Vakariņu plānošana nav viegls uzdevums. Lai to padarītu vieglāku, esam sagatavojuši dažus padomus, kas varētu atvieglot Jūsu vakariņu gatavošanu.

Kas ir tā lieta, par kuru vairums no mums domā, kad pēcpusdienā dodamies mājās no darba vai skolas? Jā, tieši tā. Daudzi plāno, ko ēdīs vakariņās. Taču ēdienkartes plānošana nereti var kļūt apnicīga, jo katru dienu jādomā, ko gatavot, bet vienu un to pašu ēst negribas. Tajā pašā laikā, ne katrs var atļauties doties pusdienās vai vakariņās uz kafejnīcu. Tas nozīmē, ka ēdienkartes plānošanā svarīga loma ir ne tikai tam, ko vēlamies ēst, bet arī tam, ko varam atļauties. Esam sagatavojuši dažus padomus, kas palīdzēs izveidot ēdienkarti, kura būs ne tikai bagātīga, bet arī palīdzēs ietaupīt naudu.

Izmanto internetu, lai atrastu jaunas idejas netradicionālai maltītei
Lai arī cik vienkārši nebūtu uzcept kartupeļus ar desiņām, ir jāpadomā, lai nedēļas ēdienkarte sastāvētu no dažāda veida maltītēm. Atvēli laiku jaunu ideju meklēšanai internetā, un, tici man, to tur tiešām ir daudz. Un daudzi no ēdieniem ir ļoti vienkārši pagatavojami. Ir cilvēki, kuri īpaši šim mērķim izveidojuši blogus, kuros dalās ar savu pieredzi, kā, pagatavot ēdienus, kuri būtu draudzīgi ne tikai tavam organismam, bet arī maciņam.

Recepšu piefiksēšana
Ja esi atradis kādu ēdienu, kas tev iepaticies, piefiksē šo recepti sev ērtākajā veidā. Vari to norakstīt vai izprintēt, tāpat vari veidot recepšu kladi, ar kuru varēsi iedvesmot arī savus draugus. Mūsdienīgs veids, kā saglabāt informāciju, ir, viedtālruņu aplikāciju izmantošana. Ir radītas vairākas aplikācijas, kurās pieejamas dažādas interesantas ēdienu receptes.

Tu zini, kas garšo tev. Bet kā ir ar pārējiem?
Tie, kuri dzīvo vieni, ar ēdiena gatavošanu var izpausties, kā vien pašiem tīk, taču tiklīdz mājās ir vēl kāds, kurš baudīs tevis gatavoto maltīti, ir jāsāk domāt arī par to, lai tā atbilstu arī pārējo mājinieku gaumei. Protams, jāņem vērā arī tas, no kuriem produktiem cilvēkiem ir alerģijas.

Paskaties pa logu!
Viens no svarīgiem maltītes gatavošanas pamatprincipiem, ir tās pielāgošana ārā valdošajiem laika apstākļiem. Ja redzi, ka aiz loga ir mīnus 20 grādi un sniegputenis, parūpējies, lai taviem mīļajiem galdā tiktu likts kāds sātīgs un sildošs ēdiens, turpretī, ja laiks ir silts, vari padomāt par atvēsinošu desertu pagatavošanu.

Saraksts ir nepieciešams!
Lai arī cik ļoti mēs izpausties ar ēdienu gatavošanu, to nenoliedzami ietekmē nauda. Ja zinām, kāds ir budžets, kas nedēļā atvēlēts pārtikas produktiem, ņemam to vērā, dodoties uz veikalu. Lai neuzķertos uz akcijām un nenopirktu ko nevajadzīgu, ieteicams veidot produktu sarakstu, ko ņemt līdzi uz veikalu. Tas ļoti palīdzēs, ja jūsu ģimenē svarīga ir naudas ietaupīšana.
 
Ievies savā virtuvē maltīšu tematiku
Lai atvieglotu ideju atrašanu ēdieniem, vari noteikt katrai dienai savu tematiku, piemēram, pirmdienās gatavot tikai dārzeņu ēdienus, otrdienās eksperimentēt ar zupām utt. Vēl viena lieta, kas jāņem vērā – ja jūsu mājās ir mazulis, ēdienkarte noteikti jāsaplāno tā, lai maltītes būtu piemērotas arī mazākiem vēderiņiem. Tāpat var izmēģināt dažādas nacionālās virtuves, piemēram, itāļu, ķīniešu u.c.

Gatavo vairākām dienām
Iespējams, viena no lielākajām kļūdām, kuru pieļauj daudzi cilvēki, gatavojot ēst, ir, maltīšu plānošana vienai dienai. Kad vakarā visi paēd, nākamajā dienā atkal jāskrien uz veikalu, lai pirktu visu nepieciešamo jaunam ēdienam. Tā vietā jūs varat pagatavot vairāk, lai rītdien maltīti atkal uzsildītu. Un, kā zināms, uzsildīts ēdiens nereti garšo labāk, nekā pirmajā dienā.

Ceram, ka šie ieteikumi jums palīdzēs plānot ēdienkarti, lai tā būtu ne tikai interesanta, daudzveidīga un garda, bet arī ekonomiska. 

 

Vēlos aizņemties

Maksa par kredīta izņemšanu: X;
Dienas procentu likme: 0.2483%
Maksimālā GPL: 139.71%

Jaunajiem klientiem
atmaksājot 0.00 €

līdz 01.01.2018

bez maksas

Minimālais maksājums pēc 30 dienām: 0€

 

Summa lielāka par 1000€ pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem.

*Ja tiek izņemta summa 200€ apmērā, GPL ir 108,69%, procentu likme gadā ir 81,94% un kopējā atmaksājamā summa ir 292,44€. Šis piemērs ir balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atmaksāts 14 vienādos maksājumos, mēnesī maksājot 20€ un 15. mēnesī 12,44€. Aizdevumam nav citi papildu procenti. Piemērs balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atdots laikā. **  Minimālais atmaksas termiņš ir 3 mēneši. Maksimālais atmaksas termiņš ir 60 mēneši.

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +