Kādēļ izvairīties no sezonas izpārdošanām?

Sezonas izpārdošanas ir tas laiks, kad cilvēki gandrīz kā traki metas uz veikalu, lai iegādātos kārotās preces. Noteikti, arī Tu esi pamanījis, ka šajā laikā veikalos drūzmējas daudz cilvēku. Iespējams, ka arī Tu esi viens no tiem.

Izpārdošanas veikalos nenotiek tikai apģērbu nodaļās, arī mājas preču nodaļās var novērot izdevīgus piedāvājumus. Daudzi cilvēki izpārdošanu laikā pamatīgi iztērējas, nemaz nepadomājot par to, ka nauda ir nepieciešama vēl rēķinu apmaksai un pārtikas iegādei. Tāpēc dažkārt nākas domāt par tādu variantu kā ātrais kredīts, taču tas nebūt nav labākais risinājums, ja aizdevums ņemts bezatbildīgi.

Pirms dodies uz veikaliem, Tev vajadzētu zināt, ka ne vienmēr izpārdošanas ir ļoti izdevīgas. Tām ir arī savi mīnusi. Raksta turpinājumā uzzināsi to, kāpēc vajadzētu izvairīties no sezonas izpārdošanām.

 

  • Naudas taupīšana

Iespējams, ka šis iemesls ir viens no pašsaprotamākajiem, kāpēc nedoties iepirkties, taču tā ir patiesība. Tu spēsi ietaupīt naudu, ja tērēsi pēc iespējas mazāk. Vairums cilvēku domā, ka ietaupīs, ja preci pirks tieši izpārdošanas laikā, taču dažkārt viņi šo preci nepirktu arī tad, ja tā būtu bez atlaides. Šīs izpārdošanas nereti apmāna cilvēkus, tās liek pirkt pat, ja konkrētā prece nav nemaz vajadzīga. Ir cilvēki, kas izdarītos pirkumus bieži vien nožēlo. Un nožēlo tad, kad ir jau par vēlu – kases čeks ir pazaudēts un preci vairs nav iespējams atgriezt atpakaļ.

 

  • Laika taupīšana

Gluži tāpat kā ar naudas taupīšanu, Tu vari ietaupīt arī savu laiku. Kā jau iepriekš tika minēts, izpārdošanu laikā veikalos drūzmējas ļoti daudz cilvēku, Tev ir jābūt gatavam uz to, ka veiklos pie kasēm būs garas rindas, kā arī būs ilgi jāgaida pie pielaikošanas kabīnēm, kā arī pārvietošanās pašā veikalā nebūs no tām ātrākajām. Ja uz lielveikalu dosies ar savu personīgi automašīnu, tad noteikti esi gatavs uz to, ka nāksies ilgi meklēt stāvvietu. Tāpēc, ja vēlies savu laiku izmantot daudz lietderīgāk, labāk izvairies no došanās uz veikaliem izpārdošanas laikā.

 

 

  • Iespēja iegādāties vajadzīgas preces

Kad esi veikalā izpārdošanas laikā, Tev apkārt ir patiešām daudz cilvēku, kuri tā vien raujas pēc kādas preces, lai iegūtu to savā īpašumā. Iespējams, ka arī Tu uzreiz vēlies tādu pašu preci, jo domā, ka tā noteikti ir laba un tagad to iespējams iegādāties par daudz izdevīgāku cenu. Un beigu beigās, atnākot mājās, Tev ir pilns iepirkumu maiss ar lietām, kuras nav tik nepieciešamas. Neejot uz veikalu izpārdošanas laikā, Tu vari ietaupīt naudu un iegādāties to, kas patiešām ir nepieciešams, piemēram, jauna veļas mašīna vai mobilais telefons. Iekrājot naudu paša spēkiem, Tev nebūs jādomā par tādu iespēju kā, piemēram, kredītlīnija.

 

  • Izvairīšanās no papildus izdevumiem

Dažkārt liekas, ka iepērkoties mēs iztērējam naudu tikai par apģērbu, apaviem vai citām izpārdošanas precēm, taču tā nav taisnība. Papildus šīm izmaksām, klāt vēl ir jāpierēķina transporta izmaksas. Kā jau zināms, tad iepirkšanās mēdz aizņemt pat vairākas stundas, līdz ar to noteikti gribēsies ieturēt maltīti kādā no lielveikala kafejnīcām. Ir lielveikali, kuros ir kino. Ja apnīk iepirkties, tad šī var būt nodarbe, ar kuru aizstāt iepirkšanos.Līdz ar to dienas beigās var tikt iztērēta diezgan liela naudas summa. Tāpēc padomā, vai tiešām vēlies doties uz veikalu izpārdošanas laikā!