Vasaras brīvlaiks gan vecāko klašu skolēniem, gan studentiem ir laiks, kad var doties meklēt darbu vai tieši pretēji - pilnvērtīgi atpūsties un pavadīt brīvo laiku ārā.

Katrs var izvēlēties savu virzienu, bet, ja sāk domāt par nākotnes karjeru, iespējām un praktisko zināšanu bāzi, tad ir vērts apsvērt vasaras pavadīšanas laiku prakses vietā. Daudzi dodas vasaras praksē, bet kāpēc? Kādi ir bonusi un kāda pievienotā vērtība ir darbam vasarā? Par to vairāk uzzini šajā rakstā!

Iespēja izmēģināt sevi nākotnes darbā

Kad studējam savu nākotnes profesiju, bieži vien jāapgūst ļoti daudz teroijas, bet praktisko pieredzi iegūstam visai maz. Nereti studenti izvēlas studiju programmas, kuras ir populāras un labi apmaksātas, tomēr sākot tās studēt saprot, ka šī nozare nepavisam nav sirdij tuva. 

Ja studijas ir uzsāktas, tad, protams, nekad nav par vēlu mainīt studiju programmu, tomēr mēs neviens negribam kļūdīties un nepareizi  pavadīt laiku, studējot to, kas neinteresē. Tieši šī iemesla dēļ arī vecāko vidusskolas klašu skolēniem ir vērtīgi izmēģināt potenciālās nozares darbu vasaras prakses laikā. 

Ieraksts CV

Ja veido savu karjeru pakāpeniski, tad arī katra darba vieta, kas ir strādāta nozarē, var dot lielus bonusus un priekšrocības nākotnē. CV ieraksts ar darba vietām, kur esi guvis zināšanas un darba prasmes nebūt nav lieki, nākotnes darba devējs pēc augstskolas beigšanas ļoti novērtēs to, ka esi jau no sākta gala domājis par savu karjeru un izaugsmi. 

Praktiskā pieredze vai teorētiskās zināšanas

Mūsdienās, kad darba konkurence ir milzīga, jebkura papildus pieredze un zināšanas, kas var noderēt attiecīgajā profesijā var palīdzēt karjerā. Augstskolās mums visbiežāk māca teorētiskās zināšanas, bet tās zināt un nepielietot praktiskajā dzīvē ir bezjēdzīgi, tieši tāpēc ir vērts atrast praksi, kurā nostiprināt iemācīto. 
Arī nākotnē darba devējs novērtēs daudz vairāk to, ka esi ne tikai ieguvis izglītību esošajā nozarē, bet arī paralēli praktizējies vasaras praksēs.

Papildus tas radīs sajūtu un novērtējumu Tev kā cilvēkam, kas vasaras laikā ir gājis un darbojies, nevis laiskojies mājās. 

Iespēja iegūt pirmo ilgtermiņa darbu

Bieži vien studenti, kas iegūst savu pirmo prakses vietu, un tiem veicas tur lieliski, var šo prakses vietu pārvēst par savu pirmo pamatdarbu. Ar prakses vadītāju vari vienoties, ka strādā, piemēram, pusslodzē studiju laikā, tādejādi pēc vasaras prakses apvienojot gan darbu, gan studijas. Tiesa, šāda sadarbība var izveidoties, ja esat gan abpusēji ieinteresēti, gan arī esi sevi pozitīvi pierādījis.

Uzstādīts mērķis

Visvieglāk mācīties un atrast labu prakses vietu ir, ja uzstādi sev noteiktus mērķus - kādā uzņēmumā sevi redzam darbojamies, ko no tā vēlies iegūt, vai kā tas palīdzēs Tavā turpmākajā karjerā.

Ja Tev izdodas atrast apmaksātu praksi, tad vari sākt iegādāties papildus lietas, kas Tevi Tavā karjerā var vest tālāk, piemēram, jauns dators vai cita veida tehnika, kas nozīmē, ka vēlāk Tev nebūs nepieciešams naudas kredīts, lai iegādātos nepieciešamās lietas.

Vasaras praksei ir daudz priekšrocību, tāpēc novēlam atrast un izvēlēties savā dzīvē ne tikai pareizo nozari un profesiju, bet arī tos īstos darbus, kuros pilnveidoties un iegūt praktiskās zināšanas!