Mājokļa remonts - jaunas pārmaiņas Tavā dzīvē

Mājokļa remonts vienmēr ir patīkams piedzīvojums, jo tas ir kā jaunas pārmaiņas Tavā dzīvē. Protams, remonta laikā ir jāsaskaras arī ar dažādiem misēkļiem, taču laikus tos novēršot, visam vajadzētu būt kārtībā. Cilvēki remontu parasti ieplāno laicīgi, lai varētu gan izdomāt visu, ko un kā darīt, gan arī nopirkt nepieciešamos materiālus. Taču ir gadījumi, kad remonts ir jāveic steidzami, piemēram, ja ir plīsis ūdensvads un ir appludinātas telpas, vai arī caurs jumts, un lietus ir sabojājis sienas un griestus. Lai vai kā, ik pēc pāris gadiem veikt nelielas mājokļa pārvērtības ir ieteicams, jo tad Tu jutīsies daudz labāk, pavadot laiku savā mājoklī. Kas būtu jāzina, pirms uzsāc remontu? Raksta turpinājumā sniegsim vairākus padomus.

 

  1. Sāc ar budžeta plānošanu

Pats svarīgākais, ar ko būtu jāsāk, ir budžeta plānošana. Tev ir jāsaprot, cik daudz vari tērēt remontam. Kā jau zināms, tad gan materiāli, gan jaunas mēbeles maksā diezgan daudz, tāpēc, ja esi iecerējis savu mājokli pilnībā izrmontēt, rēķinies ar lielām izmaksām. Ir cilvēki, kas remonta izmaksu segšanai izmanto tādu iespēju kā kredīti. Tas, protams, var palīdzēt, tomēr jāatceras, ka jāaizņemas atbildīgi, un tikai tad, ja zini, ka spēsi kredītu atmaksāt.

 

  1. Izveido skices

Skices ļaus Tev labāk saprast, kā Tavs mājoklis izskatīsies pēc remonta. Kā arī Tev būs daudz vieglāk veikt izmaiņas, ja kāda no iecerēm nepatiks. Skices vari zīmēt gan uz vienkāršas baltas lapas, vai arī izmantot kādu no aplikācijām.

 

  1. Veic mērījumus

Ir ļoti svarīgi veikt telpas mērījumus. Tev ir jāsaprot, cik katra Tava mājokļa telpa ir liela, kā arī, cik daudz un kādas mēbeles vari atļauties tajā ievietot. Būtu diezgan muļkīgi iegādāties mēbeles un pēc tam saprast, ka tām visām nav vietas mājoklī. Tāpēc visu rūpīgi nomēri un tikai tad dodies uz veikalu.

 

  1. Dari pats vai uztici meistaram

Remonts ir diezgan laikietilpīgs process, it īpaši, ja vēlies visu pilnībā pārtaisīt. Tāpēc Tev ir jāizdomā, kurš veiks remontu. To vari veikt paša spēkiem vai arī uzticēt darbus kādam meistaram. Viņš noteikti visu varēs izdarīt daudz ātrāk, jo atšķirībā no Tevis, viņš strādās visu pilnu dienu, nevis tikai vakaros pēc darba vai brīvdienās. Taču, ja uztici remontu veikt profesionālim, tad rēķinies ar papildus izmaksām.

 

  1. Atjauno vecās lietas

Ja tomēr Tev ir ļoti ierobežots budžets, taču pārmaiņas vēlies veikt, domā radoši! Tev nav obligāti jādodas uz veikalu un jāpērk viss jauns. Iespējams, ka Tavas līdzšinējās mēbeles ir ļoti labā stāvoklī un tās var atjaunot, un piešķirt tām kādu odziņu. Vecās mēbeles var vizuāli padarīt par jaunām, un tā, lai tās patiktu gan Tev, gan Taviem viesiem. Atjaunot vecās mēbeles būs arī daudz lētāk, nekā pirkt jaunas.

 

Remonts patiešām prasa daudz laika, kā arī līdzekļu. Daudzi cilvēki vēlas iesākt un pabeigt remontu pēc iespējas ātrāk. Taču ir jāņem vērā tas, ka var pietrūkt naudas līdzekļu. Šādos gadījumos kredītlīnija var būt viens no risinājumiem. Naudu saņemt vari uzreiz, bet atmaksāt pamazām. Taču pirms tam noteikti izvērtē savu maksātspēju!