Sāc darīt nekavējoties!

Vai esi sevi pieķēris domājam, ka patiesībā vēlies darīt ko pavisam citu? Lūk, 4 mīti, kas Tev traucē dzīvē sasniegt vairāk.

Izdzīvot savu sapni ir grūtāk, nekā strādāt “īstu darbu”

Mēs ikviens sapņojam, taču tikai retais strādā, lai piepildītu savu sapni. Tā vietā mēs izvēlamies 40 stundas nedēļā strādāt darbu, kurā lēnām kļūstam par profesionāli, nevis strādāt, lai piepildītu savu sapni.

Ja Tavs sapnis ir uzrakstīt grāmatu, un ja Tu to darītu 40 stundas nedēļā, vai vari iedomāties cik ātrā laikā Tu šo grāmatu uzrakstītu? 

Domājot tikai par darbu un netiecoties piepildīt savus sapņus, Tu jūties nelaimīgs un arī tas ir viens no iemesliem, kādēļ dzīvē nespēj sasniegt vairāk.

Tu izgāzīsies

Viss izdosies - tas šķiet neticami, vai ne? Lielākā daļa cilvēku, kuri mēģina izdzīvot savu sapni, galu galā izgāžas, vai pareizi? Bet vai Tu zini, cik ilgu laiku cilvēki mēģina, līdz padodas? Gadus, mēnešus vai dienas?

Lai kāds būtu Tavs mērķis, visdrīzāk to nevarēsi sasniegt 2 nedēļās. Tam ir jākļūst par Tavu dzīvesveidu, nevis par ātro diētu, kuru ievēro līdz brīdim, kad esi ielīdusi jaunajā kleitā vai aizpogājis uzvalka pogas. Ja Tu vēlies kaut ko sasniegt, Tev tas ir jāapzinās un lēni, bet apzinīgi jāiet uz to. 

Bieži mums trūkst ticības pašiem sev, taču tā ir ļoti vajadzīga. Tas, vai Tev viss izdosies vai nē, ir atkarīgs tikai no Tevis paša, tādēļ pirms kaut ko uzsākt un lai nenāktos vilties, pajautā: “Vai es to patiešām varu izdarīt?”

Patiesībā Tu pats zini to, vai Tev izdosies vai neizdosies savu sapni piepildīt, jo ticība sev ir pats galvenais. Tikmēr, kamēr nejutīsies drošs par to, ko dari, nekas neizdosies.

Savukārt, ja pārliecināsi sevi, ka viss izdosies, un esi gatavs katru dienu strādāt, lai panāktu savu, Tev veiksies. Tādēļ pārstāj sev stāstīt, cik mazvērtīgs esi!

Labāk riskēt tad, kad būs stabilitāte

Mēs ikviens vēlamies būt laimīgi un veiksmīgi, taču tā nenotiek, jo domājam nepareizi. Un viena no domām, no kuras vajadzētu tikt vaļā, ir doma, ka riskēt var tikai tad, kad jau esi ko sasniedzis. Taču tas ir mīts.

Patiesībā jo jaunāks esi, jo vairāk kļūdu pieļausi, nē, tas ir pat pienākums – kļūdīties. Un labākais ir tas, ka jaunībā ir mazāk ko zaudēt, tādēļ tieši 20, 30 gados ir lielākas iespējas piepildīt savus sapņus un panākt cerēto.

Taču, ja jau šajā vecumā centies “spēlēt gudri” un kārtīgi apsvērt katru mazāko soli, lai sasniegtu stabilitāti un drošību, Tu vari tā arī nekad nesasniegt savu mērķi. Brīdī, kad esi sasniedzis komfortu, Tu pārstāj domāt radoši, un bez radošuma, bez vēlmes meklēt iespējas, jebkuru mērķi un sapni piepildīt ir grūti.

Tu nevari uzsākt ko savu, ja neesi kļuvis par profesionāli

Šeit atkal jārunā par to, ka cilvēki bieži vien vēlas iegūt stabilitāti un drošību, pirms mesties iekšā nezināmajā, lai būtu atpakaļ ceļš, kur atgriezties, ja nu gadījumā plānotais neizdodas.

Šo patiesībā var salīdzināt ar naudas aizdevumiem. Neatkarīgi no tā, vai plāno aizņemties no bankas sava biznesa attīstībai, vai apsver tādu iespēju kā kredītlīnija savu personīgo mērķu sasniegšanai, ir divu veidu cilvēki.

Vieni teiks, ka tas ir lieks risks un uzsver to, ka nekas neizdosies, taču būsi parādā bankai. Bet tad ir arī tie, kuri ir gatavi uzņemties atbildību, viņi ir pārliecināti par to, ko dara un saprot, ka arī, piemēram, šādu aizdevumu varēs atmaksāt. Un, ja arī gadījumā būs kādas problēmas, viņi ir gatavi uz kādu laiku atteikties no ekstrām, lai atmaksātu to, ko parādā.

Neļauj sevi apturēt apkārtējo negatīvajām domām! Ļoti iespējams, ka tieši tādēļ viņi arī neko savās dzīvēs nav sasnieguši. Ikvienam vienas dienas laikā nav izdevies kļūt par profesionāli.

Ir jāmācās, jāgūst pieredze un jāpieaug arī savā domāšanā, taču nevajag baidīties no it visa, jo tā var palaist garām arī lieliskas iespējas.