Kāpēc naudas tērēšana ģimenei, draugiem un piedzīvojumiem mūs padara laimīgus?

Ko Jūs darītu, ja laimētu loterijā?

Iedvesmojoties no populārās Ferratum Fridays (#FerratumFridays) spēles sociālajā tīklā Facebook, kur katru nedēļu vērtējam cilvēku atbildes uz jautājumu, kā viņi tērētu laimestu, un vienam laimīgajam dāvinām 50 €, mēs vēlamies izpētīt, kāpēc dalīšanās ar naudu mūs padara laimīgākus.

Bingo! 

Business Insider nesen publicēja interesantu rakstu par to, kā laimestu ieguvēji ir tērējuši iegūto naudu. 

Starp ne pārāk pārsteidzošiem stāstiem par jauniegūtām automašīnām un sapņu mājām ir arī stāsti par dalīšanos laimestā ar citiem. 

Piemēram, kāds laimētājs vispirms palutināja trīspadsmit ģimenes locekļus, aizvedot viņus brīvdienās uz Floridu, kāds celtnieks nolēma turpināt strādāt un ziedot savu algu pārtikas bankai, bet kāds cits veiksminieks atvēra fondu savas ģimenes nākotnes vajadzībām.

Kopš aizsākām Ferratum Fridays spēli, esam redzējuši daudz dāsnuma un labdarības. 

Tērēšana citu priekam 

Daudzi pētījumi ir pierādījuši, ka tērēšana citu priekam mūs iepriecina vairāk, nekā tērēšana pašu priekam. To apliecina Maikls Nortons, Hārvarda Biznesa skolas asociētais profesors, kurš savā TED uzrunā norādīja, ka tērēšana pašu priekam mūs nepadara laimīgākus, bet tērēšana citu priekam — gan. 

Kā minēts mājaslapas “Pozitīvās psiholoģijas programma” rakstā, tēriņi citu priekam liek mums justies labāk, jo mūsu smadzenēs ir sava veida atlīdzības sistēma — hormons oksitocīns —, kas nosaka to, kā saprotamies ar citiem. Kad tērējam naudu, lai padarītu laimīgākus draugus un ģimeni, smadzenes mūs atalgo, liekot mums justies labāk. 

Tērēšana piedzīvojumiem

Tērējot īpašiem brīžiem un piedzīvojumiem, kurus izbaudām kopā ar ģimeni un draugiem, mēs gūstam ilgstošu prieku, nevis īslaicīgu sajūsmu, kādu justu, ja iegādātos kaut ko materiālu. 

Iepriekšējā rakstā "25 lietas, ko izmēģināt šodien", mēs noskaidrojām, ka dzīve šķiet daudz krāšņāka, ja radām brīžus un piedzīvojumus, kas mums liek saprast — mēs dzīvojam šeit un tagad. 

Ir viegli iegrimt rutīnā, un, lai izvairītos no vienmuļas dzīves, kurā visas dienas aizrit vienādi, ir jāpieliek pūles.  Katru reizi, kad piepūlamies kaut ko izdarīt, palielinās iespēja gūt aizraujošus piedzīvojumus. Tam pat nav jābūt kaut kam kardinālam, ir vienkārši jārīkojas citādi, nekā parasti, lai gūtu vēl nebijušu pieredzi.  

Dāvana, kas nebeidz dot

Vēlaties uzlabot savu dzīvi vēl vairāk? Dalieties visā ar draugu vai mīļoto! Viens vakars, ko pavadāt ar ģimeni vai draugiem, radīs atmiņas, kuras varēsiet izdzīvot atkal un atkal. 

Tās var būt atmiņas par brīvdienām, bērnību, kādu burvīgu vakaru, ko pavadījāt kopā ar draugu, — lai arī kas tas būtu, tas atstās iespaidu un radīs lieliskas atmiņas. 

Vai Jums vēl trūkst motivācijas pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem? Kāds pētījums, kurā piedalījās vairāk nekā 300 000 dalībnieku dažādās vecuma grupās, atklāja, ka pieaugušie ar aktīvāku sociālo dzīvi, piemēram, tie, kas apmeklē kino, ieturas ārpus mājas, dzīvo ilgāk un mazāk cieš no stresa.

Labākās investīcijas, ko varam veikt, ir brīžos, kurus pavadām ar draugiem un ģimeni — tā ir īsta dāvana, kas nebeidz dot.
 

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +