Lielai daļai cilvēku savas dzīves laikā vismaz vienu vai arī vairākas reizes ir gadījies saskarties ar negaidītiem izdevumiem.

Negaidīti izdevumi parasti asociējas ar kaut ko nepatīkamu, taču ne vienmēr tā ir. Pie negaidītiem izdevumiem var pieskaitīt arī neplānotu ceļojumu, kāda koncerta apmeklējumu vai ģimenes pieaugumu. Taču šie notikumi raisa tikai un vienīgi pozitīvas emocijas. Savukārt negaidīts automašīnas remonts vai mājokļa remonts gan ir tie notikumi, kas raisa negatīvas emocijas. 

Dzīvokļa vai mājas remontu cilvēki parasti plāno, līdz ar to arī apzinās, ka par to nāksies maksāt un ka tas var nebūt lēti.  Tomēr ne vienmēr remonts ir plānots. Visnegaidītākie remonti parasti notiek dzīvokļos, jo dzīvokļu mājās Tev apkārt dzīvo daudzi cilvēki, un Tu nevari zināt, kas notiek viņu dzīvokļos. Iespējams, ka kādā augšējā dzīvoklī plīst ūdens caurule, līdz ar to appludina arī tavu dzīvokli. Ja dzīvo pašā pedējā stāvā, tad caurs mājas jums arī var nodarīt kaitējumu Tavam dzīvoklim. Līdz ar to nekas cits neatliek, kā veikt neplānotu remontu. Kā tikt galā ar izdevumiem par šo remontu? Ir vairāki varianti, kā to izdarīt.

Aizdevums no kredītiestādes

Viens no populārākajiem veidiem, kā tikt galā ar negaidītiem izdevumiem, ir aizdevums. Taču tas ne vienmēr ir pats labākais veids, jo tas var Tevi novest vēl lielākos parādos. Ja vēlies aizņemties, tad rūpīgi izvērtē savas iespējas visu atmaksāt noteiktajā laikā. Ja esi pārliecināts, ka spēsi visu atmaksāt, kad tas vajadzīgs, tad aizņemies. Kredītlīnija Tev noteikti palīdzēs atjaunot dzīvokli. Izvēlies to aizdevēju, kas piedāvā visizdevīgāko variantu tieši priekš Tevis.

Aizdevums no  ģimenes locekļiem

Ja nevēlies lūgt palīdzību kredītiestādēm, tad ir arī citas iespējas. Palūdz papildus līdzekļus kādam no ģimenes locekļiem, vai arī sev tuviem draugiem. Viņi noteikti Tev neatteiks palīdzību. Turpretī, kad kādam citam būs nepieciešama Tava palīdzība, verēsi to sniegt. Tāpēc ir ļoti labi, ja Tev apkārt ir cilvēki, kuriem nekautrējoties vienmēr vari lūgt palīdzību. 

Avanss no darba devēja

Daudzi cilvēki bieži vien iedomājas, ka kredīts ir vienīgais, kas var palīdzēt, kad nepieciešami papildus naudas līdzekļi. Taču tā nebūt nav. Pastāv arī iespēja palūgt darbā avansu. Parasti darba devēji ir ļoti pretimnākoši un piešķir darbiniekam avansu. Taču var būt arī izņēmumi. Tāpēc centies būt labs darbinieks, savus pienākumus veic apzinīgi, kā arī veido draudzīgas attiecības gan ar kolēģiem, gan ar priekšnieku. Ja būsi labs darbinieks, tāds, uz kuru var paļauties, tad noteikti arī priekšnieks Tev uzticēsies un palīdzēs, ja būs tāda nepieciešamība.

Nevajadzīgo mantu pārdošana

Vēl variants, kā tikt pie papildus naudas līdzekļiem, ir nevajadzīgo mantu pārdošana. Katram cilvēkam mājās noteikti ir pāris lietas, kas netiek lietotas un nav vairs vajadzīgas. Arī Tev noteikti tādas ir. Tāpēc pārskati gan savu drēbju skapi, gan citas vietas. Visas tās lietas, ko neesi izmantojis jau ilgu laiku, vairs nav Tev vajadzīgas. Pārdodot tās, Tu iegūsi gan naudu, gan arī vairāk brīvas telpas. Kuram gan mājās ir vajadzīgas lietas, kas tikai stāv un krāj putekļus? Tev būs daudz veiglāk orientēties sev piederošajās lietās, ja to būs mazāk.

Viens no grūtākajiem variantiem, ir iekrājumu veidošana. Reti kuram cilvēkam tas izdodas, jo parasti nauda tiek tērēta šodienai, par rītdienu pat nedomājot. Tāpēc sāc krāt, lai nākotnē Tev būtu līdzekļi tieši priekš negaidītām situācijām.