma piešķiršanu.

Vēl viena no iespējām var būt tāda, ka tev to piešķir, taču ar augstiem un tev neizdevīgiem procentiem, jo arī aizdevējs, piešķirot kredītu tev, riskē. 

Kas var sabojāt manu kredītvēsturi?

Kā izrādās, ne visi zina to, kādi var būt iemesli tam, ka tev izveidojusies negatīva kredītvēsture. Apskatīsim populārākos veidus, kas var radīt šādu situāciju.

•    Maksājumu kavēšana

Ne vienmēr mēs apzināti kavējam maksājumus, dažreiz vienkārši gadās tos aizmirst. Taču, kā izrādās, tam var būt negatīvas sekas.

Turklāt šajā kategorijā ietilpst ne tikai kavētie kredītmaksājumi, bet arī rēķini par komunālajiem izdevumiem, telefona sarunām, internetu, elektrību u.c. Kavējumi uzkrājas kredītvēsturē, sabojājot to. 

Aizdevēji, izvērtējot personas pieteikumu, ņem vērā dažādu iestāžu datus, piemēram, informāciju, kas pieejama Maksātnespējas reģistrā, Latvijas Bankas kredītu reģistrā u.c.

Turklāt uzmanība tiek pievērsta ne tikai kavējumiem, bet arī tam, cik daudz un regulāri bijuši maksājumi. 

•    Galvojums

Daudzi, iespējams, to nezina, taču, ja tu esi kā galvotājs kādam citam, kurš kavē maksājumus, tas negatīvi ietekmē tavu kredītvēsturi. Esi uzmanīgs pirms uzņemies šādas saistības!

•    Ienākumi, kas neparādās oficiāli

Aizdevējs vēlas redzēt, lai tavi ienākumi bankas kontā būtu oficiāli, proti, apstiprināti ar darba līgumu, ko nepieciešamības gadījumā vari uzrādīt. 

•    Pārgalvīga personīgo kredītu noformēšana

Šis ir viens no aspektiem, kas var atstāt negatīvu ietekmi uz tavu kredītvēsturi. Ja tu esi daudzas reizes noformējis ātros kredītus, kurus nevarēji atmaksāt laikā, tādēļ nācās pagarināt vai meklēt aizdevumu citur, aizdevējs noteikti var sākt šaubīties par to, vai tev uzticēties. 

Atceries, ka aizdevuma apjomam nevajadzētu pārsniegt trešo daļu no taviem ienākumiem. 

Vai kredītvēsturi var izlabot?

Tas notiek ļoti lēni. Nereti nepieciešami pat 10 gadi, lai persona segtu visus maksājumus un kavējumi dzēstos no vēstures. Ja vēlies noskaidrot savu kredītvēsturi, to iespējams izdarīt Manakreditvesture.lv.

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +