Naudas aizdevums - ja pietrūkst kādam svarīgam tēriņam

Ja steidzami jāpaveic kāds uzdevums, kur nepieciešamas arī finanses, piemēram, jāveic automašīnas remonts vai jāiegādājas jauna sadzīves tehnika, taču naudas šim mērķim uzreiz nav, risinājums var būt naudas aizdevums.

Aizdevumu veidi

Kredīti mēdz būt dažādi. Izpratne par to, kādi ir populārākie, tiešsaistē pieejamie aizdevuma veidi, palīdzēs izvērtēt, kurš no risinājumiem ir piemērotākais.

Viens no labāk zināmajiem risinājumiem ir patēriņa kredīts – tas paredzēts lielāku tēriņu segšanai, jo ļauj aizņemties līdz vairākiem tūkstošiem eiro, atmaksu veicot ilgākā laika posmā saskaņā ar iepriekš sastādītu ikmēneša maksājumu grafiku.

Tiem, kuriem nepieciešama mazāka naudas summa, noderīga var būt kredītlīnija – iespēja aizņemties iepriekš noteikta kredītlimita ietvaros tik reižu, cik nepieciešams. Tas nozīmē, ka iespējams saņemt papildus summu arī tad, ja iepriekšējā vēl nav pilnībā atmaksāta.

Procentu likmes

Neatkarīgi no tā, kuru no aizdevuma veidiem izvēlies, īpaša uzmanība jāpievērš tā procentu likmēm, jo tieši tās parāda, kādas būs aizdevuma kopējās izmaksas. Izskatot kredītdevēju piedāvājumus un salīdzinot vairākus variantus, vajadzētu uzzināt arī par citām ar kredīta noformēšanu un atmaksu saistītām izmaksām.

Kredīta atmaksas termiņš

Svarīgs kritērijs ir arī kredīta atmaksas termiņš. Jo īsākā laika posmā kredītu varēsi atmaksāt, jo mazāk pārmaksāsi procentos. Tomēr izvēloties optimālo aizdevuma atmaksas termiņu, jāņem vērā savas finansiālās iespējas – summa, ko ik mēnesi vari atļauties novirzīt kredīta atmaksai. Te svarīgi būt reālam un ņemt vērā ne vien ienākumus, bet arī citus obligātos tēriņus.

 Lai saglabātu finansiālo stabilitāti, finanšu speciālisti iesaka kopējai kredītu atmaksai atvēlēt ne vairāk kā 25-30 % no ikmēneša maksājumiem. Tomēr viss atkarīgs no tā, cik lieli ir citi izdevumi.

Ņemot vērā, ka aizdevuma atmaksa būtu jāizvirza kā viena no prioritātēm, tā noformēšana arī ir īstais laiks, lai pārskatītu savu budžetu un līdzšinējos naudas tērēšanas paradumus. Iespējams, atradīsi kādus liekos tēriņus, bez kuriem vari iztikt vismaz uz laiku, kamēr tiek segtas kredītsaistības.

Atbilstība aizdevēja noteiktajām prasībām

Svarīgs aspekts ir arī aizdevēja noteiktajās prasības kredīta piešķiršanai. Pie dažādiem aizdevējiem tās var atšķirties, bet lielākoties naudas aizdevumi tiek izsniegti Latvijas Republikas patstāvīgajiem iedzīvotājiem ar pozitīvu kredītvēsturi. Jāņem vērā arī vecuma ierobežojums – parasti kredīts tiek izsniegts maksātspējīgām personām, kas sasniegušas vismaz 20 gadu vecumu.

Kredītvēsture

Pozitīva kredītvēsture ir viens no būtiskākajiem aspektiem, lai pretendētu uz aizdevuma piešķiršanu, tādēļ tā jāuzsver īpaši. Pozitīva kredītvēsture nozīmē, ka personai nav kavēti kredītmaksājumi vai savlaicīgi nenokārtotas kredītsaistības. Šis ir arī iemesls, kādēļ svarīgi aizņemties atbildīgi un veikt savlaicīgu aizdevuma atmaksu saskaņā ar līgumu – personām ar negatīvu kredītvēsturi aizdevums var netikt piešķirts.

Atbildīga aizņemšanās

Atbildīgas aizņemšanās pamatprincipi palīdz izvēlēties piemērotāko risinājumu un gūt pārliecību par savām iespējām savlaicīgi segt visas ar aizdevumu saistītās izmaksas. Svarīgi izvērtēt ne vien kredīta nepieciešamību un mērķa īstenošanai vajadzīgo naudas summu, bet arī savu maksātspēju.

Naudas aizdevums ir veids, kā saņemt nepieciešamo naudas summu salīdzinoši ātri un vienkārši. Jāizvēlas vajadzīgais aizdevums, summa un atmaksas termiņš, tad jāaizpilda pieteikums kredītdevēja mājas lapā. Ja pieteikumu aizpildīsi aizdēvēja darba laikā, tas tiks izskatīts dažu minūšu laikā.  Pozitīva lēmuma gadījumā naudu norādītajā bankas kontā saņemsi pavisam drīz un varēsi to tērēt pēc saviem ieskatiem.  Aizņemies atbildīgi!