Mobilie maksājumi - kā tie darbojas?

Mūsdienu tehnoloģijas attīstās ne tikai pa dienām, bet pat pa stundām- viss, kas tiek radīts un tehnoloģiski attīstīts, ir cilvēkiem, lai tie varētu atrisināt jebkādas savas ikdienas lietas ātrāk un ērtāk. Tas pats arī ir ar maksājumu veikšanu internetā. Ja agrāk vienīgā iespēja savus maksājumus bija veikt pasta nodaļās vai bankās, tad šodien jebkurš lietotājs, kam ir mobilais telefons vai interneta banka, to var izdarīt pats. Kā jauns lietotājs var maksāt rēķinus ar mobilo telefonu- par to lasi turpinājumā. 

 

Ar ko sākt, lai maksājumus varētu veikt ar mobilo telefonu?

Visa sākums, protams, ka ir konta atvēršana bankā- Tev jābūt savam lietotāja numuram un parolēm, ko, noslēdzot līgumu, piešķir banka. Šodienas bankas lietotājiem papildu standarta pakalpojumi tiek piedāvāti uzreiz, piemēram, Smart ID pieeja (no kodu kartēm bankas pakāpeniski atsakās, atsaucoties uz Eiropas Savienības jaunajām regulām).

Otrā lieta, ar ko jebkuram lietotājam ir jārēķinās, lai varētu lietot Smart ID aplikāciju, ir jaunās paaudzes telefons, kurš ļauj lejupielādēt un izmantot pilnvērtīgi visas aplikācijas telefonā. Kad šie abi nosacījumi ir izpildīti, lietotājs var sākt izmantot visas priekšrocības, ko piedāvā aplikācija.

 

Banku aplikācijas telefonā

Katrai bankai ir sava izstrādāta aplikācija vai interneta banka, ko tās klienti var izmantot. Ja Tev jau ir minētais telefons un lejupielādēta Smart ID aplikācija, tad droši lejupielādē arī bankas aplikāciju. Jebkurā brīdī ar interneta pieslēgumu Tu vari pārbaudīt sava konta atlikumu vai veikt tekošos maksājumus. Tāpat  aplikācija dod iespēju ātri un ērti atrast atbildes uz aktuālajiem jautājumiem, kurus nu var noskaidrot ne tikai zvanot uz banku, bet arī aplikācijā.

Papildus bonuss, ko ir vērts pieminēt, izmantojot bankas aplikāciju, ir tas, ka vari uzstādījumos uzlikt, lai uz telefonu nāk paziņojumi gan par naudas saņemšanu kontā, gan izejošiem maksājumiem (piemēram, automātiskajiem).

 

Banku aplikācija telefonā un maksājumi

Un pats galvenais- Tev nav jāver vaļā dators, lai veiktu ikmēneša vai kādu citu rēķinu maksājumu. It īpaši tas ir viegli, ja maksājums ir regulārs, piemēram, reizi mēnesī. Tu vari šo maksājumu noformulēt un uzlikt gan kā automātisko maksājumu no konta, gan arī pats maksāt, bet visus maksājuma datus saglabāt kā regulāro maksājumu. Šādā gadījumā Tu savu laiku ietaupīsi vēl vairāk, jo nodefinētie konkrētie maksājumi ļaus Tev divu klikšķu ātrumā izpildīt rēķina apmaksu.

 

Papildus iespējas

Ja Tev ir bankas karte, konts un mobilā aplikācija, tad Tev pavisam noteikti ir vairāk iespēju, nekā tiem, kuriem tās nav. Piemēram, Tu vari ērti izmantot iespēju atvērt kredītlīniju, kuras darbības princips ir ļoti līdzvērtīgs kredītkartei. Kā tas darbojas? Tu vari iesniegt pieprasījumu piešķirt jeb atvērt kredītlīniju, Tavu maksātspēju izvērtēs un, ja viss būs kārtībā, tad varēsi saņemt aizdevumu līdz pat 1000 eiro. Kredītlīnijas limitu, ko būsi saņēmis, varēsi izmantot pa daļām vai uzreiz vienā reizē. Naudu varēsi izņemt ar savu kredītkarti, maksāt par pirkumiem veikalā vai internetā.

Atmaksājot noteiktu summu, jeb kad pieejamais kredītlimits tiek atgriezts, piešķirtā summa tiek atjaunota un vajadzības gadījumā, ja maksājumi tiek veikti tekoši un netiek kavēti, var palielināt arī kredītlīnijas limitu.

Lai nekad nekavētu atmaksu, Tu vari izmantot jau augstāk minētās priekšrocības- definētos maksājumus bankā vai regulāros automātiskos maksājumus no kartes.

Arī patēriņa kredīta saņemšanas iespējas ir tikpat vienkāršas- reģistrējies internetā un saņem savā bankas kontā aizdevumu!

 

Kredītlīnija un patēriņa kredīts internetā ir noformējams pāris minūtēs, un tieši tikpat ātri aizņēmumu vari saņemt savā kontā. Ļaujies modernām iespējām, izmantojot telefonu ērtiem maksājumiem!