Aizvien lielāku popularitāti gūst došanās uz darbu ar velosipēdu. Viens no iemesliem ir augošā izpratne par mūsu ietekmi uz vidi. Turklāt pilsētas palīdz šai tendencei, rūpējoties par velosipēdistiem draudzīgu infrastruktūru un pat piedāvājot iznomājamus divriteņus.

Saulīte silda, pūš liegs vējiņš — laiks tā vien vilina kā lēkt uz velosipēda un doties izbraucienā!

Mēs palīdzēsim norādot uz sešiem svarīgiem iemesliem, kādēļ doties uz darbu ar velosipēdu.

1.    Velosipēdistu dienas

Riteņbraukšana kļūst aizvien populārāka. Daudzviet tiek atzīmētas īpašas velosipēdistu dienas, lai mudinātu cilvēkus atteikties no automašīnas un tā vietā braukt ar riteni. ASV, piemēram, katru gadu maijā tiek atzīmēta Riteņo uz darbu! diena, tādējādi izmantojot labo laiku, sauli un pavasara mundrumu. Tāda pati diena tiek svinēta arī Apvienotajā Karalistē, kur līdzīgā pasākumā cilvēki tiek aicināti pārdomāt savus ikdienas pārvietošanās paradumus.

Bet tas vēl nav viss. Daži sper soli tālāk un vienas dienas svinības izvērš veselā nedēļā, kas dod vairāk laika pielāgoties šim sirdij un videi draudzīgajam pārvietošanās veidam.

Kamēr daudzi no mums uzskata, ka riteņbraukšana ir iespējama tikai siltā un saulainā laikā, putnu dziesmu pavadībā, tā teikt, citi ir pietiekami drosmīgi, lai piedalītos Starptautiskajā riteņo uz darbu ziemā! dienā kas tiek atzīmēta februārī. Neatkarīgi no tā, ko izvēlies tu, tagad ir stilīgi braukt uz darbu ar riteni.

2.    Velosipēdi ir videi draudzīgi

Automašīnu radītais piesārņojums ir nopietna problēma, kas skar visu pasauli. Tāpēc cilvēki meklē citas iespējas, kā pārvietoties, piemēram, braukt ar auto kopā vai biežāk izmantot sabiedrisko transportu. Kaut arī šie soļi tiek sperti pareizā virzienā, riteņbraukšana nerada emisijas vispār, turklāt tā ir vienkārša nodarbe. 

Atkarībā no tavām vajadzībām ir daudz aksesuāru, kas var atvieglot došanos uz darbu ar velosipēdu. Sākot no piestiprināmiem groziem līdz bērnu sēdeklīšiem — tuvējā sporta piederumu veikalā tu atradīsi pārsteidzoši daudz aksesuāru, kas padarīs tavu velosipēdu piemērotu tieši tavām vajadzībām, lai brauciens būtu ērts un patīkams. 

3.    Riteņbraukšana uzlabo fizisko formu

Riteņbraukšana var palīdzēt tev atgūt savu fizisko formu vai saglabāt to. Ir pierādīts, ka aerobiskie vingrinājumi palīdz stiprināt sirds un vispārējo veselību. Turklāt riteņbraukšana ir lielisks veids, kā sadedzināt kalorijas, un tu ar to vari nodarboties sev vēlamā tempā.

Pētījumi rāda, ka cilvēkiem, kas regulāri dodas uz darbu ar divriteni, uzlabojas arī vispārīgā darba dzīve. Papildus pierādītajiem ieguvumiem, ko sniedz regulāras fiziskās aktivitātes, nodarbības svaigā gaisā ilgtermiņā var palīdzēt arī psiholoģiski — uzlabot koncentrēšanās spējas un vairot enerģiju. Daudzi mūsdienīgi darba devēji uz to reaģē, lai iespēju robežās panāktu soli pretim tiem darbiniekiem, kas uz darbu dodas ar velosipēdu.

4.    Ceļošana ar velosipēdu nodrošina lielāku mobilitāti

Patiesībā darbā ar riteni var nonākt pat ātrāk nekā ar automašīnu, it īpaši tas attiecas uz pilsētām. Ne vienmēr pilsētu infrastruktūra ir piemērota lielai satiksmes plūsmai.

Vai bieži esi riņķojis, meklējot stāvvietu? Vai arī vienvirziena ielu dēļ nokļūšana darbā prasa divreiz lielāku laiku, nekā tas būtu nepieciešams? 

Tu neesi vienīgais, kas no rīta dodas uz darbu, tāpēc bieži vien intensīvā satiksme traucē un liek tev attapties lielā sastrēgumā. Par laimi, riteņbraucējiem šādus sastrēgumus, ceļa būvdarbu vietas vai gājējus apbraukt ir tīrais sīkums!

5.    Velosipēds ir lieliska alternatīva automašīnai

Ne vienmēr alternatīva nozīmē kaut ko mazāk izdevīgu. Daudzās ģimenēs dienas grafiks bieži mainās. Varbūt automašīna ir nepieciešama kādam citam? Vai arī ģimenes locekļu režīms nedaudz atšķiras, proti, lai visi paspētu doties ikdienas gaitās, kādam tās jāuzsāk krietni agrāk.

Ja būsi reālistisks, jauni paradumi kļūs par daļu no tavas ikdienas daudz vienkāršāk. Atceries savu Jaungada apņemšanos! Vai tā bija pārāk ambicioza? Pārāk vispārīga? Velosipēds kā otrā vai pat trešā pārvietošanās iespēja var būt pat visai izpildāma doma. Pat ja uz darbu riteņo tikai saulainās dienās, tas ir, pāris reižu mēnesī, tu tik un tā palīdzi gan savai veselībai, gan apkārtējai videi.

6.    Riteņbraukšana taupa naudu uz laika rēķina

Pat ja tev nav velosipēda, riteņbraukšanas izmaksas ir daudz zemākas nekā braukšanai ar automašīnu. Pirmkārt, tev nav jāmaksā par degvielu. Arī auto uzturēšana prasa regulārus ieguldījumus — apdrošināšana, remonts, vasaras riepas, ziemas riepas un tā tālāk, un tā joprojām. 

Mums ir labas ziņas! Pērkot riteni, sākotnējās izmaksas gandrīz vienmēr ir arī visas paredzamās izmaksas. Protams, ja vien nemēdz visu izdarīt pats, pēc dažiem regulāras izmantošanas gadiem riteni tomēr būtu jāparāda speciālistam, lai tas to savestu pilnīgā kārtībā. Bet tas noteikti nebūs tik dārgi kā remontēt salūzušu automašīnu.

Apsver iespēju iegādāties riteni? Paskaties, kā mūsu ātrais aizdevums var palīdzēt tev sākt rūpēties par savu veselību un apkārtējo vidi!