Melnā piektdiena ir klāt!


Labākā diena iepirkumiem – Melnā piektdiena – ir gandrīz klāt! Izcilākā diena izdevīgiem pirkumiem ir katra pircēja mīļākā diena gadā. Esi gatavs?

Lai arī tās izcelsme ir rodama ASV, daudzas valstis viscaur pasaulē ņem dalību ikgadējā iepirkšanās izrādē, padarot to par vislabāko laiku, lai izķertu milzīgos uzcenojumus zaudējušās preces.

Tā kā Ziemassvētki ir tepat aiz stūra, nav labāka laika, lai veiktu savus Ziemassvētku pirkumus vienā vēzienā – ar Melnās piektdienas izpārdošanas palīdzību.

Kas gan Melnā piektdiena ir un kā ar to tikt galā?

Vispirms apskatīsim Melnās piektdienas vēsturi.

Ar melnu tinti

Jēdziens “Melnā piektdiena”, iezīmējot Ziemassvētku iepirkšanās sezonas sākumu, ASV pirmo reizi tika lietots 20. gs. sešdesmitos gados.

Ja tu zini, ka ASV mazumtirdzniecībā tika lietots jēdziens “ar melnu”, tad tev ir saprotams, kāpēc šo dienu dēvē par Melno piektdienu.

Senāk, kad grāmatvedība tika kārtota manuāli, ar sarkanu tinti tika uzrādīti zaudējumi, bet ar melnu – peļņa. 

Sagatavojies 

Melno piektdienu var raksturot tikai ar vārdu trakā!

Ja gatavojies drosmīgi doties iekšā iepirkšanās centros un piedalīties lielākajā iepirkšanās dienā, tev ir vajadzīgs rīcības plāns.

Tūkstošiem iepirkties kāru pircēju, kas visi ir cerību pilni atrast savu vēlmju sarakstā esošās lietas par izdevīgu cenu, iepirkšanās centru ātri vien padara līdzīgu Ņujorkas metro sastrēgumstundā.

Laiks, kas veltīts, lai jau iepriekš uzrakstītu sarakstu ar Ziemassvētku dāvanām ģimenēm un draugiem, un veikalu sarakstu, kur katru no tām atrast, ir lieliski pavadīts un tā ir gudra stratēģija, kas palīdzēs tev naviģēt cauri šim ārprātam.

Septiņas reizes nomēri, vienu - nogriez!

Tātad, kā zināt, kuros veikalos ir vislabākās izpārdošanas un kādas preces būs pieejamas?

Virzoties uz lielo dienu, daudzi lielie tirgotāji reklamē savas izpārdošanas tradicionālajos plašsaziņas līdzekļos un ar e-pastu un sociālo tīklu starpniecību. 

Pircēji var uzzināt, tieši kādas preces tiks izpārdotas un kurš veikals piedāvās vislabākos darījumus.

Daudzi veikali piedāvā stimulus jau savlaicīgi, piemēram, tiešsaistē pieejamus kuponus, ko izdrukāt mājās vai uzrādīt savā viedtālrunī, tā sniedzot iepriekšēju ieskatu par atlaidēm, kādas pircēji varēs ieraudzīt.

Izpārdošanas āķis 

Daudziem cilvēkiem viens no Melnās piektdienas “āķiem” ir izpārdošanas par īpaši neticami zemām cenām, angliski sauktas par “door-buster sales”.

Tā apzīmē preces, ko pārdevēji piedāvā ļoti ierobežotā daudzumā, piemēram, datorus un televizorus, par ļoti samazinātu cenu – dažkārt pat zem to pašizmaksas.

Daudzos gadījumos pārdevēji piedāvās tikai vienu konkrētās preces vienību vai divas, tādēļ esi gatavs būt ierindā ļoti agri un esi gatavs cīnīties par šīm precēm!

Palīgā! Ko lai es pērku?

Kad katrs veikals - pa labi un pa kreisi - piedāvā darījumus, ir viegli apmulst. Atceries mūsu ieteikumu izveidot Ziemassvētku iepirkšanās sarakstu?

Nu tas lieti noderēs! Tiec galā ar tavā Ziemassvētku sarakstā iekļautajām lietām un tad, ja tev vēl ir atlicis spēks, meklē citus lieliskus darījumus.

Kā likums, Melnā piektdiena ir labākais laiks, lai nopirktu elektroniku, piemēram, televizoru, datoru un viedtālruni. Tātad, ja tavā Ziemassvētku sarakstā ir elektronika, tagad ir īstais laiks to pirkt.

Melnā piektdiena ir arī lielisks laiks mājsaimniecības precēm, piemēram, ledusskapjiem, trauku mazgājamajām mašīnām, kafijas automātiem un citām virtuves ierīcēm.

Izvairies no ārprāta un iepērcies tiešsaistē 

Gribi paaugstināt savas izredzes uz izdevīgu darījumu vai negribi celties rīta agrumā un grūstīties ar simtiem citu pircēju? Tu neesi viens.

Šodien daudzi pircēji izvēlas izvairīties no ārprāta un tā vietā iepērkas tiešsaistē. Kad izdevīgi darījumi ir viena klikšķa attālumā, lielais Melnās iepirkšanās smagums var tikt pacelts.

Vēl viena liela iepirkšanās tiešsaistē priekšrocība ir iespēja noteikt, vai prece ir noliktavā un vai ir tev vajadzīgā krāsa vai nepieciešamais izmērs.

Vai tu iekaro veikalus, vai iepērcies tiešsaistē – mēs vēlam tev veiksmi!