Dzīve mūsdienās sniedz visdažādākās iespējas – veikalu plaukti ir pārpildīti un iespējas gūt jaunu pieredzi dažādās jomās arī netrūkst.

Taču tas viss arī kaut ko maksā. Ir labi, ja to visu var atļauties, tomēr tas tā ir ne vienmēr. Raksta turpinājumā par to, ko darīt, ja sapņi pārsniedz iespējas. 

Nosaki prioritātes

Nelielu ieradumu maiņa ilgtermiņā var nest lieliskus rezultātus

Ja finanses visam nepietiek, nereti ir nevis jāaizmirst par sapņiem, bet gan jānosaka prioritātes. Tā, piemēram, ja ir vēlme doties sapņu ceļojumā, iespējams, šī mērķa vārdā var atteikties, piemēram, no ikdienas kafijas dzeršanas ārpus mājas vai dārgu un neveselīgu našķu pirkšanas. Lai arī sākumā var šķist, ka nelielu ieradumu maiņa neko daudz nemainīs, tomēr ilgtermiņā tas var nest lieliskus rezultātus un sapnis par realitāti var kļūt daudz ātrāk, kā cerēts. 

Pārplāno budžetu

Ja ir nopietns mērķis, tad vērts izvērtēt savu budžeta plānu un, ja nepieciešams, arī veikt vajadzīgās korekcijas. Lai saprastu, kam tiek tērēta nauda un kā vislabāk sadalīt tēriņus, sākumā ieteicams veikt izpēti un ilgāku laika periodu, piemēram, mēnesi vai divus, pierakstīt visus izdevumus.

Šim nolūkam var izmantot gan pierakstu kladi, gan excel tabulu, gan arī mūsdienās populārās mobilās aplikācijas. Kad ar šo uzdevumu tikts galā, var izdarīt secinājumus par to, kurās kategorijās izdevumi ir optimāli, bet kurās tos var samazināt. Liekos tēriņus var pārvērst uzkrājumā, tādā veidā sperot vēl kādu solīti tuvāk sapņa piepildījumam. 

Atrodi iespējas ietaupīt

Iespējas ietaupīt ir visdažādākās, taču ir tādas izdevumu kategorijas, kurās to izdarīt ir vienkāršāk. Viena no tādām ir pārtika. Maltīšu plānošana, došanās uz veikalu ar sarakstu un atvadīšanās no ieraduma ēst ārpus mājas ir risinājumi, kas nes labus rezultātus. Protams, ietaupīt iespējams, sekojot līdzi arī akciju piedāvājumiem. 

Lielākus pirkumus, piemēram, sadzīves tehniku un sezonas apģērbu, var plānot iepriekš, laicīgi tam atliekot zināmu naudas summu. Tāpat var iepirkties arī izpārdošanu laikā, kad cenas ir zemākas. 

Daudzi, laika un finanšu ekonomijas nolūkos, sev nepieciešamās preces meklē internetā. Tā īsā laikā var aplūkot lielāku piedāvājumu un izvēlēties to variantu, kas saista visvairāk. Turklāt interneta veikali bieži spēj piedāvāt arī labākas cenas un izdevīgus piegādes nosacījumus. 

Meklē papildu iespējas

Ja tomēr arī pārskatot budžetu šķiet, ka visam nepietiek un taupīgāk dzīvot nav iespējams, tad var meklēt papildu peļņas iespējas. Ja vien laiks atļauj, var atrast papildu darbu, kas nesīs arī papildu ienākumus.

Mūsdienās pastāv arī salīdzinoši daudz opciju strādāt no mājām sev ērtā laikā – jāizvērtē tikai, kādas ir prasmes un iespējas. 

Pārdod to, kas lieks

Pie papildu naudas summas var tikt, arī pārdodot to, kas pašam vairs nav vajadzīgs, bet kādam citam vēl varētu noderēt, piemēram, apģērbu, grāmatas, elektroniku, interjera priekšmetus un daudz ko citu.

Šobrīd ir daudz iespēju, kur piedāvāt lietas citiem interesentiem, piemēram, speciāli šim mērķim izveidotas platformas, sludinājuma portāli, sociālie tīkli u.c. 

Izveido krājkontu

Sapņa īstenošanai paredzēto naudu vislabāk likt atsevišķi

Sapņa īstenošanai paredzēto naudu vislabāk likt atsevišķi, piemēram, tam īpaši paredzētā krājkontā. Tur nauda būs drošībā un nebūs kārdinājums to iztērēt citām lietām.

Laba iespēja ir internetbankā pieslēgt automātisko maksājumu, kas paredz, ka konkrētā datumā tiek veikts pārskaitījums no parastā bankas konta uz krājkontu. Tādā veidā nekad neaizmirsīsies šo pārskaitījumu veikt. 

Pirms tam gan vēl jāiepazīstas ar dažādiem piedāvājumiem un jāizvērtē krājkonta atvēršanas un uzturēšanas nosacījumi, kā arī jāizdomā, kādu naudas summu šim mērķim ik mēnesi varēsi atvēlēt. 

Atmaksā kredītus

Ja Tev ir kredītsaistības, arī to atmaksu vajadzētu ierindot prioritāšu augšgalā. Kredīti, ja vien tie nav bez procentiem, kopumā ir visnotaļ dārgi, tādēļ tos jāatmaksā pēc iespējas ātrāk. Apmaksājot aizdevumu pirms noteiktā termiņa varēsi ietaupīt procentos aprēķināto summu, kuru pēc tam varēsi novirzīt citu mērķu sasniegšanai. 

Ikviens sapnis, lai cik tas arī šķistu liels un neaizsniedzams, var kļūt par īstenību, ja vien noteiksi pareizās prioritātes un spersi soļus īstajā virzienā! 
 

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +