Ko darīt, ja veikalā gribas nopirkt visu?

Vai pazīsti šo dažkārt nevaldāmo sajūtu, kad gribas nopirkt tik daudz, bet attur saprāts, ka pēc šiem pirkumiem līdz algas dienai nebūs iespējams izdzīvot? Ja jā, tad šis raksts būs tieši laikā- apskatīsim vairākas iespējas, kā atturēties no spontānas un nesaprātīgas naudas tērēšanas.

Neej uz veikalu izsalcis

Šis ieteikums ir gana sens un tajā ir pilnīga patiesība. Cilvēks, kas ieiet veikalā izsalcis, vienmēr nopirks vairāk produktu, nekā cilvēks, kurš nejūtas izsalcis. Nepaēdis cilvēks pārtikas veikalā pastiprināti sajutīs smaržas, garšas un ēdīs visu ar acīm, tāpēc pavisam noteikti iepirkumu groziņā saliks produktus, kas nebija paredzēti, un kurus, iespējams, pat ikdienā arī neēd. Lai no tā izvairītos ir tikai divas iespējas:

-       Pirms došanās uz veikalu apēst kādu nelielu našķi, lai izsalkumu nedaudz apmānītu, vismaz uz mirkli;

-       Sastādīt iepirkumu sarakstu un pie tā arī stingri pieturēties.

 

Sirdsapziņa un noilgums

Dažkārt atgādinājums sev par to, kādi ir neapmaksātie rēķini, var uz līdzenas vietas palīdzēt netērēt naudu, tomēr bieži vien tas var arī nenostrādāt. Ja sirdsapziņa veikalā nepamostas, tad vienīgais, ko var darīt, ir atlikt pirkumu, proti, dodies mājās un apsoli sev, ka atnāksi otrā dienā atpakaļ uz veikalu šo lietu iegādāties!

Ja nākamajā dienā nebūsi domas mainījis, tad, iespējams, ka pirkums ir vajadzīgs un noderīgs, bet, ja nākamajā dienā neizjūti lielu vēlmi pēc noskatītās preces, tad tā, acīmredzot, nav bijusi tik vajadzīga.

 

Izpārdošanas

Vislabākais ieteikums, lai nekristu kārdinājumā, ir nedoties uz izpārdošanām. Ja nu tomēr esi tur, tad pieturies pie “iegādāšos rīt” principa.

 

Kredītlīnija

Ja tomēr esi sapratis, ka prece ir nepieciešama, bet neesi tam iekrājis naudu, bet zini, ka Tev ir labas iespējas šo pirkumu atmaksāt, tad Tavs glābiņš var būt kredītlīnija. Reģistrācija ir ātra un viegla. Ja aizdevējs pārbaudot Tavu finanšu stāvokli redzēs, ka esi spējīgs atmaksāt šo aizdevumu, tad padsmit minūtēs varēsi atvērt kredītlīniju, kuras izmantošanas princips ir pavisam vienkāršs- izmanto aizdevumu maksājot ar kredītkarti un cik iztērēsi, tik arī atmaksāsi.

Lai atmaksātu kredītlīniju, vari sastādīt atmaksas grafiku. Arī patēriņa kredīts ir iespēja kā iegādāties kādu sen lolotu vai ļoti izdevīgu pirkumu veikalos, kas, iespējams, ir pat ar lielām atlaidēm.

 

Izanalizē un izvērtē

Lai cik pirmajā momentā kārotās lietas šķiet vajadzīgas un noderīgas, bieži vien sajūsma noplok jau ieraugot citas tikpat vajadzīgas un vērtīgas lietas. Padomā, vai kārotās preces patiesi iederēsies Tavā mājā vai ikdienā! Sarēķini uz vietas, vai vari to atļauties, un ielaid savās domās apdomību- ne vienmēr spontāni pirkumi ir slikti un nevajadzīgi, bet bieži vien tie var ievest mūs sarežģītās finanšu problēmās.

 

Nobeigumā

Ja esi tomēr neprāta karstumā kādā izpārdošanā iepircies un tikai vēlāk saproti, ka Tev to visu nevajadzēja, tad pēc Latvijas Republikas likumdošanas Tu preces 14 dienu laikā vari atgriezt veikalā, protams, ar noteikumu, ka tās nedrīkst būt Tevis sabojātas. Tas ir vienīgais ātrais veids, kā atrisināt neapdomīgus pirkumus, kuru dēļ var rasties grūtības sagaidīt paēdušam un laimīgam nākamo algas dienu.

Lai apdomīgi pirkumi un saprāts neļauj spontāni iztērēt visu algu!