Uzsākot jaunas attiecības, bieži vien abas puses noskaidro nodarbošanos, aptuveno ienākumu līmeni, izglītības līmeni

Laiks, kad sievietes bija mājsaimnieces, bet vīrieši pelnīja naudu, sen ir garām. Tagad sievietes veido karjeras, strādā un pelna naudu tieši tāpat kā vīrieši.

Un ne reizi vien iespējams dzirdēt, ka tieši šis ir iemesls, kāpēc nevar izveidoties jaunas attiecības, tajās rodas šķēršļi un problēmas, kuru dēļ esošas, līdz šim labas attiecības, izjūk. Ko darīt, ja sieviete sāk pelnīt vairāk, kā viņas partneris? Vai tieši otrādi – kāda no attiecībās iesaistītajām pusēm nestrādā nemaz, paļaujoties uz otra ienākumiem, lai nodrošinātu abus? Šie var būt piemēri būtiskiem šķēršļiem, kas rodas attiecībās tieši finansiālu jautājumu dēļ. 

Sākot no jauna

Uzsākot jaunas attiecības, bieži vien abas puses noskaidro nodarbošanos, aptuveno ienākumu līmeni, izglītības līmeni

Uzsākot jaunas attiecības, viena no lietām, ko bieži vien abas puses noskaidro – nodarbošanos, aptuveno ienākumu līmeni, izglītības līmeni. Ne pozicionējot to, kā pašu svarīgāko jaunu attiecību veidošanā, tomēr kā vienu no būtiskākajiem faktoriem gan. Un tad, ja kāda no pusēm neatbilst otras standartiem un uzskatiem šajā jautājumā, attiecības tālāk neattīstās un apstājas pie pāris randiņiem. 

Un, ja arī skaistajā sākuma periodā šķiet, ka naudai taču nav nozīmes, šī problēma var radīt nepatīkamus sarežģījumus vēlāk, kad abas puses attiecībās jau ir daudz emocionāli investējušas un šķirties ir daudz sāpīgāk un grūtāk. Tieši tāpēc jau no paša sākuma vajadzētu būt atklātiem par saviem uzskatiem šajā jautājumā. 

Nevajag baidīties runāt par finansēm un ienākumiem. „Man nepatīk, ka sieviete nepelna/pelna vairāk nekā es”. „Man ir būtiski, lai vīrietis spēj materiāli nodrošināt ģimeni”. „Mani nesatrauc, ka es pelnu vairāk, kā mans partneris, kamēr tas nesatrauc viņu.” 

Tālāk attiecībās izmaiņas uztvert ir grūtāk

Ilglaicīgas attiecības krietni vien var sapurināt fakts, ka kāds no partneriem zaudē darbu vai iegūst nopietnu darba paaugstinājumu (attiecīgi ar lielāku atalgojumu). Ja iepriekš neesam skaidri formulējuši savu nostāju finansiālajos jautājumos ar partneri, tad šādi momenti var radīt krīzi attiecībās. 

Ja sieviete sāk pelnīt vairāk, vīrietis jūtas apdraudēts un nekomfortabli šādās attiecībās. Ja vīrietis zaudē darbu, zaudējot cerības atrast jaunu, tikpat labi apmaksātu, sieviete var justies tā, it kā visas rūpes ir uz viņas pleciem, kamēr partneris grimst depresijā un neapmierinātībā ar sevi par nespēju atrast jaunu darbu. 

Ir cilvēki, kuri šādās reizēs sāk domāt par aizdevumu, jo uzskata, ka naudas problēmas varētu būt īslaicīgas, bet tas ir ļoti bezatbildīgi, un strīdi un negatīvisms jūsu attiecībās tikai palielināsies. Ir pieejami vairāki aizdevumu veidi, piemēram, kredītlīnija un ātrais kredīts, bet tos drīkst ņemt tikai tie, kuri ir pārliecināti un zina, ka patiešām spēs tos apmaksāt.

Situāciju var būt daudz, bet galvenais ir nekautrēties par tām runāt ar savu partneri – normālā formā, bez pārmetumiem un aizvainojumiem. 

Finansiālā skaidrība

Atkarībā no tā, cik ilgi cilvēki ir attiecībās, izveidojas skaidrība (ja tas nav iepriekš izrunāts), kāda ir abu attieksme pret naudu un kā tiek veidota kopdzīve un kopā būšana. Kā tiek maksāti rēķini par vakariņām, dalīti (vai nedalīti) randiņu izdevumi. 

Ko darīt, ja finansiālās problēmas liek šķēršļus attiecībām?

Sākot dzīvot kopā, kā tiek dalītas finanses mājsaimniecības uzturēšanai un rēķinu maksāšanai. Vai mēs esam finansiāli „katrs par sevi”, vai tomēr kopā? Protams, ir tēriņi un finanses, kas ir katram atsevišķas, bet nopietnās attiecībās ir arī kopīgie izdevumi un budžets. Un tad, brīdī, kad kāda partnera finansiālā situācija sašķobās, var rasties nepatīkams pārsteigums, ja iepriekš neesam ar partneri izrunājuši šo nostāju un uzskatu jautājumos par naudu. 

Pēdējais metrs

Labu attiecību galvenais pamatnoteikums ir runāt, neslēpt savus uzskatus (ilgi tāpat neizdosies) un būt atklātam pret partneri. Arī šajā jautājumā visus šķēršļus var mēģināt izrunāt un risināt. 
 

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +