Noderīgi padomi viesistabas iekārtošanai

Viesistaba ir tā telpa, kurai pilnībā jākalpo mājokļa iemītnieku vajadzībām un jārada patīkama atmosfēra arī gadījumos, kas ieradušies draugi un radi. Bieži vien viesistaba pilda arī darba istabas vai ēdamistabas funkcijas, tādēļ tās iekārtošanai jāpieiet ar īpašu rūpību. Tai jābūt ne tikai ērtai, bet arī funkcionālai. Turklāt tajā jāatrod vieta arī dažādu lietu glabāšanai, visam jābūt ērti sasniedzamam un vienlaikus jāatbilst kopējam dizainam.

Parasti viesistabas iekārtošanā vadās pēc iedomātā istabas centra principa, proti, vispirms tiek izveidota istabas centrālā kompozīcija, bet pārējie interjera priekšmeti tiek pakārtoti tai. Protams, arī telpas izgaismojumam un izvēlētajai krāsu gammai ir liela nozīme viesistabas iekārtojumā, visbiežāk tieši šie aspekti nosaka telpā valdošo atmosfēru. Tāpat, lai veiksmīgi izveidotu mājīgu viesistabu, jāņem vērā telpas izmērs, logu izvietojums un griestu augstums, pēc kuriem vadoties, tad iespējams padarīt viesistabu maksimāli ērtu un funkcionālu. Par to, kas tad būtu jāņem vērā, iekārtojot viesistabu, pastāstīsim raksta turpinājumā.

 

Krāsu gamma

Ja telpa ir gana plaša, interjerā var izvēlēties arī tumšākus toņus vai, piemēram, izvēlēties katrai sienai savu krāsas toni. Bet, ja viesistaba ir maza izmērā, tad īpaši jāpiedomā pie tā, kā to vizuāli paplašināt. To ērti var izdarīt arī ar pareizo krāsu izvēli, piemēram, griestu krāsu izvēloties par toni vai pustoni gaišāku nekā sienu krāsojumu.

Ja priekšroka tikusi dota tapetēm, tad vizuāli paplašināt telpu palīdzēs vienkrāsainas tapetes vai tapetes ar sīkiem, grafiskiem elementiem. Jāatceras, jo smalkāki elementi tiek izmantoti nelielas viesistabas iekārtojumā, jo plašāka telpa izskatīsies. Turpretī, ja telpas platība atļauj, droši var izvēlēties arī tapetes ar masīviem rakstu elementiem un brīvi izpausties griestu krāsas izvēlē. Viesistaba ir paredzēta tam, lai tajā ērti justos gan paši mājinieki, gan viesi. Tāpēc vienmēr laba izvēle ir mierīgu pasteļtoņu vai gaišu toņu izmantošana viesistabas sienu krāsojumā.

Ja mājoklī aug bērni, tad priekšroka noteikti jādod viegli kopjamiem un mazgājamiem materiāliem, piemēram, krāsojamām tapetēm, kuras ir ne tikai viegli mazgājamas, bet arī pārkrāsojamas.

 

Grīdas klājums

Dabīgi materiāli vienmēr piešķirs telpai īpašu noskaņu, tādēļ priekšroka būtu jādod dažādu kokmateriālu grīdas klājumiem, kas pārklāti ar noturīgu lakas aizsargkārtu, kas pasargās to no skrāpējumiem. Patēriņa kredīti sniedz atbalstu arī gadījumos, kad plānoti lielāki ieguldījumi, piemēram, apsildāmās grīdas ieklāšana. Tomēr jāatceras, ka tad jāizvēlas tam atbilstošs un karstumnoturīgs materiāls, bieži vien šajā gadījumā tiek ieklātas flīzes, tomēr tās rada pārāk sterilu atmosfēru. Šajā gadījumā viesistabā jāizvieto, piemēram, mīksta materiāla paklājs, kas piešķirs telpai siltuma akcentu.

Jāatceras, ka viesistabas grīdas klājumam jābūt arī viegli kopjamam, sevišķi, ja mājoklī aug mazi bērni.

Ja esi nolēmis viesistabu visā tās garumā noklāt ar paklāju, tad izvēlies tumšākas krāsas paklāju, kas būs vieglāk kopjams un sīki putekļi vai gruži uz tā būs grūtāk pamanāmi.

 

 

Mēbeļu izvēle

Izvēloties mēbeles viesistabai, var iegādāties gan jau gatavus mēbeļu komplektus, kas būs saskaņoti gan toņu, gan materiālu ziņā, gan arī sakombinēt mēbeles patstāvīgi. Tomēr jāņem vērā, ka mēbeļu komplekti izmaksās krietni vairāk. Tomēr, ja plānots pilnībā iekārtot viesistabu un aprīkot to ar visām nepieciešamajām mēbelēm vienlaikus, tad kredīti ilgtermiņā atmaksāsies un par turpmāko istabas iekārtošanu vairs galva nebūs jālauza.

Bet arī atsevišķu mēbeļu kombinēšana un dažādu interjera priekšmetu piemeklēšana var būt gana aizraujošs process. Galvenokārt, meklējot atbilstošas mēbeles savai viesistabai, javadās pēc telpas specifikas, piemēram, neliela izmēra viesistabā jādod priekšroka smalku konstrukciju un vieglu materiālu mēbelēm, bet lielākā viesistabā var izvēlēties pat masīvkoka un citas liela izmēra mēbeles. Tomēr jāpievērš uzmanība arī tam, vai mēbeles nerada smagnēju noskaņu, tāpēc īpaši rūpīgi jāsaskaņo mēbeļu krāsa ar kopējiem telpas krāsu toņiem.