Dzīvē notiek viss — prieki un bēdas. Veiksmes un neveiksmes. Uzvaras un zaudējumi. Mēs šeit esam visi kopā, bet ir daži cilvēki, kuri iedvesmo citus katru dienu darīt visu pēc vislabākās sirdsapziņas.

Šie cilvēki visi savā veidā ir varoņi — gan viedokļu līderi sociālajos medijos, gan slavenības, gan mūsu ģimenes locekļi, gan draugi. Varoņi mums dod to vieglo grūdienu, kas nepieciešams mūsu ikdienā.

Iedvesmojoši varoņi sociālajos medijos

Pārsteidzošs veids, kā atrast varoņus, ir izmantojot mirkļbirkas. Sociālo mediju pasaulē mirkļbirkas atspoguļo daudz no tā, kas virmo mūsu prātā.

Pamēģini pārlūkot Instagram, meklējot mirkļbirku #inspiration vai #inspo. Tu noteikti uziesi desmitiem miljonu ierakstu. Protams, ne visi šie cilvēki vai ieraksti iedvesmos tevi mainīt dzīvi. Bet nenovērtē par zemu #lifegoals vai #motivation spēku. 

Cilvēki, kas šajos forumos izceļas, bieži vien ir tādi paši kā mēs, tikai viņi, daloties savā pieredzē, motivē mūs sasniegt jaunus mērķus, pārspēt sevi vai vienkārši nezaudēt optimismu grūtību priekšā. Vai tu esi atradis savus varoņus tiešsaistē?

Varonīgi influenceri jeb viedokļu līderi

Vārds influenceris nāk no mārketinga pasaules. Sākotnēji ar to apzīmēja cilvēku, kuram ir plašs sekotāju loks sociālajos medijos un, vēl svarīgāk, cilvēku, kurā citi ieklausās. Tā var būt gan slavenība, gan kāds, kurš ir atpazīstams tikai virtuālajā vidē. Līdzīgi vārdam varonis, vārds influenceris tiek lietots tik bieži, ka tas zināmā mērā savu nozīmi jau ir zaudējis.

Bet nu atvirzīsimies no paša vārda un padomāsim par tā nozīmi! Influenceri runā ar tevi. Tie stāsta to, ko tu gribi dzirdēt, un arī to, ko tev vajag dzirdēt. Reizēm influenceris tevi pārliecinās, ka tava dzīve uzlabosies, ja iegādāsies kādu produktu vai pakalpojumu. Citreiz influenceris motivēs tevi līdzināties kādam citam vai sasniegt tavus mērķus.

Iespējams, ka tu nekad šos cilvēkus nesastapsi. Viņi runā ar tevi tur, kur tu esi. Tāpēc ir vērts atcerēties draudzīgu brīdinājumu: izvēlies savus influencerus gudri, jo viņu vārdiem ir spēks.

Neatkarīgi no tā, kas ir tavs varonis, pārliecinies, ka viņš vairo un ceļ tavu pašapziņu un dod papildu vērtību tavai dzīvei.

Varoņi starp draugiem un ģimeni

Reizēm mūsu varoņi ir daudz tuvāk mums, piemēram, ģimenē vai draugu lokā. Kas tevi vislabāk atbalsta, iedvesmo un iedrošina? Varbūt tu iedomāsies par mammu vai tēti, vai kādu vecu draugu, ko pazīsti jau kopš skolas laikiem... 

Varoņi nav domāti tikai bērniem, kaut arī bērni visbiežāk ir tie, kas atzīst, ka viņu īstais varonis ir mamma, tētis vai kāds draugs. Vienalga, vai atceries par tiem, kas tevi ir iedvesmojuši, balvas saņemšanas brīdī vai pie vakariņu galda, pateicība ir vērtīga alga. Turklāt šī pateicība būs vērtīga gan tās saņēmējam, gan devējam.  

Vai iedomājies par kādu īpašu personu? Vai vēlies pateikties savam varonim?