Lieldienas ir vienas no svarīgākajām kristiešu svinībām, kas atzīmē Jēzus Krista augšāmcelšanos.

Šo svētku nedēļa tiek īpaši atzīmēta valstīs, kur kristietība ir oficiālā reliģija. Neskatoties uz to biblisko pusi, katrā valstī šīs svinības ir atšķirīgas – gan reliģiskā, gan nereliģiskā veidā. Šīm svinībām tuvojoties, ieskatīsimies kā Lieldienas tiek svinētas pasaulē.

Lieldienas Lielbritānijā

Lielbritānijā Lieldienas tiek svinētas pēc pirmā pavasara pilnmēness. Tas ir aptuveni starp 22.martu un 25.aprīli. Interesanti ir tas, ka vārds Lieldienas (angliski – Easter) ir cēlies no pagānu anglosakšu pavasara dievietes Ostaras jeb Eostres. Nosaukums ir saglabājies, bet tā nozīme ir mainījusies pēc kristietības ieviešanas Lielbritānijā.

Papildu reliģiozajiem pasākumiem, briti Lieldienas atzīmē ar olām un trušiem. Mūsdienās tam ir simboliska nozīme, ko attēlo kā rotaļlietas un šokolādes figūriņas. Lieldienu zaķa tēls ir populārs šajā laikā un tiek uzskatīts par Ziemassvētku salavecīti.

Lieldienas Itālijā

Svētku pasākumi Lieldienu jeb Pasqua dienā rit uz pilnu klapi. Šos svētkus Itālija atzīmē grandiozāk nekā Ziemassvētkus. Daudzi itāļi izvēlas doties ceļojumos šajā laikā, kaut arī liela daļa iedzīvotāju izbauda svinības gan mājās, gan uz ielām.

Reliģiska satura pasākumi notiek piektdien un sestdien pirms Lieldienu svētdienas “domenica di Pasqua”. Katrā baznīcā notiek Lieldienu mise, lai gan vissvarīgākā notiek  Svētā Pētera bazilikā, kurā pāvests dod Lieldienu svētību jeb “bendizone di Pasqua”.

Lieldienas Spānijā

Spānija jau ir pazīstama ar notiekošo reliģisko Svētās nedēļas jeb “Semana Santa” Lieldienu tradīcijām. Tiek rīkoti lieli gājieni, kuros cilvēki maršē pa ielām krāsainos kostīmos un sēro Kristus nāvi. Šīs parādes variē no garlaicīgām līdz ļoti greznām, iekļaujot reliģisko brālību pārstāvjus, kuri ģērbušies dažādu krāsu apmetņos un kapucēs. Dažas no labākajām vietām, kur vari izbaudīt šos gājienus ir Seviljā, Granadā, Samorā, Salamankā un Valjadolidā.

Lieldienas Brazīlijā

Brazīlijā ir viena no lielākajām kristiešu grupām pasaulē un kultūra, kam ļoti svarīga ir ģimene un tradīcijas, kuras kopā pulcējas Lieldienās. Jau pirms svētkiem veikalos un tirgos sāk parādīties Lieldienu olas. Pašā Lieldienu dienā jeb “Dia de Páscoa”, brazīlieši dodas uz baznīcu un visu atlikušo dienu pavada kopā ar saviem mīļajiem un ģimenes locekļiem.

Lieldienu ceļojumi sniedz jaunu pieredzi

Lai arī Lieldienas tiek svinētas līdzīgi, dažādas kultūras visā pasaulē piedāvā pārsteidzošu Lieldienu pieredžu variāciju. Tas ir lielisks laiks, lai dotos kur citur izpētīt pasauli, lai gūtu jaunas iedvesmas un atpūstos. Padoms: neaizmirstiet pārbaudīt, kuras Lieldienu dienas ir valsts svētki valstīs, uz kurām plānojat ceļot. Pēdējā brīža aizdevumi arī var būt lielisks veids, kā savest kārtībā savas finanses, lai Jums sava atvaļinājuma laikā nav jāuztraucas, ka bankas ir slēgtas.